Wiadomości: Konkrety o "Fear Itself"

Konkrety o "Fear Itself"

2010-12-22 18:52:11 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Informowaliśmy już Was o trwającej konferencji prasowej dotyczącej tajemniczego eventu ze "strachem" w tytule. Teraz śpieszymy zrelacjonować, czego się dowiedzieliśmy od Joego Quesady, Axela Alonso i Toma Brevoorta.

Debiutująca w kwietniu główna 7-częściowa miniseria Fear Itself powstanie jako wynik prac Matta Fractiona, Stuarta Immonena, Wayne'a Von Grawbadgera i Laury Martin. Zaplanowany na marzec prolog stworzą zaś Ed Brubaker i Scot Eaton. Jego bohaterami mają być Cap i Namor.

Kiedy strach nie opuszcza człowieka ani na chwilę, granice między bohaterem i złoczyńcą zacierają się... i zostają przekroczone. A tak przynajmniej twierdzi Quesada.


Fraction obiecuje, że historia będzie miała wiele odniesień do współczesnego nam świata. Antagonistą będzie bóg strachu, stający się potężniejszy z każdym kolejnym lękiem ludzi, którzy będą mieli go powstrzymać.


Oprócz głównej serii będzie wiele tie-inów, jeden w klimatach "Front Line". Wśród nich X-Men i Dracula. Zawiążą się niespodziewane przymierza.

Ziarna pod tą historię były już siane od jakiegoś czasu, od około 18-24 miesięcy.

"Fear Itself" ma być pewnym komentarzem co do bieżącej rzeczywistości, podobnie jak wcześniej "Civil War". Bardziej będzie to komentarz kulturowy, niż polityczny.

Nie powiedziano, na jakich bohaterów należy uważać. Nie potwierdzono ani udziału Phobosa, ani Captain Britain czy Nightmare'a. Za to "pozostałości Fantastycznej Czwórki" wezmą w tym udział.

Mroczny klimat nie jest koniecznie znakiem zarzucenia "Heroic Age". Nawet w trakcie tak dobrego dla bohaterów czasu mogą zdarzać się kryzysy. To jeden z nich.

Fraction zostanie scenarzystą Thora i Invincible Iron Man, ale Kieron Gillen zacznie go zastępować przy Uncanny X-Men.

Pierwszy i ostatni numer miniserii będzie miał zwiększoną objętość. Cena każdego z numerów to $3,99.

Teaser z Kapitanem Ameryka ma być wskazówką co do losów Buckiego.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg

04_150.jpg 05_150.jpg 06_150.jpg 07_150.jpg 08_150.jpg 09_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.