Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #23

New Avengers vol. 3 #23

New Avengers vol. 3 #23

"All the Angels Have Fallen"

Postacie
Zapowiedź

Podążaj za członkami Illuminati w ostatnich dniach istnienia Ziemii.

Cytat

Black Bolt [migowo]: "Where's Namor?"

Streszczenie

Egipt. Reed spogląda na swoją dłoń – właśnie rozpoczęło się odliczanie do kolejnej Inkursji. Pyta T'Challę, co powinni zrobić, ten więc odpiera, że nie ma w sobie siły, by zniszczyć kolejny świat.

Trzy godziny przed Inkursją. Na niewielkiej stacji benzynowej Bruce Banner kupuje zgrzewkę piwa. Następnie udaje się na miejsce testu Bomby Gamma, wznosząc toast za koniec świata – sposób, by w końcu pozbyć się Hulka.

Dwie i pół godziny przed Inkursją, Instytut Jean Grey. Beast wyjaśnia swojej młodszej wersji ostatnie wydarzenia i przyznaje, że przeżywa dylemat moralny – czy zachować fakt Inkursji dla siebie, pozwalając ludzkości na błogą nieświadomość, czy przekazać im prawdę, wywołując tym samym panikę. Wyjaśnia, że może z tym ufać tylko sobie, dlatego więc zaprosił tu młodego Hanka. Temu jednak głowę zaprząta tylko jedna myśl – jeśli wiedział o tym, co się dzieje, czemu sprowadził jego zespół do teraźniejszości, odbierając im tym samym możliwość przeżycia całych ich żyć. Beast przyznaje, że to zrozumiałe pytanie, młody Hank ma jednak jeszcze jedno – kiedy dokładnie porzucił swoje zasady moralne.

Dwie godziny przez Inkursją, Sanctum Sanctorum. Spoglądając na hełm Black Priesta odebrany Nornowi, Doctor Strange pyta Wonga, czy jest dobrym człowiekiem, ten jednak zaprzecza.

Godzina przed Inkursją. W swojej rezydencji Stark wylewa whisky do całej kolejki kieliszków, zastanawiając się, czy wszystkie jego plany na ulepszenie świata nie były tak naprawdę jedynie schematem na zbudowanie kolejnej broni. Stwierdza, że nie da się schować diabła z powrotem do butelki, a on stracił wszystko, próbując.

Dwadzieścia minut przed Inkursją, Instytut Jean Grey. T'Challa wyjaśnia, że zastanawiał się nad tym, gdzie chciałby spędzić ostatni dzień swego życia – i doszedł do wniosku, że nie była to Wakanda, lecz miejsce u boku swej ukochanej. Pyta leżącą w łóżku Ororo, czemu Wszechświat zdecydował, że nie mogą być razem, Storm odpiera więc, że ich odpowiedzialności i ich wybory odebrały im tę możliwość. Dodaje, że to spotkanie było błędem i że Panther powinien zniknąć, ten więc zapewnia, że zawsze by ją kochał – dopiero teraz jednak wie, że "zawsze" nie istnieje.

Latveria, Castle Doom. Sue Richards nie jest pewna, co tu robią o tak później porze, Reed stwierdza więc, że postąpili zgodnie z wytyczonym protokołem, zamierza więc spotkać się ze swoją córką, tak jak wcześniej tego dnia spotkał się z Franklinem. W zamku wita ich Kristoff Vernard, który prowadzi ich do Dooma i Valerii. Gdy Reed wita się z córką, Victor pyta Sue, czemu przybyli właśnie teraz, a kobieta odpiera, że nie chce odbierać mężowi możliwości spotkania z dziećmi, przyznaje też jednak, że nie ma pojęcia, o co chodzi. Gdy do Inkursji zostaje pięć minut, Valeria zauważa licznik w dłoni ojca i pyta, co zrobił.

Minuta przed Inkursją. Na Księżycu Black Bolt wydaje z siebie wściekły krzyk. Pół minuty przed Strange podnosi hełm Black Priesta i teleportuje się. Dwadzieścia sekund przed Reed tuli córkę. W momencie Inkursji Tony ładuje swój repulsor i przykłada sobie do twarzy... Po chwili jednak zauważa, że nic się nie stało, podobnie, jak pozostali Illuminati.

Jakiś czas później. Zespół spotyka się z zamkniętym Budynku Baxtera, zastanawiając się, co się stało. Bruce sugeruje, że ich teoria była błędna, Reed przypomina więc, że skatalogowali ogromną liczbę Inkursji, które nie zostały zatrzymane, Tony zauważa więc, że do obalenia teorii wystarczy jeden przypadek, muszą więc znaleźć jakieś wyjaśnienie. T'Challa, wściekły, powtarza to, dodając, że jeśli żadne nie istnieje, oznacza to, że zniszczyli cały zamieszkany świat bez powodu. Nagle do dyskusji włącza się Black Bolt, wykonując dwa gesty, które Reed tłumaczy jako "Gdzie Namor?".

Cztery godziny wcześniej. "Wszystko umrze. Ty, ja, wszyscy na tej planecie. Nasze słońce, galaktyka i ostatecznie Wszechświat. To takie proste, nieuchronne i akceptuję to." To, czego Namor nie toleruje i uważa za nie do przyjęcia, to pokorne czekanie na rzeź. Dlatego wezwał do siebie Black Swan, Corvusa Glaive'a, Maximusa, Proximę Midnight, Terraxa i Thanosa. Ich światu grozi bowiem śmierć, a on zamierza wyjść naprzeciw temu zagrożeniu i samemu je zabić. Ogłasza, że anioły poległy, a jedyne, co może ocalić ten świat, to on i pozostałe demony i diabły. I tak rodzi się Kabała, która następnie topi Ziemię-9004 w krwi jej obrońców.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #23 New Avengers vol. 3 #23 New Avengers vol. 3 #23 New Avengers vol. 3 #23 New Avengers vol. 3 #23 New Avengers vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.