Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #14

Avengers vol. 5 #14

Postacie
Zapowiedź

• Prolog do "Infinity"!
• Origin Sites aktywują się, kiedy Ziemia zaczyna komunikować się z czymś prastarym.
• Naukowcy z A.I.M. uruchamiają program S7.

Cytat

Manifold: "Come with us, the men in brightly colored clothing said -- We will show you the wonders of the Universe and have great adventures. And once you have tasted glory and the thrill of victory... Then, we will make you go back to Australia."

Streszczenie

Chhatarpur, Indie. Z kokonów stworzonych przez bombę genezową wyłaniają się olbrzymy o sześciennych głowach, z twarzami na każdym boku. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem – regeneracją – zaczynają konstruować gigantyczną, skomplikowaną budowlę, a gdy ta jest już ukończona, stają wokół niej i zaczynają ładować ją energią. Niewiele to jednak daje – świat jest już bowiem w stanie krytycznym.

Perth, Australia. Z kokonów stworzonych przez bombę genezową wyłaniają się gigantyczne "karaluchy", które wspinają się na budynki i, zgodnie ze swoim przeznaczeniem – komunikacją – otwierają swe pancerze i zaczynają nadawać potężny sygnał.

Stacja obserwacyjna S.H.I.E.L.D.. Bruce Banner wyjaśnia Captainowi Americe, że za każdym razem, gdy zostaje nadany sygnał, około dziewięćdziesięciu procent urządzeń elektrycznych na całym świecie po prostu wysiada. I choć po zakończeniu nadawania – które samo w sobie trwa najwyżej osiem sekund – energia wraca, nadal muszą sobie radzić z samolotami spadającymi z nieba, wystrzeliwanymi automatycznie rakietami i tysiącem innych problemów, z kolejnymi pojawiającymi się co sześć minut. Nie jest też w stanie namierzyć źródła sygnału – gdy tylko się zaczyna, wszystkie maszyny padają, a gdy uruchamiają się ponownie, w eterze jest tyle zakłóceń, że nie ma jak wytropić jakichkolwiek pozostałości. Stwierdza, że przydałaby mu się pomoc, Steve odpiera jednak, że Tony Stark jest już zajęty.

Tymczasem, w górnych warstwach atmosfery, Iron Man próbuje powstrzymać satelitę przed runięciem na Ziemię. Captain Marvel przebija się do reaktora nuklearnego napędzającego satelitę i ciska go w Słońce. Uporawszy się z problemem, Stark łączy się ze Smasher.

Ta działa na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie próbuje sprowadzić na ziemię samolot, w którym zajął się jeden z silników. Manifold rusza na ratunek pasażerom, teleportując ich na powierzchnię, a wtedy Izzy zabiera płonącą maszynę nad ocean. Stwierdza przy tym, że nie mogą dłużej tak działać, gdyż kończy im się miejsce na pasach lotniska, Spider-Woman stwierdza jednak, że już się tym zajmują. Podczas, gdy ona koordynuje wszystko z wieży kontrolnej, Falcon, z pomocą ptaków, podaje jej lokację, prędkość i kierunek błądzących w powietrzu samolotów.

Kolejna grupa Mścicieli, wysłana do Uljin w Korei Południowej, ma złe wieści – przybyli za późno, by powstrzymać znajdującą się tam elektrownię atomową przed przegrzaniem. Wściekły, Thor nie może zrozumieć, czemu burze i pioruny nie chcą go słuchać, wtedy jednak głos zabiera Captain Universe, ogłaszając, że są to symptomy choroby. Zamykając radioaktywne odpady w polu siłowym, stwierdza, że coś próbuje przeistoczyć planetę, co Hawkeye przekazuje Captainowi, zgadując, że chodzi o strefy "skażone" bombami genezowymi. Słysząc to, Bruce każe agentom skierować wszystkie satelity na te obszary, a także na Marsa i AIM Island, gdzie, według szpiegów Sunspota, prowadzone są badania z nimi związane. Na kilka sekund przed kolejnym sygnałem coś zauważa, wtedy jednak ogłuszający dźwięk uniemożliwia mu kontynuowanie pracy.

Sygnał zostaje wysłany. Otrzymuje go Regina. Validator postanawia nie odpowiadać. Dzieci z Savage Land nie mają sposobu, by odpowiedzieć, nie reaguje też strefa w Kobe w Japonii. Giganty z Chhatarpur jednak otrzymują sygnał i teleportują się.

Gdy sygnał cichnie, Bruce informuje Captaina, że Australia pierwsza została pozbawiona prądu, a to oznacza, że źródłem sygnału jest Perth. Słysząc to, Cap zbiera swoją drużynę i z pomocą Edena rusza do skażonego miasta, gdzie herosi zostają zaatakowani przez olbrzymów i "karaluchy". Widząc, że nie mają szans sami, Steve każe Manifoldowi udać się po drużynę z Uljin, a gdy ten po chwili zjawia się wraz z Black Widow, Captain Universe, Hawkeyem, Hyperionem i Thorem, Mściciele ruszają do akcji.

Bruce Banner obserwuje walkę na monitorach, wtedy zauważa dziwne odczyty energii i każe agentom zwrócić wszystkie urządzenia na AIM Island.

Tam, w jednym z laboratoriów, Superia prosi jednego z agentów o raport dotyczący kokonu odnalezionego w Norwegii. Ten odpiera, że jeszcze godzinę temu nie było żadnej zmiany – choć próbowali wszystkiego, od laserowych skalpeli po bombardowanie antymaterią, nie byli w stanie otworzyć pancerza. Od kiedy jednak zaczął być nadawany sygnał, zaczęli wykrywać aktywność. Wysunęli hipotezę, że strefy skażone się ze sobą komunikują i postanowili to wykorzystać. Naukowiec wyjaśnia, że tak, jak jego ciężarka żona używa muzyki, by jej dziecko zaczęło kopać, tak oni nagrali sygnał i, po zapętleniu, zaczęli go nadawać. Po chwili kokon zaczyna się otwierać...

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14 Avengers vol. 5 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.