Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #26

New Avengers vol. 3 #26

Postacie
Zapowiedź

Za 6 miesięcy... skończy się czas!

Cytat

Tony: "Are you here on behalf of my friends who want nothing to do with me? Or on behalf of my friends who want to kill me?"

Natasha: "Oh, Anthony... It's amazing that you still think you have friends at all."

Streszczenie

Dwie postaci w skafandrach zeskakują z satelity na orbicie ziemskiej i lądują w Wakandzie. Unikając patrolujących okolicę dron, docierają do zrujnowanej Nekropolii.

Black Swan wyjaśnia, że cierpliwość jest jedynym sposobem, by przetrwać w uwięzieniu. Dodaje jednak, że wymaga ona poświęcenia się wyższej idei – coś, czego uwięziony Tony Stark, myślący tylko o sobie, nie jest w stanie zrobić.

Latveria. Doctor Doom kontaktuje się z Valerią Richards, która, po wygonieniu Bentley'a, domyśla się, że chce on porozmawiać o Końcu Wszystkiego. Powtarza mu więc wiadomość, którą wysłała ojcu: nie może wygrać – musi więc zacząć się zastanawiać nad tym, jak nie przegrać. Jakiś czas później Mad Thinker zastanawia się nad tym, co mogła mieć ona na myśli, Doom stwierdza więc, że nie ma to znaczenia, tak, jak nie ma znaczenia to, co planuje jej ojciec i pozostali "geniusze", ich cele bowiem różnią się od tego, co sami próbują osiągnąć. Następnie odwiedza Molecule Mana, którego pyta, czy spał – i o czym śnił. Ten wyjaśnia więc, że śnił ten sam sen, co zawsze: śnił o symetrii i o tym, co ich czeka w przyszłości. Pyta, czy Doom może to powstrzymać, ten więc przyznaje, że będzie potrzebował jego pomocy – radzi jednak przestać zastanawiać się nad tym, jak wszystko się skończy, ale o tym, jak cała ta sytuacja się zaczęła.

W Nekropolii Corvus ujawnia Proximie, że Thanos jest poirytowany – przypomina, że po zniszczeniu drugiego świata podczas Inkursji jej Punkt, połączenie między wymiarami, natychmiast znikał, Tytan zauważył jednak, że teraz pozostaje dłużej – choć jest to tylko mgnienie oka. Nagle coś zauważa i ciska swoją włócznią w ścianę, stwierdziwszy jednak, że niczego tam nie ma, odchodzi wraz z żoną – pozostawiając zakamuflowane postacie, które znajdowały się zaraz obok wbitej broni.

Black Swan ujawnia, że Stark nadal może być użyteczny, pracując nad tym, jak wyglądać będzie Koniec Wszystkiego, ten jednak przerywa jej, stwierdzając, że w swojej izolacji zauważył pewną ciągłą rzecz – ją. Każdego dnia bowiem odwiedzała go, proponując mu sposób na odzyskanie wolności. Na początku myślał, że chodzi jej tylko o jego zdolności jako inżyniera, ostatnio zrozumiał jednak, że to dlatego, że jest w nim zakochana. Szybko dodaje, że jest to głównie wywołane brakiem bardziej pasujących kandydatów, i że szuka ona jedynie sposobu, by uwolnić się z pętli, w której się znajduje. Ta przypomina więc, że nie ma ucieczki przed Końcem Wszystkiego, Tony ujawnia więc, że wie o tym, co kobieta ukrywa – o próbkach DNA i mapowaniu kognitywnym, za pomocą których chce ona przywrócić do życia swych bliskich. Stwierdza, że tylko udaje ona bycie Black Swan, a wtedy ta, roniąc łzę, odpiera, że on sam nie jest dobrym człowiekiem, za jakiego się uważa, i przypomina, jak wiele miesięcy temu przybył, by próbować pokonać Kabałę i jak od tamtego czasu był uwięziony. Odchodzi, zapewniając, że znajdzie to, czego szuka i że więcej go nie odwiedzi, a po jej zniknięciu na miejscu zjawiają się postacie w skafandrach, które ujawniają się jako Black Widow i Spider-Woman. Ujawniają, że odnalazły go na własną rękę na podstawie tego, czego dowiedziały się od Steve'a: pewnego dnia, gdy czuł się wystarczająco wrażliwy, ujawnił bowiem, że kilka miesięcy wcześniej Tony skontaktował się z nim, by próbował zakopać topór wojenny. Choć nie powiedział wiele więcej, udało im się domyślić, kiedy mogło się to zdarzyć – a dzięki temu również to, gdzie odbyło się spotkanie. Udało im się następnie odnaleźć wystarczająco dużo tropów, by domyśleć się, dokąd Tony się udał – i w końcu go odnalazły. Stwierdzają jednak, że zanim go uwolnią, muszą mieć pewność, że potrzebuje on pomocy – że na pewien sposób był, tak jak Steve, w błędzie. Słysząc to, Tony wybucha, stwierdzając, że dostawszy szansę, zrobiłby wszystko dokładnie tak samo. Gdy kobiety odchodzą, Stark krzyczy za nimi, że gdy wrócą, by go uwolnić, wiedząc, że jest ich jedyną szansą na przeżycie, mają to zrobić na kolanach.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #26 New Avengers vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.