Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #20

Avengers vol. 5 #20

Avengers vol. 5 #20

"The Offer"

Postacie
Zapowiedź

• Zaskakujące ruchy Budowniczych.
• Spotkanie Ex Nihilów.
• Kompletna kapitulacja.

Streszczenie

Abyss relacjonuje Ex Nihilo wydarzenia z jednostki dowódczej Budowniczych – gdy ona, Nightmask i Starbrand zostali uwolnieni, na mostku zjawiła się Ex Nihila, która po chwili, bez słowa, zniknęła – przynajmniej z perspektywy Ziemian. Tak naprawdę Ogrodniczka telepatycznie przekazała jej prośbę o to, by ich odnaleźć.

Na pokładzie "Lilandry" dowódcy koalicji debatują nad kolejnym ruchem. Stwierdzając, że potrzebują posiłków, zastanawiają się nad wprowadzeniem do gry Fali Anihilacji i armii Brood, Captain America ma jednak inny pomysł. Stwierdzając, że po raz pierwszy od początku konfliktu stoją na wygranej pozycji, proponuje, by zacząć rozmowy.

Na Hali Ronan pyta pozostałego na planecie Budowniczego, co jeszcze tu robi, skoro flota koalicji zmusiła jego pobratymców do ucieczki. Starożytny kosmita odpiera, że nic się nie zmieniło i ten świat nadal należy do niego. Prosi Supremora o potwierdzenie, a ten oblicza, że, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe scenariusze, istnieje siedemdziesięcioprocentowe prawdopodobieństwo, że Imperium pozostanie pod kontrolą Budowniczych. Nagle z nieba spada niewielkie urządzenie komunikacyjne, za pomocą którego Gladiator proponuje negocjacje.

Ex Nihilo i Abyss zbliżają się do pewnej planety, na której kobieta wyczuwa Ogrodniczkę. Gdy w końcu do niej docierają, Ex Nihila nie jest sama – towarzyszą jej wszyscy Ex Nihili, którzy nie mogą uwierzyć, widząc jedną z Abyssi. "Ziemski" Ex Nihilo pyta, co stało się z pozostałymi przedstawicielami jej "rasy", Ex Nihila stwierdza więc, że zginęli oni tysiące lat temu – gdy powstała Nowa Uniwersalna Superstruktura, Ogrodnikom zakazano rozsiewania życia. Abyssi, jako sędziowie stworzenia, przestali być potrzebni, a Ex Nihili zostali relegowani do służby Budowniczym. Ex Nihilo nie zamierza jednak pozwolić na to, by taki stan rzeczy trwał nadal.

Na Hali Budowniczy zgadza się na jednego przedstawiciela koalicji, a po rozłączeniu się, każe Ronanowi zebrać wszystkich Oskarżycieli, by byli oni świadkami końca wojny. Tymczasem, na pokładzie "Lilandry", Captain Marvel wyraża swoje wątpliwości dotyczące planu, Rogers wskazuje więc na mapę galaktyki. Stwierdza, że ich przeciwnicy nadal są silniejsi i lepiej wyposażeni, a po poddaniu się większości systemów, koalicja straciła swój jedyny atut – liczebność. Uznaje, że jedynym wyjściem jest poddanie się.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20 Avengers vol. 5 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.