Avalon » Serie komiksowe » Thanos: A God Up There Listening » Thanos: A God Up There Listening #2

Thanos: A God Up There Listening #2

Postacie
Zapowiedź

• Pod koniec INFINITY Thane odkrył iż jest synem Thanos,a a jego dotyk jest śmiertelny. 
• Teraz, w towarzystwie szepczącego doradcy Ebony Maw, chce odkryć historię ojca i własną przyszłość.

Streszczenie

W barze na planecie Malady Thane spogląda na Trynkę, co budzi w ich obu wspomnienie z ataku Thanosa na Ego, Żywą Planetę. Gdy połączenie zostaje zerwane, kosmita stwierdza, że nie chce wracać do tamtych wydarzeń i że powinien był wtedy zginąć, po czym, ignorując prośby Inhumanina, odchodzi. Ebony Maw przypomina jednak Thane'owi, że jest on synem Thanosa, może więc żądać tego, czego pragnie. Ten więc zatrzymuje Trynkę i rozkazuje mu pokazać te wspomnienia. Obaj udają się więc do oddzielnego pomieszczenia, gdzie siadają przy stole. Wtedy Trynka "wystrzeliwuje" w Thane'a swoje oczy, tworząc między nimi połączenie.

Wtedy. Gdy statki pod rozkazami Thanosa namierzają Ego, Tytan rozkazuje oddać pierwszą salwę. Wizja Śmierci stwierdza, że koncept Żywej Planety jest dla niej obraźliwy, Thanos obiecuje więc, że zabije ją i uczyni z niej ich flagowy okręt, z którego będą siać zniszczenie w galaktykach. Proxima Midnight zauważa, że Ego nie zareagował na ich atak i stwierdza, że być może już nie żyje, Tytan każe jednak kontynuować wystrzał. Wtedy planeta ciska w ich stronę gigantyczne kawałki siebie, niszcząc większość floty. W końcu także i statek Thanosa zostaje rozerwany, wyciągając załogę w próżnię – poza Thanosem, który utrzymuje się na pokładzie wbrew prawom fizyki.

Thane czuje, jakby naprawdę się tam znajdował, Trynka wyjaśnia więc, że odczuwa impresje psychiczne od postaci, które się tam znajdowały. Inhumanin zauważa, że we wspomnieniu tak Trynka, jak i Ebony Maw, giną w wyniku ataku, kosmita przyznaje więc, że czuł, jak umiera, wtedy jednak Ego uśmiechnął się i wysłał w ich stronę macki, porywając ich wszystkich – w tym Thanosa – i umieszczając ich w swojej paszczy. Czując płonące wnętrze planety, Thane zaczyna krzyczeć, przypominając, że jest synem Thanosa i każąc Trynce przerwać wspomnienia. Słyszą to pozostali bywalcy baru, którzy zaczynają przygotowywać swoje bronie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos: A God Up There Listening #2 Thanos: A God Up There Listening #2 Thanos: A God Up There Listening #2 Thanos: A God Up There Listening #2 Thanos: A God Up There Listening #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.