Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #93

Exiles #93

Exiles #93

"Enemy of The Stars" - part 4: "Shall The Past Be Prologue?"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Sabretooth i Slymaster próbują wykończyć się nawzajem w krwawej walce, Psylocke staje oko w oko z ostatnim bohaterem tego świata - Reedem Richardsem. Czy zdoła wykonać misje zabicia go, zanim padnie ofiarą oszalałej Sue Storm?

Cytat

Heather Hudson: "Just when I think things are bad... they get worse."

Streszczenie

Ziemia 1720. Podziemia Manhattanu przemierzają Wolverine i Sue Storm alias Madame Hydra. Ich celem jest mąż Sue Reed Richards, którego mają zamiar zlikwidować.


Ukryte laboratorium Reeda Richardsa. Oczom jego właściciela ukazuje się prześwitująca postać. Betsy jest zaskoczona, gdy Reed zwraca się bezpośrednio do niej. Ten tłumaczy dziewczynie, że jego żoną jest wszak niewidzialną kobieta, dlatego sam jest wyczulony na tego typu sztuczki. Ważniejsze wydaje się być po czyjej stronie jest Betsy i co tu właściwie robi.

 

Park Bryanta, ruiny miejskiej biblioteki w Nowym Jorku. Exiles kontynuują pojedynek ze Slymasterem. Pomimo uszu puszczają jego propozycję poddania się i przystępują do natarcia. Na pierwszy ogień idzie Creed, który pomimo pozornej przewagi ulega w walce.

 

Ponownie u Reeda Richardsa. Betsy informuje go o celu misji, z jaką przybył tu jej zespół. Richards jest zaskoczony faktem, jakoby zabicie go miało uratować ten świat przed zagładą. Braddock tłumaczy, że tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowi jego żona i jej kompanii, ale póki co ci są nieosiągalni dla Exiles. Nagle zamiera widząc na jednym z licznych tu ekranów Slymastera. Powracają wspomnienia, w których pozbawił on Betsy jej oczu, czyniąc dziewczynę ślepą, za co spotkał go zasłużony los z rąk jej brata. Braddock niedługo później odzyskała zdolność widzenia.


Kryształowy pałac. Heather Hudson bezskutecznie próbuje skontaktować się z zespołem. Jedyną rzeczą, którą w tej chwili wie na pewno jest to, że póki co jej towarzysze wciąż żyją. Oprócz Psylocke, która dla systemu jest kompletnie martwa.


Ziemia 1720. Miejsce Białego Domu zastępuje teraz potężna konstrukcja kształtem przypominająca bramę, zwieńczona monumentalnym posągiem Madame Hydry. Prezydent Iron Man nie żyje, a jedynym sposobem na przywrócenie starego porządku wydaje się być odnalezienie Valerii, jedynej córki Reeda Richardsa. Z misją tą wyruszyła Elektra, która odnalazła zahibernowaną dziewczynkę. Matka porwała ją kiedyś, dlatego Reed zamknął Valerię, tak by nie stała jej się żadna krzywda.


W międzyczasie na Manhattanie. Walka Slymastera z Sabretoothem trwa w najlepsze. W sukurs towarzyszowi nadchodzą Morph i Longshot, jednak nawet ich połączone siły nie są w stanie skutecznie przeciwstawić się Slaymasterowi. Niespodziewanie pomiędzy walczącymi pojawia się pulsująca światłem, lewitująca sylwetka Heather. Ta informuje zespół, że nic nie są w stanie już tu naprawić i że jak najszybciej mają opuścić ten świat. Słysząc to Slymaster chwilowo zawiesza wykonanie wyroku na członkach Exiles, po czym oddala się pośpiesznie. Ci liżąc rany pomimo nakazów Hudson postanawiają trochę jeszcze zabawić w tym świecie, a w międzyczasie uratować Psylocke.


Kwatera główna Reeda Richardsa. Sue Storm udaje się w końcu dotrzeć do męża. Krótką walkę, jaka się wywiązuje przerywa propozycja Reeda. W zamian za opuszczenie tej rzeczywistości, Hydra otrzyma dostęp do niezliczonej ilości światów gotowych by je podbić i zniewolić.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #93 Exiles #93

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.