Avalon » Serie komiksowe » Thanos Rising » Thanos Rising #2

Thanos Rising #2

Postacie
Zapowiedź

• Śmierć towarzyszy młodemu Thanosowi.
• A w jego wnętrzu rośnie mrok.

Cytat

Sui-San: "I know. I know what you are."
Thanos: "No, you don't. And neither do I."

Streszczenie

W szkole dla młodych Eternali z Tytana odbywa się egzamin z biologii – zadaniem uczniów jest autopsja jaszczurek i oznaczenie ich ważniejszych organów. Po chwili Thanos ogłasza, że skończył – nie tylko oznaczył "ważniejsze" narządy gada, ale także wiele innych, o których nie wspomniano na lekcjach. Skatalogował też zawartość żołądka, określił przybliżoną historię życia jaszczurki i zdiagnozował powód śmierci. Stwierdza, że zginęła ona na wylew, zanim dojrzała na tyle, by się rozmnażać, nie pozostawiła więc po sobie niczego godnego wspomnienia. Dochodzi do wniosku, że zwierze urodziło się tylko po to, by skończyć na jego stole operacyjnym. Teraz dowiedział się od niej tyle, ile był w stanie – tak samo, jak od profesora. Gdy wychodzi, czeka już na niego znajome dziewczę, które stwierdza, że fioletowy Tytan jest jedyną rzeczą na tym księżycu, która jej nie nudzi. Domyśla się, że Thanos też jest znudzony, ten stwierdza więc, że ma najlepsze oceny w historii szkoły i że uczy się szybciej, niż jego profesorowie są w stanie nauczać. Dlatego teraz udaje się tam, gdzie będzie się mógł dowiedzieć o rzeczach, których nie są w stanie go nauczyć.

Wkrótce później, w laboratorium Thanosa gdzieś na odludziu, wypełnionym słojami z organami zwierząt zatopionymi w formalinie. Zauważając przywiązaną do stołu operacyjnego małpę, dziewczę pyta, czy jest na to gotowy, Tytan przypomina więc, że jest naukowcem i – pomimo chwili słabości lata temu, w jaskiniach [lub pod koniec poprzedniego numeru – przyp. S_O] – czuje jedynie głód wiedzy, nie krwi. Następnie podchodzi do małpy i rozpoczyna wiwisekcję. Po jej zakończeniu stwierdza jednak, że nie dowiedział się niczego, dziewczę stwierdza więc, że być może szuka on odpowiedzi w złym miejscu. Słysząc to, Thanos próbuje ją pocałować, ta jednak odsuwa się, dodając, że tam też niczego nie znajdzie. Wściekły Tytan pyta, gdzie powinien szukać odpowiedzi, które nie chcą zostać znalezione, stwierdzając, że zawiodły go szkoła, jego rodzina, a teraz nawet on sam. Dziewczę stwierdza jednak, że Thanos nie zaczął jeszcze tak naprawdę szukać.

Gdzieś na odludziu para młodych Eternali zaczyna ze sobą figlować. Obserwuje to wszystko Thanos. Wkrótce później dwójka budzi się przywiązana do stołów operacyjnych, a stojący przed nimi syn Mentora zapewnia, że zapamięta ten dzień do końca życia.

Jakiś czas później. Kronos próbuje przekonać A'Larsa, że dwójka zaginionych została porwana i że trzeba ich odnaleźć, nim zginą, Mentor jednak nie chce tego słuchać podczas obiadu, w którym uczestniczą on, Thanos i wypisana ze szpitala Sui-San. Dodaje, że mieszkańcy Tytana nie wiedzą nawet, czym jest morderstwo, jego ojciec stwierdza jednak, że każda istota, która posiada krew do przelania, podświadomie wie, że może przelać też krew innych. Wtedy jednak Mentor słyszy hałas dochodzący z pokoju Erosa, udaje się więc to sprawdzić, a gdy zostaje sama z synem, Sui-San oświadcza, że wie, czym jest Thanos. Ten więc odpiera, że to nieprawda – on sam bowiem tego nie wie.

Na pustkowiu Thanos zakopuje ciała zabitych. Ku zaskoczeniu dziewczęcia stwierdza, że to koniec. Gdy sugeruje ona, że te morderstwa były dla Tytana przyjemnością, ten zaprzecza. Przypomina, że jest naukowcem, a wszystko to było częścią eksperymentu, którego nie zamierza dłużej kontynuować. Ogłasza, że już nigdy nie pozbawi nikogo życia.

Dwa tygodnie później. Na pustkowiu Thanos zakopuje kolejne ciała, w końcu przyznając rację dziewczęciu – sprawiało mu to przyjemność. Gdy ta zapewnia, że nie ma czego się wstydzić, gdyż postępuje on zgodnie ze swoją naturą, Tytan prosi ją, by z nim uciekła – jest jedyną osobą, która go rozumie, mogliby znaleźć dla siebie jakieś miejsce gdzieś we Wszechświecie i żyć w spokoju. Ta jednak uderza go, stwierdzając, że miłość nie jest dla słabeuszy i tchórzy. Pyta, kto byłby w stanie pokochać chłopca obawiającego się własnego cienia, jakim jest Thanos, po czym każe mu zakopać ciało – owoc jedynej miłości, jaką zna.

Jakiś czas później. Thanos prezentuje swojej najnowszej ofierze swe narzędzia – pierwsze takie na Tytanie, które stworzył własnoręcznie. Wyjaśnia, że zdobył wprawę w posługiwaniu się nimi, zaczynając na zwierzętach, z czasem jednak zaczął pracować nad większymi celami. Przyznaje, że zabił siedemnaścioro ludzi – głównie dzieci, ale także paru z jego nauczycieli. Początkowo próbował wmówić sobie, że zrobił to w imię nauki, ale prawda jest taka, że po prostu to lubi. Ma w sobie zbyt dużo miłości i nikogo, z kim mógłby się nią podzielić. W momencie, gdy zabija innych, przynajmniej przez chwilę nie czuje się sam. Zdaje sobie sprawę z tego, że czyni go to potworem, stwierdza jednak, że nie tym chciał być. Pragnął jedynie kochać i być kochanym. Teraz pragnie znaleźć odpowiedź na pytanie: czemu tak się stało? Przeprasza swoją matkę, ale stwierdza, że odpowiedzi znajdują się w jej ciele. A gdy je już z niej wytnie, nie będzie już musiał być potworem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos Rising #2 Thanos Rising #2 Thanos Rising #2 Thanos Rising #2 Thanos Rising #2 Thanos Rising #2 Thanos Rising #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.