Avalon » Serie komiksowe » Thanos Rising » Thanos Rising #3

Thanos Rising #3

Postacie
Zapowiedź

• Szalony Tytan w poszukiwaniach za miłością opuszcza swój dom.
• Ilu zginie, zanim ją odnajdzie?
• Komiks tak krwawy, że ucieszysz się, że to tylko miniseria.

Streszczenie

W swoim laboratorium Thanos przyznaje, że czasem wydaje mu się, że pamięta dzień swoich narodzin. Jak zostaje wręczony Sui-San, a ona sięga po skalpel i próbuje go zabić. Odchodząc od ciała matki stwierdza, że żałuje, że jej na to nie pozwolili.

Wiele miesięcy później, planeta gdzieś w Mgławicy Kraba. Thanos leży w łożu u boku kosmitki, rozmyślając. Wstaje, zapewniając swoją kochankę, że nic się nie stało i obiecuje zajrzeć do dziecka. Pakuje się i, pozostawiwszy za sobą swego syna i jego matkę, udaje się do kosmoportu. Tam zaciąga się na pokład statku pirackiego Horkos. Pracując jako ciura okrętowy poznaje Wszechświat – większy i pełniejszy niezwykłych istot, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał.

Pewnego dnia. Horkos zaczyna śledzić okręt zaopatrujący Shi'ar. Kapitan zamierza dokonać abordażu, członek załogi stwierdza jednak, że imperium posiada najbardziej zaawansowany system ostrzegania w sektorze i że na pomoc statkowi zjawi się połowa armady, nim zdołają wystrzelić. Thanos jednak oznajmia, że jest w stanie zagłuszyć ich sygnał, co też czyni. Dzięki niemu korsarze bez problemów atakują i mordują załogę okrętu, Thanos jednak nie podnosi na nikogo ręki. Zauważa to kapitan, który stwierdza, ze każdy z jego ludzi zarabia zabijaniem, Tytan odpiera więc, że bez niego atak w życiu nie doszedłby do skutku. Słysząc to, kapitan wyśmiewa jego "miękkie serce", Thanos jednak przyznaje mu rację i odchodzi.

Gdy Horkos przybija do kolejnego kosmoportu, Thanos wysiada, po czym znajduje kolejną kosmitkę, którą w sobie rozkochuje. Gdy jednak tylko rodzi się jego syn, Eternal przygląda mu się, próbując odgadnąć, czy w tym małym ciele również ukrywa się potwór. Wkrótce później zostawia matkę i wraca na pokład Horkosa.

Tak właśnie toczy się jego życie przez kolejne miesiące – choć bycie tak ojcem, jak i piratem, szybko go znużyło, wciąż wracał do tych dwóch ról, bez skutku zmuszając się do poczucia czegokolwiek – czy to patrząc na swych synów, czy na masakrowanych pasażerów zaatakowanych okrętów. Próbował zapomnieć o Tytanie, o swojej matce i, przede wszystkim, o pozostawionym na księżycu dziewczęciu. Naprawdę próbował.

Wkrótce. Jeden w innych piratów, Grull, podchodzi do Thanosa i radzi mu, by gdy następnym razem Horkos stanie w kosmoporcie, wysiadł on i nie wracał – inaczej kapitan go zabije.

Później. Na planecie nowa konkubina Thanosa pyta go, czemu nie chce z nią rozmawiać. Zauważyła, że rzadko kiedy jest myślami razem z nią – a sercem chyba nigdy nie był. Pyta, gdzie błądzi jego umysł, Tytan oświadcza więc, że nie chciałaby wiedzieć i odchodzi. Wraca na pokład Horkosa, gdzie Grull nie może uwierzyć w jego głupotę.

Jakiś czas później. Kapitan okłada Thanosa mieczem, każąc mu podnieść własną broń i zginąć jak mężczyzna, a gdy ten odmawia, nazywa go tchórzem. Na to Eternal odpiera, że jego przeciwnik nie obawia się tchórzy, lecz tych, którzy są mądrzejsi od niego – co jest naprawdę liczną grupą. Słysząc to, kapitan przebija go ostrzem, po czym przygotowuje się do odrąbania mu głowy. Gdy czas zwalnia przed jego śmiercią, Thanos zamyka oczy, gotów przyjąć wyrok losu, gdy jednak je otwiera, odkrywa, że nie zginął. Przeciwnie, stojąc z bronią w ręku nad zmasakrowanym przeciwnikiem i okrzyknięty przez załogę nowym kapitanem, narodził się na nowo.

Wkrótce później, Tytan. Thanos staje przed grobem matki, ogłaszając, że wrócił do domu, nie zamierza bowiem dalej uciekać przed tym, kim jest mu przeznaczone być. Decyzji gratuluje mu właśnie przybyłe dziewczę, teraz już kobieta, a gdy syn Mentora pyta, skąd mogła wiedzieć, że się zjawi, ta odpiera, że od zawsze znała go lepiej, niż on sam. Pyta, czy to nie właśnie dlatego wrócił, ten więc przyznaje jej rację i stwierdza, że za nią tęsknił. Słysząc to, kobieta pyta, czemu wobec tego śmierdzi kosmicznymi wywłokami, ten więc wyjaśnia, że odkrył więcej kosmicznych ras, niż sobie wyobrażał, i spółkował z przedstawicielkami większości z nich. Postanowił również nigdy już nie zabijać i żyć jak zwykli ludzie, mając nadzieję, że w ten sposób odnajdzie jakąś satysfakcję z życia. Zawiódł jednak na tym polu, dlatego też wrócił – do jedynej osoby, która kiedykolwiek go rozumiała i która wywoływała w nim gorące uczucia. Do jedynej osoby, dla której warto przeżywać cierpienie, jakim jest życie, do niej. Ta pyta więc, czemu sądzi, że po prostu na niego czekała, na co Thanos odpiera, że ona również potrzebuje jego – i że on może dać jej wszystko, czego sobie zażyczy. Ta odpiera więc, że życzy sobie wielu rzeczy, ale na początek, jeśli chce, by była tylko jego, musi również całkiem jej się oddać.

Niedługo później. Na jednej z planet była kochanka Thanosa zapewnia swego syna, że jego ojciec wkrótce wróci – jest bowiem pewna, że jest on dobrym człowiekiem. W tej właśnie chwili przez drzwi wchodzi Tytan, gdy jednak kobieta wręcza mu jego pociechę, ten brutalnie zabija oboje. Pyta swojej kompanki, czy to jej wystarczy, ta jednak odpiera, że dopóki żyje jakiekolwiek jego dziecko, nie będzie to wystarczające. Musi zabić jeszcze wielu ludzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3 Thanos Rising #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.