Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18

Postacie
Zapowiedź

Tie-in Original Sin!
• Chicałeś wiedzieć jak Star-Lord wrócił z Cancerverse.
• Ale czy Nova nie dostał się tam razem  z nim? Chyba go to szczególnie nie obchodzi. 

Streszczenie

Gamora stwierdza, że przygody, które przeżyła w swoim życiu u boku herosów, odmieniły ją – uczyniły ją bardziej uduchowioną. Wierzy, że wszystko we Wszechświecie jest ze sobą powiązane na sposoby, których nie potrafi zrozumieć, i czerpie z tej wiary siłę. Wie, że nie jest jej dane wiedzieć wszystkiego, chce jednak wiedzieć jedną rzecz. Pyta więc związanego Petera Quilla, w jaki sposób on, Drax i Thanos wydostali się z Cancerverse i gdzie jest Richard Rider. Quill stwierdza, że odpowiedź na to pytanie nie przyniesie jej szczęścia, zaczyna jednak opowiadać, co się wydarzyło.

Jakiś czas temu, Cancerverse. Po ucieczce pozostałych członków Guardians of the Galaxy, Nova i uzbrojony w Cosmic Cube Star-Lord atakują Thanosa [patrz Thanos Imperative #6 – przyp. S_O]. Powstawszy po ataku, Tytan żąda artefaktu, stwierdzając, że Quill nie ma pojęcia, jak korzystać z jego mocy i że przez niego wszyscy trzej zginą, wtedy jednak na miejscu zjawia się Drax, stwierdzając, że w tym Wszechświecie nikt nie umiera. Rzuca się na Tytana i zaczyna go okładać.

W teraźniejszości Peter stwierdza, że według Draxa Thanos nigdy nie miał pojęcia, jak naprawdę korzystać z artefaktów, na których kładł ręce, i przyznaje, że z tego samego powodu bał się wykorzystać pełną moc Cosmic Cube przeciw Tytanowi. Gamora pyta, czy jej ojcu udało się odebrać artefakt, Quill jednak zaprzecza.

Cancerverse. Do walki Draxa z Thanosem dołącza Nova, potyczka budzi jednak stwory żyjące w tym świecie. Otoczony, Star-Lord instynktownie używa Cosmic Cube, niszcząc wszystko wokół siebie. Thanos każe mu oddać sobie artefakt, stwierdzając, że nie wie on, jak go używać i że zabije ich wszystkich. Zauważa, że choć był gotów na poświęcenie, teraz, gdy walka się przedłuża, broni swego życia, wie więc, że nie jest on gotowy na śmierć. Stwierdza, że chce on uratować swoich przyjaciół, jedynym jednak sposobem, by to zrobić, jest przekazanie Cube jemu. Okazuje się jednak, że artefakt zaczyna przejmować kontrolę nad umysłem Petera...

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.