Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #5

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Strach i brak zaufania ogarnia Knowhere, kiedy Strażnicy Galaktyki próbują odkryć, którzy z nich w rzeczywistości są Skrullami.

Cytat

Cynosure: "Drax just put three of my Luminals in intensive care."

Star-Lord: "Be grateful it wasn't body bags."

Cynosure: "You think this is funny?"

Star-Lord: "Not at all. Though it's starting to take on a darkly satirical edge."

Streszczenie

Peter i Phyla próbują przekonać radę bezpieczeństwa Knowhere, że Drax nie jest Skrullem, a jego zniknięcie nie ma nic wspólnego z niedawnym atakiem. Star-Lord przyjmuje na siebie odpowiedzialność i obiecuje odszukać Draxa, ale tamci wzbraniają mu tego, zamierzając wysłać w pościg Luminals. Quill ostrzega, że robią to na własne ryzyko.

I rzeczywiście, gdy tylko Luminals wpadają na trop Draxa, ten wyczuwa to i zastawia pułapkę. Doskonale znając przeciwników, błyskawicznie obmyśla taktykę i chociaż mógłby tego uniknąć, przechodzi do ataku, by zwyczajnie mieć to z głowy. Najpierw obezwładnia tego, który strzela energią i wykorzystuje jego moc przeciwko siłaczowi. Kiedy tamten dochodzi do siebie, stacza pierwszą rundę z mistrzem sztuk walki udowadniając, że jest lepszy od niego. Gdy siłacz wraca do walki, mocując się z nim znajduje słaby punkt i obezwładnia go, a ostatniego przeciwnika wyprowadza z równowagi i wykorzystuje jego pierwszy błąd, by pozbyć się problemu. Potem wraca do własnych zajęć.

Cynosure jest wściekła gdy dowiaduje się, że jej ludzie wylądowali w ambulatorium, a mimo to nie chce dopuścić Star-Lorda do akcji, oskarżając go o sprowokowanie tego wszystkiego. Cosmo przerywa ich kłótnię, przypominając, kto tu jest szefem ochrony i każe wszystkim wrócić do swoich kwater. Phyla i Gamora próbują przekonać Petera, by mimo wszystko pozwolił im poszukać Draxa - choćby na wypadek, gdyby naprawdę był Skrullem - ale on nie zgadza się i każe podporządkować się zasadom tego miejsca. Prosi za to Mantis, by spróbowała odszukać Adama. Rocket Raccoon podchodzi do niego w przerwie na kawę, by poinformować, że radioaktywny przeciek został opanowany i nie muszą już walczyć z czasem, a przy okazji ostrzega przed zbyt ostrym traktowaniem drużyny, bo nadal jest świeża i może się rozpaść. Peter oświadcza, że on i Mantis nie dopuszczą do tego.

Quasar obwinia się o wywołanie nagonki na Draxa po tym, jak wspomniała, że był w Continuum Cortex. Gamora twierdzi, że nie ukrywałby się, gdyby był niewinny, ale Phyla jest tego absolutnie pewna i obawia się tylko niepotrzebnego rozlewu krwi. W tej sytuacji, Gamora radzi, by zignorowała rozkaz i odszukała Draxa obiecując też, że wesprze ją w razie potrzeby.

Mantis odnajduje Adama w obszarze Cerebellum [móżdżek, tylni obszar mózgu - biologiczny Gil] Knowhere, gdzie próbuje on podłączyć się do wciąż czynnej podświadomości martwego Celestianina, by wykorzystać ją do odszukania ukrywających się Skrullów. W ten sposób zamierza jak najszybciej rozwiązać obecny problem, który przeszkadza w zajęciu się poważniejszą kwestią wyrw w czasoprzestrzeni, które zagrażają całemu Wszechświatowi. Przy okazji nie omieszka też skrytykować Petera za jego uległość przypominając, że obiecywał grupę pro-aktywną i wyprzedzającą kryzysy.

Phyla zaskakuje Draxa, gdy ten rozmieszcza jakieś urządzenia w zakamarkach Knowhere. Okazuje się, że to ładunki synaptyczne produkcji Badoon, które jego zdaniem rozwiążą ostatecznie problem Skrullów w bazie.

Kiedy Peter dowiaduje się, że Gamora zachęciła Quasar do poszukiwań Draxa, wywiązuje się awantura o to, kto i dlaczego może być zbyt niebezpieczny dla grupy. Przerywa ją przybycie Mantis, która ostrzega, że coś się wydarzy i w następnej sekundzie dostaje dziwnego ataku. Gdy Peter łapie ją przed upadkiem, w błysku światła pojawia się Starhawk - tym razem w kobiecej postaci. Korzystając z faktu, że nie przechodzi od razu do ataku, Quill pyta, czego chce od nich. Twierdząc, że dysponuje wyższą wiedzą, Starhawk ostrzega, ze Wszechświat nie jest jeszcze gotowy na powstanie Guardians Of The Galaxy i że obecny tu Major Victory zagraża rzeczywistości, niosąc cos z martwego świata. Star-Lord stwierdza, że to nie ma sensu, więc Starhawk wyjaśnia, że wszystko zmienia się tak szybko, jak jego forma i równie niestabilnie. Pod groźbą ataku, obezwładnia wszystkich obecnych i dopada Vance'a nazywając go błędem, który trzeba usunąć. Oświadcza, że dla dobra Wszechświata musi zniszczyć ich oraz całe to miejsce.

Adam Warlock wkracza do jednej z kwater delegatów i ku swemu zaskoczeniu, zastaje tam Cosmo, rozmawiającego ze Skrullami. Jest tym bardziej zaskoczony, gdy Cosmo zamierza bronić ich za wszelką cenę, chociaż jednocześnie odpiera zarzuty zdrady i twierdzi, że robi to dla dobra wszystkich.

Quasar jest gotowa zaatakować Draxa, jeśli ten nie wyjaśni, co zamierza osiągnąć, lecz on spokojnie oświadcza, że chce skorzystać z jedynego pewnego sposobu na rozpoznanie Skrulla. Ponieważ wracają do swojej prawdziwej postaci po śmierci, gotów jest zabić wszystkich w Knowhere, by mieć pewność, kto jest kim, a Phyla nie jest dość szybka, by powstrzymać go przed naciśnięciem przycisku detonatora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.