Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #148

Wolverine vol. 2 #148

Wolverine vol. 2 #148

"Same As It Never Made"

Postacie
Cytat

Hulk do Wolverine'a: "Hulk remembers you...you are little man! Hulk hates little man! Hulk will smash puny little man!"

Streszczenie

Miasto Nowy Jork. Niedaleka przyszłość. Z płonącego portalu na statku-bazie Fantastycznej Czwórki wychodzą Blastar i Annihilus. Ich celem jest zniszczenie mieszkańców pojazdu. Obaj czekali tylko, aż portal zostanie uaktywniony. Teraz wnętrze statku zamienia się w pole walki. W jej trakcie uwolniona zostaje dopiero co spętana Harpy, żona Hulka, którą Fanstastic Four planowali umieścic w neutralnej strefie, gdzie nie miałaby okazji nastręczać bohaterom większych problemów, i właśnie po uruchomieniu teleportu wyszły z niego dwie wrogo nastawione istoty. Zaatakowany Hulk z wściekłością uderza na Blastara, po którym to ciosie Blastar wpada do portalu prowadzącego wprost do neutralnej strefy. Jednocześnie Peter Parker stara się powstrzymać Harpy przed ucieczką. Tymczasem rozwścieczony Hulk obiektem swej agresji czyni Wolverine'a. Sytuację łagodzi Peter, który częstuje Hulka strzałem promieniami gamma, dzięki czemu powraca doktor Banner. Zapomniany trochę Annihilus przypomina zgromadzonym o swej obecności. Nie na długo jednak, gdyż po potężnym ciosie Logana znika w głębi teleportu, a zaraz za nim wpada rzucona przez Parkera Harpy. Teleport zostaje zamknięty i dodatkowo zabezpieczony pieczęcią nałożoną przez Ghost Ridera. Dopiero teraz wszyscy mogą odetchnąć, jednak ulga nie jest całkowita, gdyż zgromadzeni mają świadomość, że to jeszcze nie koniec. Promienie gamma ponownie zamieniły Betty Banner w Harpy i teraz jakakolwiek próba przywrócenia jej ludzkiej formy mogłaby zakończyć się dla niej śmiercią. Zakończywszy rozważania dotyczące niewątpliwego poświęcenia, jakie stało się udziałem oryginalnej Fantastycznej Czwórki, jej następcy Peter Parker i Bruce Banner udają się na kilka testów, a Wolverine i Ghost Rider opuszczają statek. Podróżując swym latającym motocyklem Ghost Rider rozmyśla nad trudnościami, jakie nastręcza mu granie nowej roli. Zastanawia się, dlaczego tylko dla niego stanowi to taki problem, a pozostała trójka bez problemu wskoczyła w nowe kostiumy. Tymczasem w niewielkiej odległości ktoś zaczyna namierzać jego motocykl.


Miejscowa knajpa. Logan zwierza się Stacey ze swych wątpliwości odnośnie członkostwa w nowej Fantastycznej Czwórce. Fakt, że sam był inicjatorem pomysłu powołania nowego składu grupy nie pozwala pozbyć mu się uczucia, że z całej czwórki jemu przypadła rola outsidera, podczas gdy pozostali zdążyli się już zaaklimatyzować. Dodatkowym zmartwieniem jest świadomość, że opuścił X-men, gdy ci najbardziej go potrzebowali, po to właśnie, by założyć nową Fantastyczną Czwórkę. Prywatne spotkanie zostaje brutalnie przerwane przez płonący na niebie symbol przedstawiający cyfrę cztery. Logan całuje Stacey, po czym spogląda na czwórkę widniejącą na jego uniformie.


Z powrotem w bazie Fantastycznej Czwórki. Zebrani dowiadują się o zamachu dokonanym na prezydenta Kelly'ego. Jego inicjatorem był Doom. Logan stwierdza, że to niedorzeczne, gdyż Doom był martwy przez lata. Watęk nie zostaje podjęty, ponieważ ściana eksploduje pod wpływem ataku Doombotów. Nie mija chwila, a wszyscy przeciwnicy leżą pokonani u stóp Fantastycznej Czwórki. Ci natomiast zastanawiają się, co mają uczynić. Logan proponuje udać się na Kapitol, gdzie według niego znajduje się Doom.


W trakcie podróży cała trójka zastanawia się nad motywami, które kieruję Doomem, a które zakładają ich wyeliminowanie. Logan przypomina wszystkim, jak Doom zginął podczas finałowej rozgrywki wraz z Fantastyczną Czwórką, większą częscią składu Avengers i X-men. Hulk kontynuując temat insynuuje, że Doomowi prawdopodobnie chodzi o fakt zaanektowania przez Magneto Latverii i przekształcenia jej tak, by stanowiła schronienie dla mutantów. W tym samym czasie ktoś zaczyna namierzać ich pojazd. Wycelowany w nich pocisk osiąga cel i środek transportu Fantastycznej Czwórki eksploduje przy ogłuszającym huku. Na szczęście trójka bohaterów cała i zdrowa ląduje w pobliżu Kapitolu, do którego przebija się przez hordy Doombotów. Na miejscu spotykają związanego Ghost Ridera. Ten próbuje ostrzec towarzyszy przed pułapką, którą zastawił na nich Doom, a który stawia się przed nimi osobiście. Dochodzi do konfrontacji, a w międzyczasie Logan stara się uwolnić Ghost Ridera nieświadom, że więzy, którymi ten był spętany, tworzyły zamknięty obwód, teraz przerwany przez jego pazury . Mechanizm czasowy olbrzymiej bomby umieszczonej w budynku został właśnie uruchomiony. W typowy dla siebie sposób próby jej rozbrojenia podejmuje się Hulk i wyrywa bombę z posad, na których była umieszczona, a następnie z impetem wyrzuca ją wysoko w górę. Tymczasem Wolverine skacze na Dooma i zrywa mu maskę, pod którą znajduje ktoś zupełnie do Dooma niepodobny. Zaraz też ujawnia się prawdziwy inicjator całego zamieszania. Jest nim Arnim Zola. Wykorzystał klona Dooma, którego ten swego czasu wykonał na własny użytek. Zola chciał wza jego pomocą przejąć władzę nad światem. Jego pierwszym celem stała się grupa najpotężninejszych superbohaterów na ziemi w postaci Fantastycznej Czwórki. Teraz bliski jest zrealizowania tego zamierzenia, gdyż zbroja Dooma to jednak wielka bomba, którą Logan nieopatrznie uaktywnił. Wolverine atakuje Zolę swymi pazurami po czym cała czwórka rzuca się do ucieczki. Zdezorientowany Arnim zostaje sam na sam z bombą własnej konstrukcji. Po chwili potężny wybuch zmiata Kapitol z powierzchni ziemi. Na zewnątrz tymczasem bohaterowie ku swemu zaskoczeniu widzą wiwatujący na cześć postaci stojącej na podeście tłum. Oklaskiwaną osobą okazuje się być Graydon Creed, zaprzysiężony na nowego prezydenta. Przyglądająca się temu Fantastyczna Czwórka zastanawia się co dalej począć.


[Cable #77 << >> X-Men Unlimited #26]

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #148

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.