Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #10

Avengers vol. 5 #10

Avengers vol. 5 #10

"Validator"

Postacie
Zapowiedź

• Omega Flight zagubieni w Garden Origin State.
• Co się stanie, kiedy Avengers spróbują ich znaleźć?
• Dlaczego "adaptacja" jest najstraszniejszym słowem na świecie?

Cytat

Captain America: "What do you think?"
Falcon: "I want you to know that I'm gonna feel just awful flying away while the creepy yellow dudes lure you into their trap and eat you."
Captain America: "Well... Try and say nice things about me at the funeral."

Streszczenie

W pobliżu Reginy w Kanadzie. Do martwego mężczyzny w czerwonym kombinezonie podchodzą Maria Hill i agent S.H.I.E.L.D.. Nie chcąc ryzykować degradacji, kobieta każe podwładnemu rozpocząć transfer danych, ten więc podłącza urządzenie do głowy zmarłego.

Osiem godzin wcześniej. Quinjet Avengers ląduje na pokładzie Helicarriera unoszącego się wraz ze swoim kanadyjskim odpowiednikiem nad Reginą. Maria Hill zapewnia Captaina Americę, że sami dopiero co dowiedzieli się o sytuacji, a gdy Rogers prosi, by przeszła do rzeczy, głos zabiera agent Porter, przedstawiciel Departamentu H. Ogłasza, że to, co herosi usłyszą, jest ściśle tajne i że kanadyjskie służby nadal dowodzą misją. Następnie prezentuje im nagranie z próby infiltracji skażonej strefy przez kanadyjski superoddział do zadań specjalnych, Omega Flight.

Czteroosobowy zespół złożony z Validator, Kingdoma, Wendigo i zrobotyzowanego Boxxa zakrada się na otoczony gigantyczną strukturą teren miasta, po jakimś czasie odkrywając tysiące otwartych kokonów, których celem było, jak uważają, przetransformowanie mieszkańców. Wkrótce zostają zaatakowani przez nowe formy życia zamieszkujące strefę zamkniętą. Po zniszczeniu Boxxa napastnicy rozrywają na strzępy Wendigo. Gdy Validator i Kingdom bronią się przed atakami, zauważają, że superstruktura otaczająca miasto zamknęła się, tym samym więżąc ich w środku. Gdy jej kompan pada w boju, Validator dopada do drony-kamery, prosząc oglądających, by nikogo więcej nie przysyłali i po prostu zniszczyli miasto. Po tym nagranie się urywa.

Agent Michaud oświadcza, że wydarzyło się to miesiąc temu. Od tamtego czasu próbowali wszystkiego, by dostać się pod kopułę, żadne konwencjonalne narzędzie nie było w stanie się przez nią przebić, skutku nie odniosły też próby teleportacji za pomocą technologii i magii. Próbowali nawet zdetonować ładunek nuklearny, które Departament posiada w tajemnicy nawet przed rządem, to też jednak nic nie dało. Przyznaje, że skontaktowali się z Mścicielami, wyczerpali bowiem wszystkie inne możliwości, i pyta, czy herosi są w stanie przedostać się do środka. Manifold odpowiada twierdząco, agent oświadcza więc, że przygotuje odpowiednie zezwolenia. Pod jednym warunkiem – on również chce wziąć udział w misji.

Godzinę później Manifold teleportuje drużynę do miasta, zjawiają się oni jednak pośrodku puszczy. Szybko okazuje się, że Eden się nie pomylił, herosi odkrywają bowiem wystające ponad korony drzew budynki. Falcon proponuje, że wzniesie się w powietrze, by zbadać teren, Banner ogłasza jednak, że nie będzie to potrzebne i wskazuje na wyglądającego jak żółty kosmita "tubylca", który zaprasza ich do pójścia za nim. Prowadzi on herosów do wypełnionej światłem niecki, z której po chwili wyłania się Validator. Bohaterka przyciąga Michauda do siebie i szepcze mu coś do ucha.

Cały zespół zjawia się pośrodku pustyni. Upewniwszy się, że Avengers pamiętają, co się wydarzyło i że nie zamierzają niczego wyjawiać, stwierdza, że ma zainstalowane w oczach implanty nagrywające, bez fonii jednak agenci Departamentu H pozostaną z pytaniami, na które zaczną poszukiwać odpowiedzi. Gdy Wolverine pyta go, co powiedziała mu Validator, Michaud każe mu się tym nie martwić i strzela sobie w głowę.

Później. Maria Hill rozmawia z Porterem, który przedstawił jej nagranie pobrane z implantów Michauda, trwające dokładnie 49 minut. Mężczyzna pyta, czego dowiedziała się po przesłuchaniu Avengers, ta stwierdza więc, że herosi niczego nie pamiętali. Jest pewna, że coś ukrywali, nie zamierzała jednak drążyć tematu – raz, że mają w drużynie Hulka, nie mogłaby więc im nic zrobić, a dwa, że relacje między S.H.I.E.L.D. a Mścicielami nigdy nie były oparte na zaufaniu. Domyśla się też, że Kanadyjczyk również coś ukrywa, ten przyznaje więc, że jeden z jego agentów postanowił przeskanować banki pamięci implantów Michauda, przez co okryli prawie dwieście czterdzieści dodatkowych godzin, rozproszonych na przestrzeni wielu lat – niektóre zostały zarejestrowane trzydzieści lat temu, inne – w dalekiej przyszłości. Przedstawiały one metamorfozy członków wyprawy – w każdym przypadku zupełnie inne. Niektóre ograniczały się jedynie do zmiany kostiumu, inne przedstawiały mutacje i transformacje w najróżniejsze formy bądź, jak w przypadku Michauda, śmierć i rozkład ciała. Odkryli również, że Validator w pewnym momencie przyciągnęła agenta do siebie, i, jak domyśla się Hill, coś mu powiedziała.

Na pokładzie Quinjeta Manifold i Smasher próbują dowiedzieć się, co właściwie się wydarzyło, czemu okłamali agentów S.H.I.E.L.D. i dlaczego Michaud się zabił. Wolverine stwierdza, że uznał on, że utrzymanie sekretu znaczy dla niego więcej, niż życie. Ujawnia, że Validator była córką agenta.

Wcześniej. Validator przyciąga agenta do siebie i ogłasza, że stworzyli w tym miejscu coś wspaniałego, a ona musi tego chronić. System został uruchomiony.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10 Avengers vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.