Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #1

Infinity #1

Postacie
Zapowiedź

• Wojna na dwóch frontach: na Ziemi i w kosmosie.
• Bohaterowie rozdarci między nimi.
• Powrót Thanosa!

Cytat

Corvus Glaive: "Brothers. Sisters. Sharpen your teeth, prepare to consume a great meal. Earth, you see... She has no Avengers."

Streszczenie

Flota Budowniczych atakuje planetę Galador. Choć do walki z armią Alephów stają obrońcy świata, Spaceknights, Captain Universe, która przybyła, by obserwować "początek końca", informuje mieszkańców, że nie uda im się wygrać z jej "dziećmi". Wkrótce później cała planeta zostaje pochłonięta w gigantycznej eksplozji.

Na Ziemi Abigail Brand koordynuje akcję agentów S.H.I.E.L.D. i Avengers w Palermo. Captain America i Hawkeye wpadają do jednego z mieszkań, którego lokatorzy zostają ujawnieni jako Skrullowie. Bohaterom udaje się obezwładnić kosmitów, wtedy jednak Brand każe im stawić się na Peak – Captain Universe właśnie pojawiła się na stacji, całkiem nieprzytomna. Wkrótce później na miejscu zjawiają się Captain, Iron Man, Ex Nihilo i Abyss. Podczas, gdy kosmici zajmują się nieprzytomną, Brand prezentuje Rogersowi i Starkowi transmisję z tajnej bazy Kree, atakowanej przez Alephy i istotę podobną do Ex Nihilo. Wziąwszy pod uwagę podobne przekazy od innych kosmicznych imperiów, S.W.O.R.D. obliczyło trajektorię floty najeźdźców – kieruje się ona prosto na Ziemię.

Outrider tymczasem dociera na Attilan, gdzie zakrada się do sypialni Black Bolta. Wykorzystując swoje telepatyczne zdolności, dociera do sekretów króla Inhumans – tajne plany jego brata, Maximusa, przynależność do Illuminati i ostateczny los Infinity Gems... aż w końcu dociera do wspomnienia o "tajnych królach". Wtedy jednak Black Bolt wykrywa jego obecność i wypędza intruza ze swego umysłu, po czym, już w prawdziwym świecie, urywa jedną z jego rąk. Gdy Outrider zaczyna uciekać, mordując po drodzę strażników, Bolt rusza za nim w pogoń, w końcu dościgając go na obrzeżach miasta. Jego głos rzuca jednak kosmitą prosto na jego zakamuflowany statek kosmiczny, Outrider wsiada więc doń i ucieka.

Na Peak Captain America zbiera Avengers, informując ich o sytuacji, którą potwierdza Smasher, która jako członkini Gwardii Imperialnej Shi'ar ma dostęp do poufnych informacji. Gdy Ex Nihilo i Abyss bez ogródek oznajmiają, że nie wygrają z flotą Budowniczych, jeśli ta dotrze do Ziemi, Cap oznajmia, że Avengers wyruszą im naprzeciw – poza Iron Manem, którego zadaniem jest przygotować Ziemię do obrony na wypadek, gdyby nie udało im się zatrzymać inwazji. Godzinę później herosi wsiadają do dwóch Quincruiserów i wyruszają.

Outrider rozbija się na Tytanie, gdzie zostaje znaleziony przez żołnierzy Thanosa i zaprowadzony przed jego oblicze. Informuje swego mistrza o tajemnicy skrywanej przez króla Inhumans, Corvus Glaive, jeden z pięciorga członków Czarnego Bractwa, prezentuje mu więc jego nagrodę – śmierć. Podwładni Szalonego Tytana protestują, stwierdzając, że tylko głupcy próbują atakować Ziemię, Corvus oznajmia więc, że warunki nigdy nie były jeszcze tak dogodne – niesnaski w rodzinie królewskiej Inhumans, schizma wśród mutantów... A teraz, jak dowiedzieli się od swoich szpiegów w S.W.O.R.D., Ziemię opuścili jej Mściciele...

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1 Infinity #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.