Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5

Postacie
Zapowiedź

• Prosto z dramatycznego finału "Age of Ultron", wymiary zderzają się i najbardziej waleczny z aniołów Nieba podrywa Strażników Galaktyki do działania.

Cytat

Tony Stark: "You don't know who Captain James T. Kirk is?"
Rocket Raccoon: "Which ship?"
Tony Stark: "The USS enter-- never mind."

Streszczenie

Angela pojawiła się w uniwersum 616. Czuje, że ktoś ją wyrwał z jej świata, zaciągnął w inne miejsce, ale nie wie kto. Chce się tego dowiedzieć. I jak się dowie, to znajdzie tą osobę, usłyszy odpowiedzi i obetnie jej głowę.

Rocket naprawia zbroję Iron Manowi. Przy okazji prowadzą sobie luźno pogawędkę. Przychodzi do nich Gamora z pytaniem o to gdzie jest Quill. Okazuje się, że Peter zniknął tak samo jak i Drax.

Rifel 7. Żołnierze Spartax ścigają Star-Lorda. Peterowi w końcu udaje mu się przed nimi ukryć, ale ktoś go łapie i zaciąga w cień. Jest to Mantis. Dwójka udaje się w bezpieczniejsze miejsce.

Quill pyta się przyjaciółki, czy może mu powiedzieć co się z nim dzieje. Był niedawno z Draxem, ścigali jakichś Badoon i nagle coś się zadziało w jego głowie. Tak jakby całe życie przeleciało mu przed oczyma. Kobieta nie wie co to mogło być. To było coś, jakby cały czas pojawił się naraz. Peter zastanawia się czy może to być jakieś załamanie czasoprzestrzeni, ale dziwi się, że przydarzyło się to tylko jemu. Mantis sugeruje mu, że może udać się tylko do jednej osoby aby to wyjaśnić, ponieważ ona nie ma pojęcia co się stało.

Drax przesłuchuje jednego z Badoon.

Gamora odkryła jakiś dziwny sygnał obok Ziemi. Rocket stara się go namierzyć i sprecyzować co to jest. Drużyna natychmiast leci na miejsce zdarzenia. Komputery pokładowe wskazują na humanoidalną kobieca postać, o której nie ma informacji w żadnej bazie danych w całej galaktyce. Okazuje się, że jest to jakiś nowy, nieznany wcześniej gatunek. Gamora natychmiast wyrusza w jej kierunku i zaczyna się walka. Dość szybko starcie przenosi się na księżyc.

Tymczasem Peter rozmawia z tajemnicza osobą. Persona tłumaczy mu, że wie o ranie jaka dokonała się na czasoprzestrzeni. To właśnie to poczuł Quill - olbrzymią ranę na całej czasoprzestrzeni. Okazuje się, że Star-Lord miał szczęście, ponieważ sporo istot nagle zaginęło. Rozmówca tłumaczy, że to nie on to spowodował. Peter zdaje sobie sprawę i stwierdza, że gdyby tajemnicza osoba miała taką moc, korzystała by z niej w tej chwili. Quill pyta się więc, kto za tym stoi. Wtedy okazuje się, że rozmówcą jest Thanos, który tłumaczy, że za wszystko odpowiedzialna jest Ziemia i trzeba raz a dobrze rozwiązać ten problem. Mówi też Star-Lordowi, że zarówno J'Son jak i on mieli racje – Ziemię trzeba ukarać.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.