Avalon » Serie komiksowe » Thanos: A God Up There Listening » Thanos: A God Up There Listening #4

Thanos: A God Up There Listening #4

Postacie
Zapowiedź

• Pod koniec INFINITY Thane odkrył iż jest synem Thanos,a a jego dotyk jest śmiertelny. 
• Teraz, w towarzystwie szepczącego doradcy Ebony Maw, chce odkryć historię ojca i własną przyszłość.

Streszczenie

Malady. Trynka próbuje zaciągnąć Thane'a do portu kosmicznego, nim odnajdzie ich milicja, a gdy słyszy, jak ten wzywa Ebony Mawa, stwierdza, że Maw zginął na Ego. Słysząc to, syn Thanosa ujawnia, że to Ebony Maw sprowadził go na tę planetę, a osobą, która zginęła na Ego, był Trynka. Kosmita stwierdza, że gdyby tam zginął, nie byłby w stanie z nim teraz rozmawiać i zaczyna podejrzewać, że ktoś zmienia w jego umyśle wizje, które mu pokazuje. Wtedy zostają odnalezieni przez oddział opancerzonych strażników, którzy zaczynają do nich celować. Thane jednak zauważa za nimi Ebony Mawa i zaczyna skupiać swoją moc, straż otwiera więc ogień.

Przeszłość. Widząc twarze wszystkich, których zamordował, Thanos wyśmiewa Ego, stwierdzając, że jedyne, co czerpie z tego widoku, to satysfakcja. Wtedy jednak planeta odkrywa w pamięci Tytana coś, co może go skrzywdzić, i tworzy ciało Śmierci. Widząc ją, Tytan przeklina przeciwnika i obejmuje ukochaną. Wtedy Ego porywa go do jądra siebie, gdzie Thanos zaczyna płonąć. Gdy jednak "homunkulus" Śmierci rozpada się, Tytan odnajduje napęd, którego Ego używa do poruszania się w przestrzeni i wykorzystuje go jako broń przeciwko planecie. Ranny, Ego usuwa ze swego ciała Thanosa i jego Black Order, na asteroidzie wystarczająco dużej, by posiadała własną atmosferę. Oddalając się z wielką prędkością od swego gigantycznego przeciwnika, Thanos, tak, jak Ego, dochodzi do wniosku, że o mało nie zginął w wyniku ich wojny i, tak, jak Ego, przysięga zemstę. Następnie zwraca się do obserwującego wszystko Thane'a, pytając, czy zrozumiał to, co zobaczył. Gdy Inhumanin przyznaje, że widział wszystkich, których jego ojciec zabił, Ebony Maw stwierdza, że zobaczył to, co musiał, by zrozumieć swe dziedzictwo.

Malady. Gdy Thane stoi nad zniszczonymi zbrojami strażników, Trynka modli się o odwagę. Syn Thanosa podchodzi do niego i stwierdza, że bogowie nie spełnią jego próśb, on jednak może to zrobić. Trynka stwierdza, że nie chce się już bać, Thane przykłada więc do jego skroni swoją dłoń. Kosmita stwierdza, że Ebony Maw istnieje jedynie w jego umyśle, syn Thanosa przyznaje więc, że to wie i zabija go. Następnie wraca na swój statek kosmiczny, gdzie pyta Mawa, czy kiedykolwiek był przy nim jako osoba z krwi i kości, ten jednak odpowiada pytaniem: czy ma to znaczenie? Thane przyznaje, że nie, po czym otwiera pudełko wręczone mu przez Ebony Mawa. Gdy wokół jego twarzy stworzona zostaje złota maska, syn Thanosa postanawia wyruszyć, by odnaleźć więcej modlitw, na które może odpowiedzieć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4 Thanos: A God Up There Listening #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.