Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger Born » Dark Tower: The Gunslinger Born #5

Dark Tower: The Gunslinger Born #5

Postacie
Zapowiedź

Poza granicami miasta Hambry Roland dokonuje przerażającego odkrycia. Farson i jego Coffin Riders skradli niesamowitą broń Najstarszych, na dodatek mają paliwo do jej zasilenia i przeprowadzenia ataku na Affiliation - grupę, której członkiem jest ojciec Rolanda, Stephen Deschain.

Cytat

Marten: "Make damned certain that Affiliation lads are dead. No more dancing the dance with them. They have long outstayed their nonexistent welcome on this world."

Streszczenie

Susan Delgado ma dość. Jak tylko burmistrz z nią skończył, liczyła na słowa pociechy od ciotki, nie doczekała się jednak. Samotna w swej rozpaczy, pojechała do wierzbowego zagajnika, raz jeszcze kontemplując los, jaki przyszło jej dzielić. Dziewczyna nie jest jednak sama. To Roland podążył jej śladem, podejrzewając, że jest w kłopocie.

Serce Susan bije szybciej na widok młodziana. Ten podaje jej swoje prawdziwe imię, składając swoje przeznaczenie w jej rękach. Ona przyjmuje dar i w zamian daje swoją miłość. Para pieczętuje swoje uczucie wśród wierzb. Wraz z ich miłością, pieczętuje się ich przeznaczenie.

Po wszystkim Roland obiecuje jej, że nie dopuści do tego, żeby burmistrz ją posiadł. Usypia w jej ramionach. Rychło budzi się zauważając brak ciepła drugiego ciała u swojego boku. To Susan odeszła kilka kroków i ściskając w dłoni kamyk o ostrej krawędzi podnosi na siebie rękę. Młodzian doskakuje do niej, chwyta za nadgarstek i to wytrąca dziewczynę z transu. Susan jest zdezorientowana, ale chłopak chce dowiedzieć się czegoś więcej. Każe jej wpatrywać się w łuskę po naboju. Pod hipnozą Susan opowiada o wizycie w chacie wiedźmy, ale kiedy ma już opowiedzieć, co Rhea szepnęła jej do ucha, pamięć przykrywa różowy całun w kształcie księżyca w pełni. Roland domyśla się, że może chodzić o jeden z kamieni Merlina.

Nie ma jednak pojęcia o tym, że Rhea obserwuje ich w kamieniu. Niezadowolona z tego, że Susan nie wykonała rozkazu, postanawia to rozegrać inaczej. Skrobie runy na skrawku papieru i daje swemu zmutowanemu kotu do dostarczenia. Zwierzak wybiega z chaty.

Później Alain i Cuthbert stoją na straży, ukryci w pomarańczowym zagajniku. Zastanawiają się, jak to się stało, że oni czają się tutaj, a Rolanda osłania dziewczyna. Kilkaset metrów dalej Susan i jej wybrany oglądają instalację, która najwidoczniej jest używana, bo krwawi ropą. Roland zauważa ślady stóp na ziemi i rozpoznaje, że to trop Reynoldsa. Po jego śladach docierają do składu beczek. Teraz jest wszystko jasne – milczące maszyny Farsona potrzebują tej cieczy, aby ożyć. A kiedy tak się stanie, tysiąc jeźdźców nie da rady pokonać napastnika.

Susan rozstaje się z chłopakami. Roland stara się nie zauważyć wyrzutu w oczach przyjaciół. Tak samo nie widzi, że naszyjnik Cuthberta zaczepił się na gałęzi stanowiąc namacalny dowód na to, że byli w tym miejscu.

W ulubionej karczmie Łowców Wielkiej Trumny Depape zdaje raport Jonasowi z tego, co dowiedział się o chłopcach. Przywódca bandy zarządza, żeby dopóki się im bliżej nie przyjrzy, oszczędzić ich. Jednocześnie wydaje rozkaz, by zwiększyć ochronę traktu, po którym ma być transportowana ropa i jeśli w pobliżu niego pojawi się trójka szczyli, zabić ich bez ostrzeżenia.

Do środka wchodzi zmutowany pupil wiedźmy. Jonas chce go zastrzelić, ale siostra burmistrza powstrzymuje go i odczytuje wiadomość. Rhea potrzebuje chłopca. Coral wysyła więc Sheemiego do chaty wiedźmy, głucha na jego nieśmiałe protesty.

Następnego dnia Jonas pod ich nieobecność penetruje chatę chłopców. Alain już z daleka wyczuwa, że coś jest nie tak. W środku zastają trupy gołębi pocztowych i zniszczone ciuchy. Na ścianie nabazgrany napis „Wracajcie do domu, wy bogate...”. Ponieważ bez gołębi są odcięci od Gilead, sami muszą rozwiązać ten problem. Roland odnajduje siwy włos i rozpoznaje po nim Jonasa. Cuthbert chce mu jak najszybciej zafundować dziurkę w potylicy, ale Roland się nie zgadza. Wtedy Cuthbertowi puszczają nerwy i zarzuca przyjacielowi, że przestał myśleć rozumem, przedkładając ponad mózg inny organ. Wzburzony wskakuje na wierzchowca i odjeżdża.

Przy Wiszącej Skale otwiera się portal. Wychodzi z niego Broadclock i daje rozkazy porucznikowi Latigo. Mają jak najszybciej spotkać się z Łowcami Wielkiej Trumny i jak tylko beczki będą pełne, dostarczyć je do Farsona, zabierając po drodze Różowy Kamień. Szczeniaki z Gilead też już wyczerpały limit swego czasu na Ziemi, trzeba ich zabić.

Tymczasem Cuthert rozmyśla w samotności. Jest wściekły na Rolanda i uważa, że nasienie strzeliło mu do głowy, że ta dzierlatka Delago zburzyła ich Ka-Tet. Zauważa wtedy brak swojego talizmanu. Dałby wiele, żeby się dowiedzieć, gdzie go zagubił.

Ale pewna osoba już wie. Jest nią Eldred Jonas.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger Born #5 Dark Tower: The Gunslinger Born #5 Dark Tower: The Gunslinger Born #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.