Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #11

Avengers Assemble #11

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Woman nic nie grozi w zamknięciu z zarażonym pasożytem Hulkiem... prawda?
• Yun Guang Han zainfekował swój Order of the Dragon bakterią i stworzył sobie prawdziwą armię! Świat stoi przed nim otworem!

Streszczenie

Na pokładzie Helicarriera Spider-Woman unika ciosów rozszalałego Hulka, z którym jest uwięziona w komorze, i wypuszcza chmurę feromonów, które z czasem uspokajają Zielonego na tyle, by Jessica była w stanie wbić mu strzykawkę wypełnioną antybiotykami. Po zaaplikowaniu specyfiku Hulk pada na ziemię, każąc Jess uciekać.

Captainowie America i Marvel gubią sygnał samolotu Yun Guanga Hana gdzieś w okręgu Gongxian w Prefekturze Syczuańskiej. Tam łotr ląduje w swojej kryjówce wydrążonej w górze, a po chwili dołącza do niego Sorokin. Łotr domyśla się, że naukowiec chce zerwać współpracę, proponuje mu więc drinka i stwierdza, że miał on stworzyć armię nadludzi, dzięki której Han byłby w stanie podbić Ziemię i przygotować ludzkość do kolejnego kroku w ewolucji. Zamiast tego otrzymywał jednak jedynie wymówki. Zapewnił mu katalizator, a gdy okazało się, że istoty potrzebują nosicieli, by się rozwinąć, tych również zorganizował – a gdy normalni ludzie byli zbyt słabi, zmodyfikował ich genetycznie. Zauważa, że los przynosi mu już zmodyfikowanych potencjalnych nosicieli, których zamierza zarazić organizmami z jeziora Wostok, a potem klonować tych, którzy okażą się użyteczni. Następnie ujawnia, że Sorokin wypił katalizator i wrzuca go do zbiornika z wodą.

Gdy jakiś czas później na miejsce dociera Helicarrier, Tony skanuje górę, odkrywając kryjówkę Hana – wraz z jej gigantycznym rezerwuarem wody. Gdy dowiaduje się od Steve'a o planach łotra, domyśla się, że ma on zamiar wykorzystać ich w swoich eksperymentach. Ten tymczasem opróżnia rezerwuar, zamierzając zalać pobliską wioskę wodą wypełnioną organizmami – zarażając też tym samym próbujących uratować mieszkańców Mścicieli. Carol proponuje, że zajmie się tym wraz z Thorem, Iron Man zauważa więc, że jego zbroja jest zamkniętym systemem, oni natomiast mogą zostać zarażeni tak, jak Hulk. Przypomina sobie jednak, że Zielony został już wystawiony na działanie organizmów, powinien być więc odporny. Gdy dociera do komory przetrzymującej Gamma-Goliata i wyjaśnia swój plan Spider-Woman, ta protestuje, stwierdzając, że nie mogą oni decydować za Hulka. Ten jednak stwierdza, że chce pomóc, zostaje więc zrzucony na powierzchnię, gdzie jego komora służy jako tama dla zarażonej wody. Wtedy Thor przyzywa trąbę powietrzną, która wciąga wodę i wysyła ją wysoko w atmosferę, gdzie zamarza w wielką bryłę lodu. Następnie Captain Marvel ciska ją w przestrzeń kosmiczną. Gdy wracają do reszty drużyny, cała szóstka przebija się przez "ninja" Hana, który stwierdza, że herosi mogą pokonać jego ciało, ale nigdy nie zwalczą jego ducha. Wtedy jednak Hulk skręca mu kark.

Jakiś czas później, Avengers Tower. Bruce rozmyśla nad przeżyciami ostatnich dni i stwierdza, że Hulk nie jest w stanie zmiażdżyć wirusa i temu podobnych zagrożeń, na co Tony odpiera, że to, czego nie zniszczy Hulk, pokona Banner. Zauważa, że choć wydaje się, że świat umiera, w istocie jest dokładnie na odwrót – ludzie, którzy byli traktowani jak własność, są suwerenni, choroby, które zabijały miliony zostały wytępione, i tym podobne. Dodaje też, że nawet, gdyby nie była to prawda, Banner nadal wałczyłby po stronie dobra, jest bowiem Avengerem. Wtedy na miejscu zjawiają się inni Mściciele, żądając, żeby dwójka geniuszów się rozebrała. Carol i Steve zauważają, że ich zakład był o to, kto pierwszy znajdzie Sorokina – a że tym kimś byli Kapitanowie, tak Tony, jak i Bruce przegrali. Po konsultacji z Jess i Thorem uznali, że tylko oni dwaj powinni przespacerować się nago od Wieży do Budynku Baxtera. Jakiś czas później Stark i Hulk, w negliżu, stają na ulicy, Tony jednak używa zakłócacza telefonów, by upewnić się, że nikt nie zrobi im zdjęć. Nie bierze jednak pod uwagę tego, że Spider-Man korzysta z klasycznego aparatu fotograficznego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11 Avengers Assemble #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.