Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #20

Avengers Assemble #20

Postacie
Zapowiedź

• Gigantyczny golas wali w Quinjeta!
• Ośmiolatka walczy z centaurem w jądrze atomu.
• Wonder Man poszukuje pokoju.

Streszczenie

Alice Taylor poślubiła Dennisa Kedzierskiego w wieku dziewiętnastu lat, choć jej ojcu nie podobał się chłopak, którego uważał za łobuza. Dla dziewczyny jednak przysłaniał on cały jej świat. Nie zmieniło się to, gdy małżeństwo zyskiwało nowe obowiązki... Dopiero, gdy ich syn pewnego dnia nie wrócił ze szkoły, mężczyzna stracił ducha i zaczął z każdym dniem maleć.

Teraz. Członkowie Uncanny Avengers – Scarlet Witch, Wasp i Wonder Man – próbują odeprzeć atak kosmitów Thanosa. A w każdym razie próbują zrobić to panie, Simon bowiem szuka pokojowego rozwiązania, co denerwuje Janet. Wytyka ona przyjacielowi, że po prostu nie chce sobie brudzić rąk, zamiast tego czekając, aż reszta zespołu rozwiąże problem. Tymczasem siedząca za sterami Quinjeta Wanda zauważa gigantycznego nagiego mężczyznę przemierzającego ulice. Avengers próbują zwrócić na siebie jego uwagę, tytan jednak bierze ich za kosmitów i strąca z nieba. Gdy dzięki swoim mocom Wandzie udaje się wylądować, Simon wzbija się w powietrze, po czym, stając twarzą w twarz z olbrzymem, zaczyna tłumaczyć, że nie chcą zrobić mu krzywdy. Kolos szybko rozpoznaje herosa i, uspokojony, Dennis Kedzierski zaczyna wyjaśniać, co się stało.

Gdy miasto ogarnęła terrigenowa mgła, mieszkańcy myśleli, że jest to kolejny atak kosmitów i pozostali w domach. Mgła jednak i tak wpłynęła na Alice, żonę Dennisa, która wykształciła wokół siebie kokon. Gdy ich sąsiadka, Soo Jin Rhee, przyszła wraz z córką, by sprawdzić, co się dzieje, kokon zaczął pękać. Mężczyznę odrzuciła fala uderzeniowa, a w następnej chwili zaczął rosnąć. Z jego domu tymczasem pozostał jedynie krater. Wasp domyśla się, co się stało i wyjaśnia, że Hank próbował kiedyś usprawnić proces zmiany rozmiaru poprzez "transfer" masy: zmniejszając jeden przedmiot, jednocześnie zwiększać inny. Domyśla się też, gdzie trafił dom Kedzierskich i prosi Wandę, by wykorzystała swoje moce, by pozwolić jej na zmniejszenie swojego rozmiaru do tego stopnia, by mogła się dostać do Microversum – i, co więcej, odnaleźć zagubionych Ziemian. Scarlet Witch tak też czyni, ostrzega jednak, że takie manipulacje prawdopodobieństwem mogą doprowadzić do nieprzewidzianych zbiegów okoliczności. I rzeczywiście – gdy Wasp dociera do Microversum, odnajduje Alice, Soo Jin i jej córkę, Hanę, w rękach Lorda Gouzara. Zwraca na siebie jego uwagę i wkracza o akcji, jej moce nadal nie działają jednak prawidłowo w tym świecie. Powalona, Jan wyjaśnia Alice swoją teorię na temat jej mocy, ta jednak nie jest w stanie nic zrobić. Dopiero, gdy Gouzar zaczyna grozić Hanie, kobieta wpada w szał i powiększa dziewczynkę, jednocześnie zmniejszając centaura. Podobnie czyni z jego sługusami, a gdy wszyscy są już powaleni przez dzieciaka, z pomocą Wasp koncentruje się na czymś ważnym w jej świecie i sprowadza wszystkich z powrotem na Ziemię, jednocześnie przywracając męża do normalnych rozmiarów. Wpadają sobie w ramiona, zapewniając, że poradzą sobie z problemami, które im się przytrafią – i nie pozwolą, by ich przerosły.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20 Avengers Assemble #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.