Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #9

Avengers vol. 5 #9

Avengers vol. 5 #9

"Star Bound"

Postacie
Zapowiedź

• Zobaczcie, jak najbardziej niebezpieczna broń we Wszechświecie zostaje uruchomiona.
• Wszechświaty zderzają się.
• Po co komu White Event, kiedy niszczy planetę, którą miał ocalić?

Cytat

Nightmask: "We are leaving here, now. Don't try to stop us... Don't, or you'll regret it."
Captain America: "I already do, Adam. I'm sorry it has to be this way. Avengers... take the down!"

Streszczenie

Na Marsie Adam oświadcza, że potrzebują pomocy jego ojca, Ex Nihilo dowcipkuje więc sobie z "syna marnotrawnego". Abyss zauważa jednak, że coś się zmieniło i wykorzystując swoje moce próbuje przyjrzeć się z bliska Starbrandowi. Ten jednak nie zamierza jej na to pozwolić i atakuje ją strumieniem energii, rozrywając ją na pół. To w zrozumiały sposób ją irytuje, przed kontratakiem powstrzymuje ją jednak Nightmask, proponując, by zaczęła swoje "badania" od niego. Ta więc otacza go swoją dymną formą, po chwili odkrywając konflikt między systemami. Zauważa jednak, że to nie on jest źródłem tego konfliktu, lecz Ziemia, zwraca się więc do brata. Ten przyznaje, że mu się nudziło, więc podczas ich ataku na Ziemię nagiął trochę zasady. W każdej bombie genezowej umieścił cechę charakterystyczną żywej istoty, zamierzając przemienić całą planetę w myślącą postać: samoświadomość, zdolność zdobywania pożywienia, zdolność regeneracji, zdolność rozmnażania, zdolność komunikacji, możliwość ewolucji i umiejętność samoobrony. Sam nie wie, co się stanie, gdy wszystkie strefy się przebudzą, jest jednak pewien, że będzie to wspaniałe widowisko. Adam pyta, czy można to powstrzymać, jego ojciec stwierdza więc, że nie można powstrzymać życia, nie niszcząc go, a Abyss przypomina, że tak, czy inaczej nie wolno im dotykać Ziemi. Stwierdza, że obaj przemienieni przez White Event będą mogli zostać z nimi na Marsie, Ex Nihilo sugeruje jednak, by przyjrzeli się przemianie świata z bliska.

W Avengers Tower drużyna przygotowuje się do wyprawy na Marsa, nagle jednak Tony zauważa, że sygnał zmienił miejsce – teraz nadaje z Chorwacji.

Split w Chorwacji, jedna ze stref zamkniętych. Nightmask i Starbrand przechadzają się po plaży między setkami jednakowych kokonów. Nagle Adam słyszy jakiś dźwięk, a po chwili poczwarki otwierają się, a z nich wyłaniają się gigantyczne "ślimakowate" stwory. Zaczynają one pełznąć ku sobie, w końcu tworząc gigantyczną kulę. Gdy Kevin nie wie, co się dzieje, Adam wyjaśnia, że każdy z pojedynczych stworków jest prostym organizmem, razem tworzą jednak rozwiniętą istotę. Gdy Starbrand zauważa, że na miejsce właśnie przybyli Avengers, istota budzi się i, używając kodu Budowniczych, pyta, czy ktokolwiek ją słyszy. Zaczyna z nią rozmawiać Nightmask, pytając, czy jest ona częścią Systemu, ta ujawnia więc, że jest Ziemią, po czym zaczyna powtarzać, że System jest uszkodzony. Świat jest uszkodzony. Atakuje Adama i zaczyna go przyciągać ku sobie, a próbując uratować przyjaciela, Kevin uderza w nią pełną mocą, niszcząc ją doszczętnie – wraz z najbliższą okolicą. Przerażony stwierdza, że nie wie, co się stało, Adam odpiera więc, że właśnie zabili Ziemię. W tej chwili stają przed nimi Mściciele, stwierdzając, że chłopak nie potrafi kontrolować swoich mocy, muszą więc położyć kres wywoływanej przez niego destrukcji. Adam staje w jego obronie, stwierdzając, że Starbrand może się jeszcze nauczyć kontroli, po czym prosi swoją "Matkę" o wstawiennictwo. Captain Universe przypomina jednak, co powiedziała mu na zgliszczach uniwersytetu – dokonał takiego, a nie innego wyboru, dlatego skończy teraz w klatce. Nightmask nie zamierza jednak na to pozwolić i szykuje się do walki, Avengers w pełnym składzie atakują więc. Po długiej bitwie Kevin w końcu poddaje się, stwierdzając, że nigdy nie chciał tego zrobić. Cap rozumie to, dodaje jednak, że tak, jak inni będzie musiał odkupić swoje winy. Chłopak stwierdza, że podczas walki powstrzymywał się i że wcale nie chce tej mocy, na co Tony oświadcza, że to daje im nadzieję na przyszłość. Zapewnia, że postarają się mu pomóc, na razie jednak jedyne, co mogą zrobić, to odciąć go od Ziemi.

Wkrótce później. Nightmask i Starbrand stają się jedynymi mieszkańcami budowanej przez Starka Strefy Dysona.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9 Avengers vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.