Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X

Generation X

Generation X

"The Beginning of a Beautiful Friendship!"

Postacie
Cytat

Dark Beast: "I know when I was smart I experimented on people"
Emma Frost: "And that's what you've been trying to do down here?"
Dark Beast: "Yes"

Streszczenie

Dawno temu w Nowym Jorku... Nazywała się Emma Frost i skończyła właśnie 16 lat. Wkroczyła na przyjęcie nowojorskiej socjety, powołując się na swych rodziców, choć zerwała z nimi kontakty prawie rok temu. Krążyła wśród bogatycg biznesmenów na przyjęciu, słuchając ich myśli i wpadając na trop sekretów, dzięki którym mogła szybko stać się bogata. Wiedziała już wystarczająco i zamierzała wymknąć się z klubu, gdy nagle poczuła się bardzo źle. NAjwyraxniej znowu nadużyła swej mocy. Zachwiała się, lecz podtrzymał ją mężczyzna, którego umysł wypełniały myśli o świeżo popełnionym morderstwie i własnej mocy. I o czymś, zwanym Hellfire. Emma pojęła, iż nie jest jedyną osobą obdarzoną dziwnymi mocami. Mężczyzna zwał się Harry Leland, Emma wymknęła mu się i pobiegła do toalety, gdzie padła na podłogę bowiem czuła się bardzo źle. Jej umysł przepełniała nabyta wiedza. Wreszcie wstała i tłumacząc się migreną, wymknęła na nowojorską ulicę. Tam czekali ochroniarze bogatych ludzi z przyjęcia, którzy usiłowali z nią flirtować, lecz niewyparzony język Emmy sprawił, iż znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Zwróciło to uwagę dwóch policjantów, Lowella Fontaine'a i jego partnera Seana Cassidy, którzy obserwowali od jakiegoś czasu Lelanda, podejrzewając go o popełniane morderstwa. Gdy Sean zobaczył Emmę zadającą cios jednemu z mężczyzn i rzucającą się do ucieczki, a pozostałych ochroniarzy ruszających za nią, pomi obiekcji swego partnera ruszył jej na pomoc. Emma dobiegła do siatki, gdzie dopadli ją mężczyźni. Spadł pierwszy cios, a po nim miało stać się coś jeszcze... Wówczas z ciemności wynurzyła się łapa zaopatrzona w pazury, spadając na mężczyzn. Gdy na miejsce dotarł Sean, znalazł jedynie ślady krwi.


Emma odzyskuje przytomność w podziemnym laboratorium, gdzie eksperymenty na ludziach przeprowadza mroczna bestia. Dark Beast wyjaśnia, iż obserwował ją od dłuższego czasu, jak radzi sobie na ulicach, aż w końcu stwierdził że są do siebie podobni i postanowił ją chronić. Wyjaśnia Emmie, iż przeprowadza eksperymenty, usiłując odzyskać dawno utraconą wiedzę. Coś stało się z jego głową, ma wrażenie że przybył z jakiegoś miejsca, gdzie było dużo osób obdarzonych dziwnymi mocami i trwała jakaś wojna, lecz on nie jest w stanie sobie tego przypomnieć. Ma w głowie zamęt, choć zna formuły i wzory, nie ma pojęcia do czego służą, dlatego eksperymentuje usiłując odtworzyć swą wiedzę i odnaleźć przeszłość. Pragnie aby pomogli sobie nawzajem. Widział, iż Emma dysponuje dziwną mocą, która może pomóc mu przypomnieć sobie jego przeszłość. W zamian będzie ja chronić. Emma decyduje się przystać na taki układ, żal jej bowiem istoty która nie ma nawet pojęcia jak się nazywa. Decydują się uścisnąć sobie dłonie, gdy przez drzwi wpada Sean Cassisy. Atakuje sonicznym krzykiem, krzycząc aby Beastia zostawiła dziewczynkę w spokoju. Powala Beasta, mówiąc iż Emma została ocalona, gdy otrzymuje silny cios łapą. Dark Beast stwierdza, iż będzie długo eksperymentował na napastniku, dopóki nie odkryje dlaczego wydaje mu się on znajomy. Zamierza zabić Seana, lecz Emma koncentruje się, usiłując użyć swej mocy w sposób jaki nie czyniła tego dotyczczas. Zmusza Dark Beasta telepatią, aby zaniechał swych zamiarów. wówczas pojawiają się Fontaine w towarzystwie Lelanda, Emma używa na nich jednak swoich mocy, żeby zapomnieli natychmiast o tym co widzieli. Nie zamierza udawać się na posterunek, poleca 3 mężczyznom aby powrócili do domu i położyli się do łóżka, zapominając o dzisiejszym dniu. Tak czynią, a Emma dopiero po jakimś czasie uświadamia sobie, iż nie powiedziała im że mają położyć się do oddzielnych łóżek w oddzielnych domach. Zagłębia się wraz z Dark Beastem w tunele, mówiąc iż pomogą sobie nawzajem i dzięki temu zyskają wszystko. Przyszłość należeć będzie do nich.


[Uwaga: Komiks jest częścią projektu 'minus 1', który został zrealizowany w maju 1997. W tym miesiącu wszytkie komiksy Marvela nosiły taki dopisek i opowiadały o przeszłości bohaterów, mającej miejsce przed pierwszym numerem serii w których występowali. W każdym numerze jako narrator występował Stan Lee, wprowadzający w historię, którego w niniejszym streszczeniu pominięto]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.