Wiadomości: Box Office: Hulk już nie taki niesamowity

Box Office: Hulk już nie taki niesamowity

2008-06-23 16:59:01 - Woland - źródło: SuperHeroHype

Druga odsłona tournee obrazu "The Incredible Hulk" po salach amerykańskich kin za nami. Jakie wyniki odnotował najnowszy obraz o Zielonym?

Podczas drugiego weekendu wyświetlania, film w reżyserii Louisa Leterriera nie obronił się przed znaczną stratą zysków i stracił aż 61% widzów w stosunku do ubiegłego tygodnia (to zaledwie o 9% mniej niż wersja z 2003 roku, ale i tak wpływy drugiego weekendu są większe). Na konto ekranizacji komiksu wpłynęło 21,5 miliona dolarów, dając mu trzecie miejsce w rankingu box office.
Po dziesięciu dniach od premiery w USA film z Edwardem Nortonem zgromadził 96,4 miliona dolarów. W analogicznym czasie "Hulk" Anga Lee miał prawie 100,6 miliona dolarów. Jak na razie obie produkcje idą niemalże łeb w łeb. Kolejne spadki pokażą, kto wygra w tym wyścigu potworów.

Na rynku światowym przygody Hulka przyciągnęły do kin prawie o jedną trzecią mniej niż w porzedni weekend. Widzowie w 4700 lokalizacjach z 50 państw pozostawili w kasach kin 23,4 miliona dolarów. Oznacza to, że zyski poza granicami USA wzrosły do 63,3 miliona dolarów. Łącznie na całym świecie "The Incredible Hulk" zarobił już 159,8 miliona dolarów.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.