Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #110

Thunderbolts #110

Thunderbolts #110

"Faith In Monsters" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Oto nowe oblicze Thunderbolts, które narodziło się przy okazji Civil War: Venom, Bullseye, Songbird, Radioactive Man, Swordsman i tajemniczy Penance, a wszyscy oni dowodzeni przez Green Goblina. Niech się schowa Zemo ze swoimi Masters of Evil! Prawdziwi popaprańcy nadchodzą!

Cytat

Jack Flag: "I'm not going to register, Lucy. It's unamerican."

Streszczenie

Wstępna rozmowa z Bullseyem. Jego rozmówca pyta się go o prawdziwe imię i nazwisko, ale ten odpowiada swoim pseudonimem. Kolejne pytanie dotyczy jego ostatniego morderstwa. Bullseye mówi, że trzy dni temu, podczas wykonywania innej roboty zabił ojca i syna, którzy przypadkiem weszli mu w drogę. Zrobił to, bo lubi zabijać. Rozmówca pyta się Bullseye’a, czy wie, po co były te wszystkie zastrzyki, które wcześniej otrzymał. Ten myśli, że to były środki uspokajające, ale w rzeczywistości wszczepiono mu miniaturowe nadajniki, generatory, przewody i wyzwalacze, które będą aktywowane, jeżeli Bullseye nie wykona rozkazów. Zabójca nie jest zadowolony z tego powodu, ale rozmówca każe mu się uspokoić i kontynuuje. Po uruchomieniu wyzwalaczy, Bullseye zostanie porażony ładunkiem elektrycznym. Pierwszy z nich unieruchomi go na kilka minut, ale każdy następny będzie powodował większe uszkodzenia. Czwarty powinien spowodować zniszczenie mózgu i paraliż. Bullseye dokładnie wie, jak to jest, więc rozmówca zaleca mu posłuszeństwo. Wyjaśnia mu, że jego praca w Thunderboltach będzie polegać na chwytaniu super-ludzi, którzy odmówili zarejestrowania się. Jego doświadczenie ma zapewnić sukcesy w misjach. Bullseye pyta się, co z tego będzie miał. W odpowiedzi słyszy, że jego służba potrwa najwyżej rok, a potem otrzyma nową tożsamość, dziesięć milionów dolarów i bilet lotniczy. Zabójca chce wiedzieć, co się stanie, jeżeli nie będzie chciał opuścić Stanów. Rozmówca mówi mu, że zostanie po cichu stracony. Bullseye uważa, że nie mogą tego zrobić, ale mężczyzna widzi, że się boi i zapewnia go, że w razie potrzeby tak się stanie. Ale ponieważ jest miłym człowiekiem, wolałby tego uniknąć. Teraz kolej na pytania Bullseye’a. Ten chce wiedzieć, kiedy będzie mógł zabić Daredevila i kim jest jego rozmówca, bo wydaje mu się znajomy. Mężczyzna mówi, że wszyscy go znają, ponieważ jest dyrektorem Thunderboltów i nazywa się Norman Osborn.

 

Cleveland, mieszkanie Jacka Flaga. Jego dziewczyna, Lucy, jest wściekła, ponieważ znalazła jego kostium, który miał wyrzucić. Przypomina mu, że rozmawiali o tym i zdecydowali, że sytuacja w kraju jest zbyt niebezpieczna, żeby Jack dalej był bohaterem, a on sam odmawia rejestracji, ponieważ uważa, że to jest nie po amerykańsku. Kostium natomiast zatrzymał na wszelki wypadek, ponieważ flaga, która na nim jest, wiele dla niego znaczy. Lucy słyszy hałas dobiegający z zewnątrz. Patrzy przez okno i widzi, że miejscowi chuligani i ich psy zaczepiają przechodzącą dziewczynę. Chce wezwać policję, ale Jack mówi, że przy kilku poprzednich takich wypadkach oni zawsze przybywali za późno, więc postanawia sam się tym zająć. Lucy mówi, że jeżeli to zrobi, to chuligani nie dadzą im spokoju dopóki będą tu mieszkać. Jack stwierdza, że go nie poznają i zakłada swoją maskę. Mówi, że jest już ciemno, więc nikt go nie zobaczy, po czym wyskakuje przez okno.

 

Program w telewizji zostaje przerwany, aby nadać transmisję z wyruszenia Thunderboltów na misję. Moonstone, Radioactive Man, Songbird, Swordsman, Venom, Bullseye i Penance w eskorcie żołnierzy zostają załadowani na pokład ich statku, Zeusa. Część z nich zostaje zabezpieczona na różne sposoby przed próbą ucieczki. Najpierw Górę Thunderboltów opuszczają dwa roboty-zwiadowcy, następnie latająca cela, która służy do transportu schwytanych super-ludzi. Wreszcie startuje Zeus.

 

Wstępna rozmowa z Moonstone. Po odzyskaniu swojego księżycowego kamienia Karla Sofen wyszła ze śpiączki. Norman pyta się jej, czy wie, dlaczego tu jest. Ona odpowiada, że pewnie jest dla niej praca związana z psychiatrią w Komisji do Spraw Super-ludzi. Osborn w pewnym sensie potwierdza, ale mówi, że to ma związek z Thunderboltami. Karla stwierdza, że nie należy już do tej drużyny. Norman przytakuje, ale uważa ją za idealną kandydatkę do dowodzenia grupą. Dotychczasowy dowódca, Songbird, została zdegradowana, ponieważ Osbornowi nie podobało się to, że miała skrupuły. Moonstone nie ma takich problemów i na dodatek ma doświadczenie w pracy z niestabilnymi przestępcami. Norman pokazuje jej listę członków drużyny. Karla uważa, że z większością nie powinna mieć problemów, jedynie Bullseye ją niepokoi, ale Osborn mówi, że on będzie wykorzystywany jedynie w razie najwyższej konieczności. Moonstone pyta się, co będzie z tego miała. Prezydenckie ułaskawienie nie ma dla niej znaczenia, a to, że ona w przeciwieństwie do reszty nie będzie miała wszczepionych implantów gwarantujących posłuszeństwo, to za mało. Norman mówi, że będzie dostawała milion dolarów za miesiąc przez pięć lat pracy, a potem dożywotnio dwa razy mniej. Ponadto, będzie mogła zatrzymać księżycowy kamień, aby nie spędziła reszty swojego życia w śpiączce. Słysząc to, Karla prosi o kontrakt i długopis.

 

Jack wraca z pracy i rozmawia przez telefon z Lucy. Nagle na niebie zauważa roboty-zwiadowców Thunderboltów. Każe dziewczynie zacząć pakować swoje rzeczy i biegnie do domu. Tam mówi Lucy, żeby jechała do matki, gdzie się spotkają. Sam zaczyna przebierać się w swój kostium. Uspokaja dziewczynę, że może pokonać Thunderboltów, ponieważ oni bazują na strachu, który rozsiewają, a on się ich nie boi. Słabsi od niego byli w stanie pokonać poszczególnych członków. Mówi, że odwróci ich uwagę i ucieknie. Lucy to nie pomaga – boi się, że Thunderbolci zabiją Jacka za to, że jest super-bohaterem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #110 Thunderbolts #110 Thunderbolts #110 Thunderbolts #110

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.