Avalon » Serie komiksowe » Thanos Rising » Thanos Rising #4

Thanos Rising #4

Postacie
Zapowiedź

• Thanos zabija wiele osób!

Streszczenie

Thanos i jego piraci sieją zniszczenie na kolejnej planecie – nikt nie wie nawet, której z kolei, od kiedy Tytan przejął dowodzenie. Sam kapitan wykorzystuje okazję, by przetestować swoje nowe zdolności generowania wiązek energii. W pewnym momencie jeden z nadal żywych mieszkańców atakuje go, jego ciosy nie na wiele się jednak zdają. Thanos odrzuca go jednym ruchem ręki i zgaduje, że zabił jego rodzinę, próbuje więc go "pocieszyć" zapewniając, że wybrał tę planetę całkowicie losowo i że nie żywi żadnej urazy do jej mieszkańców. Gdy kosmita pyta więc, czemu zaatakował, Tytan odpiera, że z miłości, jego rozmówca nie chce jednak w to uwierzyć, stwierdzając, że ktoś tak okrutny nie może wiedzieć nic o tym uczuciu. Dodaje, że jeśli na tym świecie istnieje jakaś sprawiedliwość, Tytan będzie cierpieć za wszystkie swoje przewinienia, ten jednak odpiera, że już cierpi – "ona" tego pilnuje. Stwierdza, że jeśli kosmita naprawdę chce, by zaprzestał on mordowania, powinien zwrócić się do niej i spytać, jak długo będzie musiał to robić, a gdy jego przerażony rozmówca nie wie, o kogo chodzi, Thanos każe mu iść do kajuty kapitana i "ją" o to spytać. Kosmita tak więc czyni, jednak jedyne, co znajduje w pomieszczeniu, to zwłoki kobiety leżące na łóżku. Wypada za statku, gotów zwymiotować, a gdy Thanos pyta, co usłyszał, odpiera, że "ona" nie powiedziała mu nic. Nim jednak zdąży wyjaśnić, dlaczego, Thanos stwierdza, że oznacza to, że nie jest jeszcze usatysfakcjonowana i zabija kosmitę, po czym wzywa swoich podwładnych z powrotem na pokład statków.

Tytan, księżyc Saturna. A'Lars stoi nad grobem swojej żony, gdzie odnajduje go Uranos. Byt holograficzny stwierdza, że choć jego syn nie był w stanie uratować Sui-San, nadal może uchronić resztę mieszkańców przed swoim szalonym synem, Mentor nie wierzy jednak, że Thanos byłby w stanie zabić własną matkę. Uranos stwierdza, że wszyscy na Tytanie wiedzą, że tego dokonał, przypomina też plotki nadchodzące ze wszystkich stron – Thanos dowodzi piracką flotą, niszcząc każdą planetę na swojej drodze. A'Lars nadal jednak nie dopuszcza do siebie takiej możliwości, jego ojciec stwierdza więc, że w takim razie będzie musiał przygotować więcej grobów.

Na statku Thanosa jego ukochana odnajduje go w laboratorium, ten więc zgaduje, że przyszła skarcić go za jego opieszałość – w końcu prawie cały dzień nikogo nie zabił. Ta stwierdza, że być może przybyła, by paść w jego ramiona i obsypać go pocałunkami, Tytan odpiera więc, że raczej przyszła po raz kolejny go okłamywać. Pyta, kiedy będzie usatysfakcjonowana tym, ile istot zabił, ta odpiera więc, że stanie się to, gdy nie będzie chciał już zadawać tego pytania. Kiedy stanie się bogiem śmierci i zniszczenia, który będzie trzymał całą nieskończoność w swojej ręce. Thanos stwierdza, że już jest tym bogiem, którego imienia obawiają się w całym Wszechświecie, zdobywającym wszystko, czego zapragnie, kobieta odpiera więc, że prawdziwy bóg nie bałby się tego, kim jest – ani miejsca, w którym się narodził. Słysząc to, wściekły Thanos wzywa straże, każąc wrzucić kobietę do brygu, jego podwładni nie mają jednak pojęcia, o kim mówi. Zdziwiony, Tytan pyta, co jego ukochana im zrobiła, ta jednak wybucha śmiechem, stwierdzając, że nikt nie jest w stanie jej zobaczyć – nikt poza nim. Jego załoga uważa go za szalonego, widząc go kłócącego się z powietrzem czy zaciągającego martwe kobiety do sypialni, by potem płakać nad nimi i prosić, by go dotknęły. Gdy Thanos nie może w to uwierzyć, kobieta pyta go, jak ma na imię, a gdy ten nie jest w stanie na to odpowiedzieć, zrywa z siebie swoje ciało, ujawniając, że jest Śmiercią – jedyną rzeczą, którą kiedykolwiek kochał. Przerażony, Thanos strzela w jej stronę wiązką energii, to jednak jedynie ją rozbawia, zaczyna więc uciekać, zabijając stojących mu na drodze piratów, w końcu docierając do komory spalania statku. Stojąc jednak nad płonącym napędem swego okrętu, Thanos w końcu znajduje osobę, której nie jest w stanie zabić – samego siebie. Gdy wraca na mostek, Śmierć drwi z niego, stwierdzając, że to nie samobójstwo jest rozwiązaniem – jest nim tylko zabójstwo. Tytan ogłasza więc, że kobieta go pokocha, po czym każe podwładnemu wprowadzić nowy kurs – udają się na Tytana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4 Thanos Rising #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.