Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Witch » Scarlet Witch #3

Scarlet Witch #3

Scarlet Witch #3

"Scarlet In Battle"

Postacie
Cytat

Scarlet Witch (na widok zmienionej sylwetki Spider-Woman): "I've always admired your long legs, Julia, but these are ridiculous."

Streszczenie

Na krańcu nigdzie-świata, poruszającego się niepewnie, gdzie istnieją zarówno szaleństwo jak i rzeczywistość, przyjaźń i samotność, jedna kobieta czuje w ciele oznaki mocy i wściekłości. Jej imię to Wanda Maximoff - Scarlet Witch. Mistrzyni prawdopodobieństwa, ogniwo początku, mścicielka....


Zapędzona w pułapkę bez wyjścia Wanda zaczyna walkę z przyjaciółmi omamionymi przez Mastera Pandemonium. Wpierw jednym ciosem powala goblina, a następnie sprawia, że błędny ognik poraża golema. Zmieniając prawdopodobieństwo przewraca Spider-Woman, plącząc jej sześć nóg. Ataku mieczem goblina unika prostą sztuczką, ale ostrze uderza w ziemię i tworzy przepaść. Biedna kreatura rozlała się po prawie całej przestrzeni wokoło wyspy, która kiedyś była Unity. Mimo to potwory nadal nie rezygnują i Wanda dochodzi do wniosku, że czas uciekać. Na pożegnanie celuje w nie cała swą moc. Eksplozja objęła swym działaniem dęby, które rozsypały swe nasiona wszędzie wokoło i wzrost, który normalnie zająłby im pięćdziesiąt lat dokonał się w kilka milisekund. Scarlet Witch ucieka w las, a w ślad za nią rusza pościg.


Zachodnia Kwatera Avengers w Kalifornii, Agatha Harkness znajduje hełm War Machine, dotykając go wnioskuje, że James żyje i może go znaleźć przez psychometryczny ślad. Czarownica czuje, że jak przybędzie na wezwanie Wandy to będzie już za późno. Martwi ją także los, jaki przypadł w udziale członkom Avengers. Gdy zogniskowała swą magię na hełmie ten odpowiedział gdzie znajduje się Scarlet i jej przyjaciele. Z posiadłości wystrzelił żółty płomień i Agatha zniknęła.


Tymczasem Wanda ucieka, wokół niej rozpościera się las, a śnieg skrzypi pod jej stopami. Ucieka ku wiosce, byle dalej od obłędu Pandemonium. Kiedy przebiega obok czaszki ta odzywa się głosem Mastera, że ją ten widzi, co motywuje wiedźmę do jeszcze szybszego opuszczenia koszmaru. Dalszą ucieczkę uniemożliwia jej jednak golem, który połamał otaczające go drzewa. Wanda używając mocy przywala go połamanymi pniakami. Zaraz jednak pojawili się kolejni przeciwnicy, Spider-Woman została pokonana przy pomocy korzeni, które kierowane magią zaczęły ją łapać i oplątywać nogi, a błędny ognik został sprowadzony na ziemie i przygaszony przez hex moc. W końcu udaje się jej dotrzeć do wymarłego miasteczka. Tam doganiają ją monstra, kiedy Scarlet myśli, że to już koniec wpada w ramiona Wonder Mana. Szybko opowiada mu, co się stało, na co on proponuje by uciekli do Quinjeta, którym przyleciał i udali się po pomoc do drużyny z Nowego Jorku. Biegnąca przodem Wanda nie zauważa jak Simon powoli zmienia się w potwora. Kiedy zorientowała się, że ktoś podszył się pod bohatera było już za późno, przerażona potknęła się i straciła przytomność.


Gdy się budzi jest przywiązana do posągu demona, który neutralizuje jej magiczne moce i ogranicza siłę fizyczną. Master Pandemonium przeniósł ją z powrotem do krypty pod kościołem. Na pytanie, kim jest odpowiada czarownicy, że jego forma się zmieniała, Mefisto, pan kłamstw, oszukał ich oboje, jego jako agenta swych złych ambicji i ją - ujawniając, że jej dzieci są tylko aspektami jego duszy. Potwór zaklina się, że nie chciał jej wtedy skrzywdzić. Kiedy jednak został pokonany przez Avengers wrócił do dominium Mefisto. Kiedy ten się dowiedział, że jego plan legł w gruzach wyładował na nim swój gniew, Master cierpiał straszliwie męki. Właśnie to cierpienie wypaczyło go w to, co widzi dzisiaj. Przetrwać mu tylko pozwoliły wspomnienia i miłość do niej. Niespodziewanie stał się wolny, wolny by wrócić na ziemię, by zobaczyć swoją miłośc. Uciekł z królestwa Mefisto. A teraz ona jest nareszcie jego, tak jak zostało to przepowiedziane. Wanda krzyczy, że jest szalony i prędzej umrze niż będzie jego. Wściekły demon zapowiada jej, że skoro tak to będzie cierpieć jak on. Jego uwagę przyciąga nagły przeciąg poruszający płomieniami świec. To przybycie Agathy Harkness dało taki efekt, starsza wiedźma każe mu uwolnić Scarlet inaczej zostanie spalony w piekielnym ogniu... Master nasyła na nią swe potwory, atak jednak nie daję efektu gdyż wizerunek czarownicy okazał się iluzją, a ona sama uwolniła w tym czasie Wandę. Rozgniewana mścicielka szybko rozprawia się z Spider-Woman i goblinem, a Agatha z golemem i błędnym ognikiem. Ich połączone siły unieruchamiają Mastera. Pokonany potwór krzyczy, że to nie tak miało być, Pani inaczej nakazała. Na pytanie Scarlet jaka Pani odpowiedź przychodzi sama, znikąd pojawia się kobieta, która omamiła członków Avengers a teraz przybyła po ziemską Scarlet Witch, a jej imię brzmi Lore...

Autor: Nadia

Galeria numeru

Scarlet Witch #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.