Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger Born » Dark Tower: The Gunslinger Born #6

Dark Tower: The Gunslinger Born #6

Postacie
Zapowiedź

The Affiliation, grupa dowodzona przez ojca Rolanda, została zwabiona w pułapkę zastawioną w Górach Łysych. Broń Najstarszych zostałaby wystrzelona w ich stronę i zmiecie ich z powierzchni ziemi, chyba że Roland "Rewolwerowiec" Deschan zdąży ich ocalić. Oto i historia o miłości i zdradzie w przedostatniej części pierwszego aktu opowieści o Rolandzie.

Cytat

Cuthbert: "Very wise, Sheemie."
Sheemie: "Ooooo. Nobody ever called Shemie <<wise>> before."

Streszczenie

Cuthbert nadal nie może dojść do porządku ze swoimi myślami. Rozmyślanie zostaje jednak przerwane, kiedy na drodze spotyka idącego pieszo Sheemiego. Wita się z nim jak z przyjacielem i zapytuje o źródło malującej się na twarzy chłopaka troski. Sheemie odpowiada, że wraca od wiedźmy, a wizyty u niej nigdy nie należą do przyjemnych. Rhea dała mu liścik do przekazania ciotce Susan i zagroziła, że spotkają go straszne męczarnie, jeśli go nie dostarczy. Zaintrygowany Cuthbert proponuje, żeby Sheemie przekazał list jemu, on zaś zajmie się resztą. Uradowany chłopak z podzięką na ustach pozbywa się brzemienia. Nie czekając dłużej Cuthbert przełamuje pieczęć i czyta korespondencję.

Na piętrze karczmy w Humbry Coral Thorin, siostra burmistrza, robi na drutach próbując wciągnąć do rozmowy Jonasa. Nadaremnie. Jonas odzywa się dopiero, kiedy ich prywatność zostaje zakłócona przez nadejście Roya Depape. Anonsuje on porucznika Latigo. Żołdak nie przyszedł do Hambry po to, by omówić transport, czego spodziewał się po nim przywódca Łowców Wielkiej Trumny. Porucznik osobiście przekazuje rozkaz zabicia trzech młodych mężczyzn, którzy niedawno pojawili się w miasteczku. Jonas ma jednak inny plan. Zabójstwo młodych paniczów może zostać źle odebrane przez lokalną społeczność. Unieszkodliwienie trzech morderców – to co innego. Ludkowie będą chcieli pomścić swego burmistrza, rezonuje mężczyzna, bawiąc się talizmanem Cuthberta. Z ponurym uśmiechem Coral dodaje, że w tym wypadku sama stanie na czele tłumu.

Tymczasem Cuthbert wraca do swoich przyjaciół. Widząc ognik w oczach towarzysza Roland nie jest pewny, czy oznacza on radość, czy też wściekłość. Cuthbert informuje, że odbył wielce edukującą przejażdżkę i że ma im coś do pokazania. Roland zbliża się i wtedy zostaje zaskoczony błyskawicznym ciosem w podbródek. Dźwięczy mu w uszach tak, że nie słyszy słów Cuthberta, ale jest to zbędne. Przed oczyma ma kartkę napisaną ręką wiedźmy, że dziewczyna nie jest już czysta, bo zrobił to z Susan na każdy z możliwych sposobów.

Do Rolanda dociera, że narażał nie tylko siebie, ale i przyjaciół, o Susan nie wspominając. Cuthbert zbywa jego przeprosiny, pytając Alaina, czy wiedźma może być esperem, tak jak on sam. Chłopak poprawnie zgaduje, że zawiniła raczej Różowa Kula, a jeśli to prawda, to nigdzie nie ukryją się przed wścibskim okiem staruchy.

Kilka godzin później, po zmroku, trójka przyjaciół spotyka się na miejskim cmentarzu z Susan i Sheemiem. Dziewczyna przeprasza za to, że pomieszała im plany i że wbiła się klinem pomiędzy ich przyjaźń. Alain się nie gniewa. Po chwili wahania i Cuthbert przyjmuje przeprosiny tłumacząc, że miłość Ka-Tet jest zbyt silna, by uczucie Rolanda i Susan mogło jej zagrozić. Roland planuje zniszczyć pole naftowe wraz z zapasem ropy i uciec w piątkę. Najpierw zniszczą rafinerię, a potem zabiją dwie setki eskorty. Susan stwierdza, że w piątkę nie dadzą sobie rady, ale Roland i to wziął pod uwagę. Najpierw wywołają panikę wysadzając cysterny z ropą, a potem zwabią pościg do kanionu. Dziewczyna wzdryga się na myśl o thinny, ale być może jest to dobra kara dla tych zbirów.

Tej samej nocy, a raczej następnego ranka, Roy Depape wkrada się do komnat sypialnych burmistrza. Budzi go i zaskoczonego wielokrotnie dźga nożem. Kiedy jest pewny, że życie uszło z ciała Thorina, zostawia przy nim pamiątkę. Jest to należący do Cuthberta talizman.

Pokojówka budzi Susan krzykiem. Chce, by panienka jak najszybciej się ukryła, bo zbóje być może mieli wspólników. Susan nie rozumie, co się stało, więc służąca chaotycznie tłumaczy, że trójka młodzieńców zabiła i wydrapała oczy burmistrzowi. Serce dziewczyny ściska niepokój, gdy zapytuje, czy ich ujęto i zabito. Służka nie jest pewna, ale wydaje jej się, że na razie siedzą w więzieniu.

Susan narzuca okrycie i dosiada swego konia. Pędzi do domu, w którym Roland i jego przyjaciele zamieszkali. Spod desek podłogi wyjmuje rewolwery, zaklinając się na dziecko rosnące w jej łonie, że nie pozwoli, by Roland umarł.

Do więzienia wchodzi ukryty za chustą i szerokim rondem kapelusza obcy. Wyjmuje broń i każe zastępcy szeryfa Hollinsowi uwolnić chłopaków. Szeryf Avery nie jest jednak bojaźliwy i podbiega do obcego. Zauważa twarz i rozpoznaje Susan. Nie ma jednak szansy cokolwiek uczynić z tą wiedzą, bo dziewczyna pociąga za spust. Wielokrotnie.

Chwilę później chłopcy są już wolni. Alain dziękuje ich wybawczyni, ta jednak jest pogrążona w smutku. Jako dziecko bawiła się zastępcą szeryfa. Za miłość zapłaciła najwyższą walutą – duszą. Dysputę przerywa Sheemie z wierzchowcami, które osiodłał zgodnie z zaleceniami Susan. Roland nakazuje ukochanej i Sheemiemu znalezienie kryjówki, a sam z przyjaciółmi udaje się na północny zachód, pokazać Jonasowi, że zabawa się skończyła i że zadarł z prawdziwymi rewolwerowcami.

Niecałą godzinę później rafinerią wstrząsają trzy olbrzymie wybuchy. Budzą Eldreda Jonasa, który natychmiast domyśla się, czyja to sprawka. Bez chwili zwłoki udaje się do chaty wiedźmy, aby odebrać to, co było jej dane w przechowanie. Rhea wytrąca go jednak z równowagi. Pokazuje mu Kulę, a w niej Susan Delgado, czekającą samotnie na trójkę gołowąsów. I na swoją śmierć, jeśli Jonas raczy się pospieszyć.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger Born #6 Dark Tower: The Gunslinger Born #6 Dark Tower: The Gunslinger Born #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.