Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #23

Avengers vol. 5 #23

Avengers vol. 5 #23

"...To the Very End"

Postacie
Zapowiedź

• Avengers vs. Black Order!
• Bitwa o Ziemię przenosi się na powierzchnię planety.
• Thanos w centrum wydarzeń.

Cytat

Black Dwarf: "Why do you still stand?"
Shang-Chi: "Does... Does a tree fall. from a slight breeze?"

Streszczenie

Kilka godzin temu. Po nawiązaniu kontaktu, Iron Man informuje Captaina Americę, że Thanos jest w Wakandzie, gdzie przejął kontrolę nad broniami masowego rażenia. Dodaje jednak, że wie, gdzie Szalony Tytan uda się w niedługim czasie i przekazuje koordynaty Kapitanowi.

Flota koalicji ukrywa się w cieniu Księżyca. Rogers wyjaśnia, że czekają na sygnał ze stacji, a gdy Oracle oznajmia, że go otrzymali, Cap wyjaśnia, że udało im się uzyskać pomoc w infiltracji Peak od Guardians of the Galaxy. Wiedząc, że są na miejscu, Captain America wzywa do ataku. Gdy flota koalicji – razem z członkami Avengers i Imperial Guard przystosowanymi do walki w próżni – atakuje armadę Thanosa, do kontrataku przystępuje Peak. Okazuje się, że pole i siła rażenia stacji są większe, niż przypuszczali, Cap wysyła więc do akcji grupę Manifolda, do której, oprócz teleportera, należą też Black Widow i Shang-Chi. Sam, razem ze swoją drużyną, wsiada do pojazdu, którym będą próbowali przebić się przez blokadę. Chce skorzystać z okazji, bu podziękować przywódcom koalicji, Kl'rt stwierdza jednak, że póki nie wygrali, wdzięczność jest przedwczesna.

Tymczasem grupa Manifolda przekrada się korytarzami Peak, w pewnym momencie jednak odnajduje ich Black Dwarf. Natasha każe Edenowi teleportować się z powrotem na "Lilandrę" i zebrać posiłki, gdy ten jednak tak robi, okazuje się, że oddział Captaina już wyruszył. Informuje dowódców floty, że na stacji znajduje się jeden z generałów Thanosa.

Na Peak Shang-Chi ledwo jest w stanie ustać przed przeciwnikiem, przed zadaniem ostatecznego ciosu powstrzymuje jednak Black Dwarfa Gladiator, który przybył wraz z Annihilusem, Ronanem i Super-Skrullem. Podczas, gdy Avengers wracają do zleconej im misji, kosmiczni wojownicy ruszają do walki, szybko powalając i zabijając członka Black Order. Następnie postanawiają pomóc w pokonaniu floty Thanosa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #23 Avengers vol. 5 #23 Avengers vol. 5 #23 Avengers vol. 5 #23 Avengers vol. 5 #23 Avengers vol. 5 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.