Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #19

Avengers Assemble #19

Postacie
Zapowiedź

• Black Widow i Spider-Woman na ratunek.
• Uważajcie kosmici, one potrafią użądlić!

Cytat

Captain Marvel: "We thought we might be all that was left between the Builders and Earth."
Spider-Woman: "And you were like, 'Oh hey, look! Another heroic pyre I can throw my badass self on... Ginchy!"

Streszczenie

Na stacji-pierścieniu wokół Behemotha próbująca pocieszyć dziecko-uchodźcę Spider-Woman zauważa zrozpaczoną Black Widow, od której dowiaduje się, że drużyna Captain Marvel zaginęła. Jess żąda zorganizowania poszukiwań, a w momencie, gdy tupie nogą, rozpoczyna się atak Budowniczych na stację. Mściciele pomagają w ewakuacji, prowadząc kosmitów do statków, Spider-Woman próbuje też ich uspokoić swoimi feromonami. Gdy sytuacja jest już pod kontrolą, herosi zostają wezwani na "Lilandrę", gdzie Captain America rozdziela ich na grupy mające zinfiltrować "Światobójców", najsilniejsze jednostki agresorów. Ma nadzieję, że zespołowi uda się potwierdzić informacje o ludzkich więźniach przetrzymywanych przez Budowniczych, Jess stwierdza jednak, że jeśli ich misja się powiedzie, statek, na którym są więzieni, będzie zniszczony i udaje jej się przekonać Steve'a do sformowania trzeciego oddziału.

Gdy rozpoczyna się atak, na pokładzie jednostki dowódczej Budowniczych pojawiają się Manifold, Black Widow, Shang-Chi i Spider-Woman. Wdają się oni w walkę z Alephami, które jednak wkrótce otrzymują nowe rozkazy – zlikwidowanie więźniów. Jako, że zostały one oznaczone najwyższym priorytetem, roboty porzucają walkę i ruszają w stronę cel. Bohaterowie niszczą wszystkie poza jednym, za którym podążają aż do przetrzymywanych Ziemian. Tam Aleph zostaje powalony, a herosi pomagają przyjaciołom, którzy już przygotowywali się do ucieczki. Razem Mściciele przebijają się przez kolejne oddziały robotów, w końcu docierając na mostek, gdzie w stazie znajduje się reszta drużyny. Po uwolnieniu ich wykorzystują moce Starbranda, by zniszczyć statek, wraz z innymi jednostkami wroga znajdującymi się w okolicy.

Jakiś czas później, na pokładzie "Lilandry", Hawkeye przeprasza Jess za to, jak skończył się ich związek, a ta przyznaje, że nadal jest na niego wściekła, ale cieszy się, że nie zginął. Gdy w trakcie rozmowy Clint pozwala sobie na zbyt wiele, do porządku przywołuje go zabawka ciśnięta w jego głowę przez dziecko, z którym Jess rozmawiała wcześniej.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #19 Avengers Assemble #19 Avengers Assemble #19 Avengers Assemble #19 Avengers Assemble #19 Avengers Assemble #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.