Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #2

Mighty Avengers vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

• Proxima Midnight wykańcza Nowy Jork dzielnica po dzielnicy...
• Zespół Luke'a Cage'a może jej nie powstrzymać.
• Ten, kto mógłby, jest na dnie Rowu Marjańskiego.
• A zawsze może być jeszcze gorzej...

Cytat

Proxima: "Pathetic. You think you can defeat what I am with bricks and bottles? With words? Well, go on, old woman. Sing out your little words again. See what happens."
Staruszka: "...AVENGERS ASSEMBLE!"

Streszczenie

W Sanctum Sanctorum z Doctorem Strangem próbuje skontaktować się Kaluu, jego stary mistrz i przeciwnik, starając się powstrzymać go przed użyciem Amuletu Zbytecznego Żalu, zostaje jednak zagłuszony przez Ebony Mawa.

W swojej podwodnej fortecy Adam Brashear prezentuje Watcherowi technologię portali, nad którą pracuje, szybko domyśla się jednak, że Uatu próbuje go przed czymś ostrzec i uruchamia skaner zagrożeń, który informuje go o inwazji na Nowy Jork.

Na Times Square nowi Avengers walczą z kosmitami. Widząc, że to Spectrum wyrasta na przywódcę grupy, Proxima Midnight ciska w nią swą włócznią, która zmienia się w trzy promienie "czarnego światła", które doganiają Monicę i przebijają jej ciało. Cage rzuca się do ataku na kosmitkę, ta jednak szybko go powala. Zostaje jednak trafiona cegłą rzuconą przez pewną staruszkę, która zaczyna krzyczeć "No Pasaran". Wkrótce dołączają do niej inni mieszkańcy, skandując hasło i obrzucając Proximę śmieciami, ta jednak niewiele sobie z tego robi, prowokując wręcz staruszkę do tego, by spróbowała pokonać ją swoimi słowami. Ta, po chwili namysłu, wykrzykuje hasło "Avengers Assemble", które powtarzają za nią pozostali. Gdy wściekła Proxima ma jednak zamiar ich uciszyć, zostaje powstrzymana przez zyskującego nowe siły Luke'a Cage'a, który zaczyna ją okładać. Spider-Man i Spider Hero czują wstrząsy wywołane walką, tajemniczy kompan Spectrum stwierdza jednak, że walczący nie są jedynym powodem, dla którego ziemia się trzęsie i informuje, że coś jest przywoływane. Nagle na niebie pojawia się holograficzna wiadomość od Thanosa, który każe swej podwładnej opuścić miasto i udać się do Atlantydy. Odchodząc, Midnight stwierdza jedynie, że nie wie, co Ebony Maw przygotował, zapewnia jednak, że nie będzie to szybka śmierć, którą ona im oferowała. Mając chwilę na oddech, Luke wysyła Spider-Mana, by ten sprawdził, w jakim stanie znajduje się Monica, a w tej chwili zjawia się przed nimi przyzwany przez Strange'a i Ebony Mawa Shuma-Gorath. Widząc to, Blue Marvel postanawia wkroczyć do akcji.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2 Mighty Avengers vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.