Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 3 » Silver Surfer vol. 3 #38

Silver Surfer vol. 3 #38

Silver Surfer vol. 3 #38

"THE ANSWER!!!"

Postacie
Streszczenie

Głęboko na granicy Uniwersum przemieszcza się statek Sanctuary III, którego poprzednim właścicielem był Thanos. Teraz jego załoga zawiaduje Captain Nebula, która twierdzi, iż jest wnuczką Szalonego Tytana. Nagle systemu statku wykrywają teleportację na mostku kapitańskim. Pojawia się Thanos, który oznajmia, iż przybył by odebrać to, co jego. Kobieta twierdzi, że to jest oszust, ponieważ jej dziadek zmarł dawno temu. Załoga jednak dostrzega w nim swego Pana. Thanos wyśmiewa teorię kobiety jakoby była jego potomkiem. Nebula nakazuje swojemu ochroniarzowi, Geatarowi, pozbyć się intruza. Ten jednak szybko zostaje pokonany przez Thanosa, który następnie wiązką promieni z oczu podpala Nebulę. Kobieta ucieka, a złoczyńca nakazuje jednemu z członków załogi by dopilnował pozbycia się ciała, gdy już kobieta umrze. Biegnącą po korytarzach statku płonącą kobietę ratuje latający robocik, który gasi pochłaniający ją ogień. Wysłany w pościg członek załogi obiecuje swojej kapitan, iż zabierze ją w taką część statku gdzie będzie bezpieczna i będzie mogła wyzdrowieć.

Pierwszy oficer Styx wysłuchuje dokładnych rozkazów Thanosa, który po chwili stwierdza, iż teraz musi udać się w pewne miejsce na spotkanie. Jego rozkazy mają być do tego czasu wypełnione. Thanos przenosi się do krainy jego Pani Śmierci. Składa zniecierpliwionej istocie raport z przygotowań. Mówi, że nie mogą działać bardzo szybko, inaczej wszystkie kosmiczne siły zjednoczą się przeciwko nim. Jedną z nich będzie bez wątpienia Silver Surfer. Aby zniwelować jego wpływ Thanos opracował dokładny plan, który przyszedł mu do głowy kiedy wpatrywał się w Infinity Well, znajdującą się w jednej z komnat Pani Śmierć.

W innej części kosmosu Silver Surfer przeszukuje planety w poszukiwaniu Thanosa. Bezskutecznie. Uprzedza napotkane rasy, iż Thanos powrócił do życia i jest bardzo niebezpieczny.

Gdy Silver Surfer przemierza kosmos kontaktuje się z nim za pomocą mentalnej projekcji Thanos. Mówi mu, że nadszedł czas by rozwiązać dzielące ich kwestie raz na zawsze. Zaprasza go na planetę Pyraxlon. Surfer podejmuje wyzwanie i wyrusza powstrzymać szaleńca.

Planeta Pyraxlon. Surfer odnajduje Thanosa siedzącego na swoim latającym fotelu głęboko pod powierzchnią planety. Bohater atakuje złoczyńcę pełnią swej mocy, bez litości. Jednak Thanos zaczyna bawić się z nim w kotka i myszkę, teleportując się i unikając ataków. Gdy w końcu Surfer odnajduje go, w jednym z tuneli widzi siedzącego Thanosa na fotelu proszącego o zaprzestanie ataku, z łzą w oku. Jednak Surfer nie zważa na to i atakuje jego fotel pełnią swej mocy. Dochodzi do potężnej eksplozji.

Silver Surfer po dojściu do siebie zaczyna przeszukiwać gruzowisko. Ku własnemu zdziwieniu odnajduje szkielet Thanosa. Po chwili bohater akceptuje to co zrobił, ponieważ nie było innego wyjścia by powstrzymać szaleńca. Surfer buduje trumnę dla Thanosa i zabiera jego szkielet do jego ojca, Mentora. Wszechświat może odetchnąć.

Gdy Surfer odlatuje z trumną na Tytana, wśród dymu pojawia się prawdziwy Thanos. W monologu tłumaczy, że to był ochroniarz Nebuli Geatar, którego zabił Silver Surfer. Okazuje się, iż przed wyruszeniem na spotkanie z Panią Śmierć kazał zmodyfikować operacyjnie wygląd tego kosmity tak, by przypominał jego osobę. Teraz Surfer skupi się na innych kwestiach i Thanos będzie mógł w spokoju posiąść kosmiczną potęgę, której bohater nie pokona gdy już zorientuje się, że został wykiwany.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 3 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.