Avalon » Crossovery/Events

Crossovers/Events

Sortuj:
Alfabetycznie
Chronologicznie

Black Vortex

Publikacja: 2015-02-04

Gdy potężny artefakt, Black Vortex, trafia w posiadanie Mistera Knife'a – zdetronizowanego Imperatora Spartax, J'Sona – jego syn, Star-Lord, postanawia go wykraść. To jednak dopiero początek problemów, każdy bowiem chce położyć ręce na zapewniającym potężne moce zwierciadle. Czytaj dalej »

AXIS

Publikacja: 2014-09-10

Gdy posiadający mózg profesora Xaviera Red Skull atakuje świat falą nienawiści, Avengers i X-Men łączą siły, by go powstrzymać. Metoda, którą wykorzystują, wywołuje jednak jeszcze większy chaos. Czytaj dalej »

Spider-Verse

Publikacja: 2014-05-03

Spider-Man i inne pajęcze postaci stają przed zagrożeniem większym, niż kiedykolwiek przedtem, gdy klan totemicznych łowców wyrusza, by całkowicie wymazać Pajęcze Totemy z Multiversum. Czytaj dalej »

Original Sin

Publikacja: 2014-04-23

Gdy Watcher zostaje zamordowany, Nick Fury i Avengers rozpoczynają śledztwo. W jego trakcie jednak odnajdą jednak więcej, niż się spodziewali, a sekrety Uatu zostają ujawnione światu. Czytaj dalej »

The Trial of Jean Grey

Publikacja: 2014-01-22

Wieść o tym, że Jean Grey pojawiła się z powrotem na Ziemii, dość szybko rozeszła się po wszechświecie. Imperium Shi'ar stwierdziło, że to dobry moment, aby przeprowadzić sąd na mutantce, za czyny jakich dokonała jako Dark Phoenix. Kiedy Marvel Girl zostaje porwana przez kosmitów, X-Men mogą liczyć tylko na jedną drużynę - Guardians of the Galaxy. Czytaj dalej »

Sibling Rivarly

Publikacja: 2013-08-14

Będąc w Nowym Jorku, Kaine nie może się powstrzymać przed odwiedzeniem swego "brata", Petera Parkera. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że nie jest on tym samym człowiekiem. Czytaj dalej »

Infinity

Publikacja: 2013-05-04

Avengers wyruszają w przestrzeń kosmiczną, by jako część koalicji światów stanąć naprzeciw niszczącej wszystko na swojej drodze flocie Budowniczych. Osłabienie Ziemi wykorzystuje jednak Thanos. Czytaj dalej »

Age of Ultron

Publikacja: 2013-03-06

Ziemia została zaatakowana i podbita przez Ultrona – szalonego robota skonstruowanego przez Henry'ego Pyma. Grupka herosów, która przeżyła wstępny atak, dowiaduje się jednak o tajnym planie Nicka Fury'ego przygotowanym na właśnie taką ewentualność. By pokonać Ultrona, decydują się na podróż w czasie.Oficjalny trailer Age of Ultron: Czytaj dalej »

Minimum Carnage

Publikacja: 2012-10-03

Gdy Carnage zostaje uwolniony z więzienia dla superłotrów przez mieszkańców Microversum, jego tropem wyrusza Agent Venom. Podąża za nim do Houston w Teksasie, miasta chronionego przez Scarlet Spidera, i dalej, do innego Wszechświata... Czytaj dalej »

The Omega Effect

Publikacja: 2012-04-11

W ręce Daredevila trafił Omega Drive – specjalny nośnik, na którym zebrane zostały informacje na temat największych super-organizacji przestępczych na świecie. A teraz, z pomocą Spider-Mana i Punishera, zamierza to wykorzystać. Czytaj dalej »

The Devil and the Details

Publikacja: 2012-01-11

Spider-Man po spotkaniu z Black Cat, dowiaduje się, że ta została wrobiona w kradzież. Jako, że wierzy w jej niewinność postanawia wraz z Daredevilem wyciągnąć ją z kłopotów. Czytaj dalej »

Fear Itself

Publikacja: 2011-03-15

Podczas II Wojny Światowej Red Skull przygotował magiczny rytuał, który sprowadził na Ziemię potężną broń: Młot Skadi. Nazista nie był jednak w stanie wykorzystać mocy artefaktu, który przeleżał na Antarktydzie do obecnych czasów. Teraz dzieło złoczyńcy chce podjąć jego córka, która wyrusza po magiczną broń. Nad całym światem zapanuje Strach...Oficjalny trailer Fear Itself.Główny pomysłodawca crossovera, Matt Fraction, opowiada o tym co nas czeka. Czytaj dalej »

Shadowland

Publikacja: 2010-07-08

Daredevil przejął kontrolę nad The Hand i zamierza za ich pomocą wprowadzić na świecie pozytywne zmiany. Gdy jednak Matt klan ninja, ci odmieniają jego... Czytaj dalej »

Curse of the Mutants

Publikacja: 2010-07-08

Mutanci zamieszkujący Utopię zyskują sobie nowego przeciwnika – Xarusa, syna Draculi, który po zabiciu ojca stał się władcą wampirów. Uzbrojony w technologię zakrzywiającą światło i na czele zjednoczonego narodu krwiopijców, Xarus zamierza włączyć homo superior do swego imperium, zyskując tym samym potęgę mogącą rzucić resztę świata na kolana. Czytaj dalej »

Second Coming

Publikacja: 2010-03-31

Cable i nastoletnia już Hope Summers - Dziecko z Cooperstown - wracają do teraźniejszości. X-Men wyruszają, by ją odnaleźć - tak samo jak Bastion i jego sługi, którzy chcą ją zabić i zapewnić tym samym wyniszczenie gatunku mutantów. Czytaj dalej »

Necrosha

Publikacja: 2009-10-28

Selene, z pomocą grupy morderczych mutantów, zamierza wreszcie uzyskać to, o czym od dawna marzyła – boskie moce. Przedtem jednak postanawia się zemścić na wszystkich, którzy kiedykolwiek okazali jej brak szacunku – dlatego Utopię atakuje armia zmartwychwstałych mutantów, znajdująca się pod jej kontrolą. Czytaj dalej »

Utopia

Publikacja: 2009-06-24

W odpowiedzi na zamieszki, które wybuchły w San Francisco z powodu anty-mutanckiej organizacji Humanity Now!, do miasta przybywa Norman Osborn i jego Avengers. W celach propagandowych Iron Patriot tworzy też własną drużynę X-Men z członkinią jego Kabały, Emmą Frost, na czele. Cyclops, nie chcąc zostać sługą lub więźniem szaleńca, rzuca mu wyzwanie, którego stawką może być wolność mutantów. Czytaj dalej »

Magnum Opus

Publikacja: 2009-03-09

Deadpool postanawia zdobyć od Normana Osborna pieniądze należące mu się za odkrycie słabego punktu królowej Skrullów, ten jednak nie zamierza współpracować. Czytaj dalej »

Messiah War

Publikacja: 2009-02-25

Po wydarzeniach z Messiah CompleX Cable zabrał małego mesjasza mutantów, by ukryć go w przyszłości. Cyclopsa jednak nie opszczają złe przeczucia, gdy więc przez kolejne miesiące Nathan nie wraca, przywódca X-Men wysyła mu na pomoc X-Force. Ich zadanie - uratować mesjasza przed ścigającym ją Bishopem i sprowadzić ją do teraźniejszości. Nikt z nich nie wie jednak, że zdradziecki X-Man również znalazł sojusznika. Czytaj dalej »

War Of Kings

Publikacja: 2008-11-26

      War of Kings opowiada o wojnie między kosmicznymi imperiami Kree i Shi'ar, dwóch nacji, które niedawno dostały się pod kontrolę superistot z Ziemi. Inhumans pod wodzą Black Bolta przejęli władzę nad Kree, zaś szalony mutant Vulcan dużo wcześniej podbił imperium Shi'ar. W konflikt wmieszane zostają też osoby trzecie – Nova Corps, Guardians of the Galaxy, Starjammers, Darkhawk i Blaastar. Rozpoczyna się Wojna Królów. Czytaj dalej »

Ultimatum

Publikacja: 2008-11-05

Po śmierci Scarlet Witch i Quicksilvera Magneto postanawia pomścić swoje dzieci i ukarać tych, których wini za ich utratę - rasę ludzką. Uzbrojony w odebrany Thorowi Mjolnir chce pozbyć się wrogiej mu rasy, podobnie jak Bóg za czasów Noego. Jednak Magneto, zamiast w czterdzieści dni, planuje zrobić to w trzy... Czytaj dalej »

World War Hulk Aftersmash

Publikacja: 2007-12-19

Dopiero co zakończyło się World War Hulk. Przymierze zostało rozbite, a zielony olbrzym dał się pokonać i został uwięziony w tajnej bazie wojskowej, gdzieś na pustyni Mojave. Jego liczna armia kosmitów poddała się i została przetransportowana do Strefy Negatywnej, do więziennego kompleksu 42. Tylko Hiroimowi, Korgowi, bezimiennej wojowniczce Brood oraz Elloe udało się uciec i są oni teraz poszukiwani przez S.H.I.E.L.D., podobnie jak Renegaci, z Herculesem i Amadeusem Cho na ... Czytaj dalej »

Secret Invasion

Publikacja: 2007-11-14

Skrullowie - podstępna rasa zmiennokształtnych kosmitów, która od zawsze miała ochotę na naszą piękną planetę. Jednak ziemscy bohaterowie, tacy jak Avengers czy Fantastic Four, za każdym razem potrafili odeprzeć ich ataki. Zielonoskórzy kosmici przez lata byli ośmieszani przez ziemskich bohaterów, którzy w chwale wracali na swoją planetę. Rasa w związku z ciągłymi walkami z Kree straciła w końcu swoją planetę, jak i wiele innych podbitych przez siebie. Byli ... Czytaj dalej »

Messiah CompleX

Publikacja: 2007-10-31

Wanda Maximoff, znana także jako Scarlet Witch, skierowała mutantów na skraj wymarcia, kiedy  rzuciła zaklęcie "No more mutants". Spowodowało to, że miliony mutantów straciło swoje moce, i zagwarantowało, że na świat nie przyjdzie już ani jeden przedstawiciel rasy Homo Superior. Jednak nowy mutant rodzi się i staje się celem dla wielu wzajemnie zwalczających się grup. Czytaj dalej »

Annihilation: Conquest

Publikacja: 2007-06-20

Conquest jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w crossover Annihilation. Rozpoczyna się od podstępnego ataku na stolicę imperium Kree i odcięcia go od reszty Wszechświata. Okazuje się, że przeciwnikiem jest rasa Phalanx i jej nowy przywódca - Ultron. Zaskoczeni i rozdzieleni, kosmiczni bohaterowie na różne sposoby próbują zapobiec całkowitemu podbojowi, to zaś prowadzi do ostatecznej bitwy na planecie Hala. Czytaj dalej »

World War Hulk

Publikacja: 2007-05-02

Incredible Hulk jest niedającym się kontrolować, przerażającym potworem z wręcz nielimitowaną mocą, najpotężniejszym z potężnych. Obawiając się zagrożenia dla ludzkości z jego strony, najwięksi ziemscy superbohaterowie, tworzący tajemniczą grupę Illuminati, w trakcie głosowania zadecydowali wystrzelić zielonego olbrzyma w kosmos, na niezamieszkałą, spokojną planetę. Jednak Hulk zamiast tam, trafił na Sakaar, planetę dziką oraz okrutną, pełną potworów, tych ... Czytaj dalej »

Annihilation

Publikacja: 2006-03-15

Głównym wątkiem crossovera jest inwazja armii Annihilusa ze Strefy Negatywnej na właściwy Wszechświat Marvela. Wywołuje ona trwającą wiele miesięcy wojnę na skalę kosmiczną, która całkowicie zmienia rozkład sił w kosmosie oraz życie wielu postaci, podczas, gdy życie innych zostaje gwałtownie zakończone. Wątkowi głównemu towarzyszą poboczne wątki z udziałem najważniejszych kosmicznych bohaterów, zaś preludium stanowią serie z udziałem Draxa, Novy, Silver ... Czytaj dalej »

Civil War

Publikacja: 2006-02-22

Przyczyną wojny domowej między bohaterami jest tzw. Akt Rejestracyjny - ustawa nakazująca osobom posiadającym nadludzkie zdolności i chcącym aktywnie je wykorzystywać rejestrację w powołanej specjalnie do tego celu sekcji SHIELD. Ponieważ rejestracja wiąże się nie tylko z ujawnieniem swoich danych osobowych, ale również przejściem pod rozkazy urzędników państwowych, środowisko bohaterów dzieli się na tych, którzy zgadzają się na narzucone warunki i tych, którzy ... Czytaj dalej »

Planet Hulk

Publikacja: 2006-02-08

Zdradzony przez Ziemskich superbohaterów i wygnany w kosmos, człowiek-potwór, Hulk, ląduje na odległej i dzikiej planecie Sakaar, rządzonej przez okrutnego tyrana, Imperatora Red Kinga. Tam, brutalnie pojmany i sprzedany jako niewolnik, zielony olbrzym zostaje okrzyknięty Zieloną Blizną, najwspanialszym gladiatorem na owym świecie. Lecz jego ciemiężyciele dostają znacznie więcej niż by się tego spodziewali, kiedy to Hulk zawiązuje święte przymierze z towarzyszami swej ... Czytaj dalej »

The Other: Evolve or Die

Publikacja: 2005-10-12

Spider-Man odkrywa, że jest śmiertelnie chory. W tym samym czasie powraca z martwych jego stary wróg, Morlun, pragnący ich ostatecznej konfrontacji. Czy i tym razem Parkerowi uda się wywinąć śmierci? Czytaj dalej »

House of M

Publikacja: 2004-12-22

Jeszcze raz świat staje na głowie, tym razem za sprawą Wandy Maximoff, która po przejściu załamania nerwowego, próbuje stworzyć idealne miejsce do życia dla siebie i swoich bliskich. Szybko jednak okazuje się, że jest to kolos na glinianych nogach, który może runąć za sprawą garstki bohaterów, którym nie podoba się, że ktoś zamieszał w ich życiu. Obwiniając Magneto za podsunięcie córce tego pomysłu, ruszają na jego pałac w Genoshy, by przywrócić dawne oblicze ... Czytaj dalej »

Ultimate Gah Lak Tus

Publikacja: 2004-08-04

Bohaterowie Ultimate Marvela znajdują posłańca z kosmosu, który miał ich ostrzec przed pożeraczem planet, który dotrze na Ziemię za sto lat. Niestety większość tego czasu kosmita spędził w rosyjskiej niewoli i teraz do nadejścia Gah Lak Tusa pozostało zaledwie kilka tygodni. Czytaj dalej »

Avengers Disassembled

Publikacja: 2004-06-02

Avengers Disassembled jest jednym z najważniejszych crossoverów Marvela, który zapoczątkował ważne wydarzenia w komiksach wydawnictwa w tym wieku, takie jak House of M czy Decimation. Główną ideą historii było to, aby najważniejsi bohaterowie uniwersum (Avengers, Spider-Man i Fantastic Four) zostali zaatakowani nie tylko fizycznie, ale głównie emocjonalnie. Autor całego przedsięwzięcia, Brian Michael Bendis (znany z psychicznego męczenia bohaterów, co pokazał w swoim ... Czytaj dalej »

Eve of Destruction

Publikacja: 2001-03-14

Po uwolnieniu lekarstwa na Legacy Virus Magneto nagle zyskuje kontrolę nad armią mutów i mutantów gotowych do ostatecznego starcia z ludzkością. Świat z zapartym tchem obserwuje Mistrza Magnetyzmu mobilizującego armię, która oczekuje tylko na wypowiedzenie wojny. Jednakże czym będzie to zwycięstwo jeśli jego świadkiem nie będzie człowiek, który przeciwstawiał się mu na każdym kroku? Magnus porywa Charlesa Xaviera i robi z niego symbol dla swej ... Czytaj dalej »

Dream's End

Publikacja: 2000-11-01

W przeszłości senator Robert Kelly był siłą napędową Aktu Rejestracji Mutantów, ustawy, która zmuszała homo superior do zarejestrowania się i zdeklarowania swoich zdolności. Mystique, mutantka znana ze swej terrorystycznej działalności, wraz z Brotherhood of Mutants próbowała zabić senatora, lecz przeszkodzili jej w tym X-Men. Teraz Raven wyszła z ukrycia, gdy Kelly ogłosił, że będzie kandydował na fotel prezydenta USA. Wiodącym tematem jego kampanii ... Czytaj dalej »

Ages of Apocalypse

Publikacja: 2000-01-05

Ponieważ plan Apocalypse'a, by przejąć ciało Nathana Grey nie powiódł się i został połączony z Cyclopsem, postanowił zmienić strategię. Wciąż potrzebuje energii Dwunastu, by całkowicie przejąć kontrolę, więc używa swoich nowych zdolności, by pozornie odkształcić rzeczywistość zebranych, zmuszając ich w ten sposób do korzystania z mocy, by naładować swoją maszynerię. Tym razem jest bliski sukcesu, lecz Cyclops wciąż opiera się jego dominacji, ... Czytaj dalej »

Apocalypse: The Twelve

Publikacja: 1999-11-03

Minęła dekada od pierwszej wzmianki o The Twelve i historia legendarnej "Dwunastki" wreszcie została opowiedziana. Okazało się, że legenda o Twelve to element wielkiego planu Apocalyspe'a, plotka, którą on bardzo dawno sam rozpuścił. To tuzin potężnych mutantów, których En Sabah Nur chce zwabić w jedno miejsce, gdyż potrzebuje ich, aby osiągnąć boskie moce. Jego plan zakłada odarcie ich ze zdolności, połączenie ich i transfer do ... Czytaj dalej »

The Hunt for Xavier

Publikacja: 1998-10-07

Profesor Xavier zaginął po jego aresztowaniu przez władze rządowe po ataku Onslaughta. Dodatku krótko po odarciu posiadłości X-Men z wszelkiej technologii przez Bastiona pojawił się świadomy Cerebro z własną grupą sztucznych X-Men walczących z ludźmi jak i prawdziwymi studentami Xaviera. Po wyeliminowaniu stworzonych przez siebie X-Men, Cerebro wyruszył na poszukiwania Profesora. X-Men otrzymują dwa odczyty energii zgodne z ich mentorem, więc rozdzielają się, aby ... Czytaj dalej »

Onslaught

Publikacja: 1996-04-03

W świecie Marvela pojawia się nowy potężny wróg, którego imię odbija się echem wśród pozornie nie powiązanych ze sobą wydarzeń. Imię to brzmi Onslaught. Wkrótce, X-Men muszą stawić czoła swoim najgorszym koszmarom, gdy wychodzi na jaw, że Onslaught powstał z połączenia mrocznych części osobowości Charlesa Xaviera i Magneto podczas ich starcia na Avalonie. Teraz, gdy stał się niezależnym bytem, manipulował wydarzeniami, by zapewnić supremację mutantów na ... Czytaj dalej »

Age of Apocalypse

Publikacja: 1995-01-12

W roku 1995 twórcy X-Men wprawili w ruch coś, co do tej pory zdawałoby się nie do pomyślenia. Legion, syn Xaviera, cofnął się w czasie z zamiarem zabicia Magneto zanim ten stał się złoczyńcą zdolnym kogokolwiek skrzywdzić... nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. W momencie, gdy jego przyszły syn miał zadać śmiertelny cios, Xavier wskoczył pomiędzy Legiona, a Magneto. Xavier nie żył i X-Men nigdy nie zaistnieli w znanej nam formie. Bez Xaviera przebieg wydarzeń ... Czytaj dalej »

Legion Quest

Publikacja: 1994-10-03

Obudzony ze śpiączki, w której znajdował się od czasu pokonania Shadow Kinga na Wyspie Muir, Legion odkrywa, że jego rozszczepiony dotąd umysł scalił się. Chce zmazać swe dawne czyny i wynagrodzić ból, jaki przysporzył swemu ojcu, Charlesowi Xavierowi. Plan jest prosty, Legion wpada na pomysł, że cofnie się w czasie i zabije Magneto, największego wroga pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów. Grupa X-Men wyrusza za nim, lecz nie udaje się im go ... Czytaj dalej »

Maximum Carnage

Publikacja: 1993-03-30

Dzięki niefrasobliwości naukowców pracujących w Ravencroft Cletus Kasady ponownie zmienia się w Carnage'a, po czym łączy siły z sobie podobnymi wykolejeńcami. Utworzywszy karykaturalną "rodzinę", psychopaci zaczynają siać terror w Nowym Jorku. Szybko okaże się, że aby ich pokonać, Spider-Man będzie musiał sprzymierzyć się zarówno ze swoimi przyjaciółmi, jak i wrogami. Czytaj dalej »

Operation: Galactic Storm

Publikacja: 1992-03-03

Imperium Kree oraz Imperium Shi'ar wkroczyły na wojenną ścieżkę. Ich działania stanowią zagrożenie dla ziemskiego Słońca. Avengers postanawiają doprowadzić do pokoju lub przynajmniej ochronić Ziemię przed zniszczeniem na skutek wykorzystywania gwiezdnych wrót leżących w pobliżu Słońca przez wrogie rasy. Mściciele nie zdają sobie sprawy z tego, że za całym konfliktem stoi ktoś inny, kto zrobi wszystko, by zrealizować swój diaboliczny plan. "Operation: Galactic ... Czytaj dalej »

Inferno

Publikacja: 1988-12-14

Demony z Limbo próbują przejąć władzę nad światem. Przemieniają Nowy Jork w miejsce przypominające żywcem wzięte z koszmaru sennego. Budynek Empire State rośnie, wiele maszyn i przedmiotów zostaje "nawiedzonych", a z portalu nad Times Square wysypują się hordy demonów. Jean Grey i jej sobowtór Madelyne Pryor spotykają się po raz pierwszy. Magik musi stawić czoło swej mrocznej stronie. Czytaj dalej »

Mutant Massacre

Publikacja: 1986-07-21

Bez żadnego ostrzeżenia ani racjonalnego powodu Morlocki mieszkające w tunelach pod Nowym Jorkiem zostają zmasakrowane przez Marauders. X-Men, X-Factor oraz inni bohaterowie starają się pomóc, jednak udaje im się uratować zaledwie część mutantów kosztem strat we własnych szeregach. Czytaj dalej »

Asgardian Wars

Publikacja: 1985-12-10

Tak naprawdę, są to dwie historie, połączone w crossover dopiero, gdy zostały wydane jako TPB. Pierwsza z nich opowiada o zniknięciu samolotu należącego do Scotta i Madelyne, wraz z pasażerami i poszukiwaniu zaginionych przez dwie grupy bohaterów, które najpierw muszą przezwyciężyć konflikty między sobą, by móc razem pokrzyżować plany boga kłamstw - Lokiego. Druga historia wynika z pierwszej i opowiada o innym planie Lokiego, który próbuje ... Czytaj dalej »

Secret Wars

Publikacja: 1984-02-01

Secret Wars jest uznawany za prekursora współczesnych crossoverów. Wzięli w nim udział najpotężniejsi superbohaterowie oraz najgroźniejsi złoczyńcy świata Marvela, przeniesieni na drugi koniec wszechświata przez potężnego Beyondera. Zadaniem obu stron było pokonanie przeciwnika, a obiecaną przez Beyondera nagrodą, spełnienie dowolnego życzenia zwycięzcy.Główna historia rozgrywa się w 12-częściowej miniseri Secret Wars. Pozostałe komiksy rozgrywają się na Ziemii, ... Czytaj dalej »

Clone Saga

Publikacja: 1975-06-01

Gdyby ktoś zapytał fana komiksów o Spider-Manie, która historia była najbardziej kontrowersyjna, bez wahania każdy odpowie: "Clone Saga". Wszystko rozpoczęło się od jednego klona i, wydawać by się mogło, szybkiego zwycięstwa Spider-Mana nad swoim klonem i człowiekiem odpowiedzialnym za jego stworzenie, czyli Milesem Warrenem znanym jako Szakal. Jednak później Marvel postanowił ponownie wykorzystać klona i gdy machina poszła w ruch, świat Petera Parkera ... Czytaj dalej »

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.