Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #63

X-Men #63

X-Men #63

"The Games of Deceit & Death" - part 2

Postacie
Cytat

Ninja: The car! Some force has torn it from my grasp!"
Wolverine: "It's called telekinesis scrub."

Streszczenie

X-Men i Shang Chi zostają zaatakowani przez cyber-ninja, którzy dzięki wszczepionym implantom posiedli nadludzkie moce. Jeden z nich dzięki swej zwiększonej sile unosi zaparkowany na chodniku samochód, chcąc rzucić nim w Logana, lecz telekineza Jean wyrywa mu go z rąk. Wolverine atakuje zaskoczonego wojownika. Shang spoglądając na Logana i Phoenix w walce ocenia, iż zachowują się oni jakby łączyło ich coś więcej, jakaś skrywana pasja. Kolejny ninja wycelowuje swój karabin w Phoenix, a wówczas broń niszczy swą salwą Cyclops. Scott zostaje natychmiast zaatakowany przez wojowniczkę, która krępuje jego ruchy, lecz z odsieczą przychodzi mu Shang powalając ją celnym kopniakiem. Kolejny ninja ładuje swe dłonie energią, wykrzykując iż poznają siłę jego pioruna, lecz wóczas Storm oznajmia iż za chwilę dowie się czym są pioruny. Chwilę później energia znika w ogniu błyskawic. Ostatni ninja oznajmia X-Men iż nie zdradzi im nic nawet na torturach, lecz Cyclops powala go swym promieniem. Phoenix wyjaśnia iż nie musi go wcale torturować, bowiem informacje dotyczące eliksiru mogącego być lekiem na wirus spuścizny może wyciągnąć z jego głowy, lecz okazuje się to nie być konieczne. Na miejscu pojawia się sprawca całego zamieszania, Sebastian Shaw. Uśmiechając się oznajmia iż zmartwychstał niczym feniks z popiołów, a wściekła Jean telekinetycznie rzuca weń samochodem. Nie zapomniała ostatnich wydarzeń [X-Man #25], ani też tego iż Shaw był jedną z osób odpowiedzialnych za jej przemianę w Dark Phoenix. Logan usiłuje ją opamiętać, zaś Shaw wygrzebuje się spod wraka przypominając że im silniej w niego uderzą, tym staje się on mocniejszy. Storm uderza w trzymany przez Shawa samochód piorunem, mówiąc mu że wystarczy jedynie iż go rozbroją. Nie będzie żadnym problemem uwięzienie go przy pomocy telekinezy. Shang spogląda na zbierających się na ulicy gapiów i orientuje się iż od rozpoczęcia walki nie widział Cannonballa. Zastanawia się gdzie mógł się on podziać.


Sam ukryty jest pod wózkiem ciągniętym przez jednego z ninja, który jako kulis umyka z miejsca wypadku. Ninja wprowadza wówzek co furgonetki mającej logo Fujikawa Industries. Sam stwierdza iż czuje się dobrze jako szpieg.


Wewnątrz rezydenji Shawa w Hong Kongu Jean z niepokojem spogląda na niebo. Zaniepokojonemu Scottowi wyjaśnia, iż ma niedobre przeczucie iż mutantów w niedalekiej przyszłości czekają olbrzymie kłopoty. Shaw rozmawia z pozostałymi, stwierdzając iż swoistą ironią losu jest fakt iż wirus spuścizny przestał zagrażać jedynie mutantom i cierpi na niego również Moira Mc Taggert. Ironią losu jest fakt że lekarstwem może okazać się rzecz stworzona przez szalonego ojca Shanga. Uśmiecha się stwierdzając iż być może jeśli uda mu się stać dzięki temu zabawcą całej ludzkości. Shang oznajmia, iż eliksir nieśmiertelności, bedący dziełem jego ojca nie spełnił swego zadania, bowiem jego ojciec zginął. Po wyjściu Shawa z pokoju, Shang stwierdza iż jest on bardzo skomplikowanym człowiekiem. Storm i Logan mówią, iż Shawowi nie można ufac pod żadnym pozorem.


Niedaleko Shaw spotyka się z tajemniczym człowiekiem, który przekazuje mu dane dotyczące mutantów chorujących na wirusa spuścizny. Madrox, Ilyana, Mastermind, Pyro... Spogladając na Rory'ego Cambpella dziękuje mu za zdradzenie Excalibur i przekazanie mu danych Moiry, bowiem jak zdaje sobie sprawę Shaw może szybciej znaleźć lek na wirusa. Cambpell powraca na wyspę Muir, mając wrażenie iż sprzedał swą duszę diabłu.


Cannonball skrada się po bydynku Fujikawa, gdzie trafił w ślad za napastnikami, lecz na jego drodze staje ktoś kto go powstrzymuje. Wkrótce w budynku pojawiają się przybyli na wezwanie Sama X-Men, wkradając się do środka dzięki mgle Storm. Shang stwierdza, że idzie im zbyt łatwo, a jego przeczucia szybko się sprawdzają. Wewnątrz oczekuje ich Kingpin.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.