Wiadomości: Zapowiedzi Marvela (i IDW) na grudzień 2018

Zapowiedzi Marvela (i IDW) na grudzień 2018

2018-09-28 07:30:17 - Rodzyn - źródło: CBR

Ślub Bena Grimma i Alici Masters, nowe tytuły dla X-Force, Killmongera, Bucky'ego, Superior Spider-Mana i Milesa Moralesa, powrót oryginalnych Defenders w serii one-shotów, koniec Infinity Wars i Spider-Geddon oraz kilka świątecznych zeszytów - tego możemy spodziewać się po grudniowych zapowiedziach Marvela. Od listopada jednak komiksy z tym logiem pojawią się także w ofercie IDW. Szczegóły w rozwinięciu.


Zeszyty:

Fantastyczna Czwórka dobija dopiero do piątego numeru, a już mamy pierwsze wielkie wydarzenie, jakim będzie ślub Bena Grimma i Alici Masters. Ta para od dziesięcioleci miała się ku sobie, ale dopiero teraz staną na ślubnym kobiercu. Dodatkowo Marvel wyda FANTASTIC FOUR: WEEDING SPECIAL uzupełniający główną historię. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do hucznie zapowiadanego ślubu Kitty i Piotra, ten dojdzie do skutku. Fantastyczni w grudniu będą mogli pochwalić się także masą zeszytów w ramach inicjatywy True Believers, gdzie za dolara można przeczytać przedruki zeszytów o ich największych wrogach.W grudniu dostaniemy epilog historii Extermination w postaci one-shota X-MEN: THE EXTERMINTED, w którym zmierzymy się z konsekwencjami śmierci Cable i żałobą po jego stracie. Wątek ten podejmie także nowa seria X-FORCE, w której oryginalni członkowie drużyny ruszą na polowanie młodego Cable'a, który zabił swój starszy odpowiednik. Czy dowiedzą się, dlaczego?


Rodzina tytułów związanych z Czarną Panterą rozszerzy się o miniserię o przygodach KILLMONGERA. Jej twórcy wrócą do początków postaci i spróbują odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby Eric nie wrócił do Wakandy w poszukiwaniu zemsty.

W tym roku czekają nas aż dwa świateczne zeszyty: SEASON'S BEATINGS i MERRY X-MEN HOLIDAY SPECIAL, w którym znajdziemy 25 historii: 24 jednoplanszowe i jedną 4 planszową. Święta celebrować będą także RUNAWAYS i DEADPOOL

Również Bucky Barnes doczeka się kolejnego tytułu ze swoim udziałem, tym razem będzie to miniseria WINTER SOLDIER.


Do sprzedaży w kolejnych tygodniach grudnia trafią też one-shoty poświęcone oryginalnym założycielom Defenders. IMMORTAL HULKNAMORDOCTOR STRANGE i SILVER SURFER każdy otrzyma własny zeszyt, by na koniec zebrać się w DEFENDERS: BEST DEFENSE. Czy doczekamy się powrotu właściwej serii o tych bohaterach od nowego roku?

Sporo nowych serii w pajęczej rodzinie. Powróci SUPERIOR SPIDER-MAN i MILES MORALES: SPIDER-MAN. Końca zaś dobiegnie SPIDER-GEDDON i najprawdopodobniej seria PETER PARKER: SPECTACULAR SPIDER-MAN.


   

Grudzień to także finał INFINITY WARS, a w ramach INFINITY WARS: INFINITY WARPS poznamy lepiej połączenia takich postaci jak Wolverine i Emma Frost, Punisher i Power Pack oraz Ms. Marvel i Kang. Z życiem pożegna się jeden ze Strażników, a jego historię poznamy w one-shocie FALLEN GUARDIAN. Pojawi się także one-shot INFINITY WARS: ∞, który powie nam, co dalej.

W wychodzącej co tydzień serii UNCANNY X-MEN pojawią się Czterej Jeźdzcy OdkupieniaPowróci także X-Man i być może ponownie trafi do rzeczywistości AGE OF APOCALYPSE. 

AVENGERS #11 Thor i She-Hulk udadzą się na randkę.

W grudniu premierę mieć będzie także komiksowy prequel AVENGERS 4. Czy zobaczymy tam jedynie komiksowe streszczenie dotychczasowej historii? Czy dopowie on coś do tego co już wiemy? Trzyczęściowa historia skończy się w lutym, więc nie tak blisko premiery filmu, bo po drodze jeszcze Captain Marvel.  

W uniwersum Gwiezdnych Wojen zadebiutuje maxiseria Age of Star Wars, czyli seria one-shotów skupiających się na różnych bohaterach sagi. Na początek otrzymamy AGE OF REPUBLIC: DARTH MAUL i AGE OF REPUBLIC: QUI-GON JINN. Seria DARTH VADER świętować będzie 25. numer.

Wydania zbiorcze:
* Nowe wydanie AVENGERS: KREE/SKRULL WAR. 
* Kompletne wydanie AVENGERS: NO SURRENDER.
* Pierwsze zbiorcze wydanie DEADPOOL'a od Skottiego Younga
DECADESL MARVEL IN 40s - pierwszy tom 8-tomowej serii, która ma być przeglądem 80 lat historii wydawnictwa Marvel. Więcej o tej inicjatywie pisaliśmy tutaj
* Twardookładkowe zbiorcze wydanie przygód DOCTOR STRANGE'a od Donny'ego Catesa.
IRON FIST, który pierwotnie zostanie wydany wyłącznie w formie cyfrowej, doczeka się wydania papierowego.
* Zbiorcze wydania miniserii LIFE OF CAPTAIN MARVELDEATH OF INHUMANS MULTIPLE MAN
* Seria What If? doczeka się własnego wydania COMPLETE COLLECTION.

To zaledwie kawałek tytułów, jakie pojawią się w grudniu, pełną listę znajdziecie tutaj.Tymczasem w zapowiedziach IDW na grudzień pojawiła się kolejna seria skierowana do młodszego czytelnika, w której pojawiają się superbohaterowie Marvela. Do SPIDER-MANA dołączyli tym samym AVENGERS.

  

Pamiętajcie, że możecie użyć kodu promocyjnego "INFINITY", by otrzymać 5% rabatu na komiksy Marvela.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.