Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #10

FF #10

FF #10

"What I Need"

Postacie
Zapowiedź

Ben Grimm powraca na łamy FF, a Ronan the Accuser i armia Kree najeżdża Ziemię.

Cytat

Sue: "We're being tested, Reed, and we're failing... Being pulled apart when we need eachother the most."

Streszczenie

Po przejściu przez Drzwi Reed zjawia się w Budynku Baxtera.

Przestrzeń kosmiczna, niszczyciel "Pięść Hali". Przedstawiciele najważniejszych rodów Kree decydują się powołać Ronana na stanowisko przywódcy ich rasy. Accuser przyjmuje tę funkcję i udaje się do żony, którą o tym informuje. Zapewnia jednak, że sytuacja ta jest tylko tymczasowa i pyta, czy, znając jego plan, nie chciałaby wrócić do swojej rodziny. Crystal oznajmia jednak, że uciekała przez całe swoje życie, teraz jednak, u boku męża, stwierdza, że wszystko będzie dobrze.

W szklarni Budynku Baxtera Sue przysłuchuje się relacji z ostatniej przygody męża, po czym pyta, gdzie podziali się jego ojciec i Spider-Man. Reed uznaje, że byli potrzebni gdzie indziej, podczas, gdy on musi być tutaj. Susan, po chwili ciszy, stwierdza, że nadchodzą mroczne czasy, a Reed pogubił się, próbując im zapobiec, podczas, gdy nie da się ich uniknąć. Dodaje, że jest to dla nich test, a teraz ich rodzina się rozpada, podczas, gdy powinna trzymać się razem. Gdy Fantastic postanawia zadzwonić do Bena, Sue przypomina mu jeszcze, by więcej nie zapraszał do ich domu superłotrów, po czym pyta, co właściwie stało się z Doomem.

Latveria. Alternatywny Reed komentuje toksyczny jego zdaniem związkiem między mieszkańcami kraju a ich władcą, a gdy Doom zabrania mu mieszać jego poddanych do swych planów, ten oświadcza, że próbuje uratować całe stworzenie i wszyscy są w to wplątani. Wtedy staje przed nimi Nathaniel, stwierdzając, że teraz już wie, czemu został tu przysłany. Reed zaczyna kpić ze swego "ojca", tłumacząc Victorowi, że mają przed sobą jeden z "najrzadszych klejnotów we Wszechświecie" i przybliżając mu "Wielkie Polowamie", podczas którego wszystkie wersje starego Richardsa opuściły swoje rodziny, by się nawzajem pomordować. Wspomina, że udało mu się znaleźć swego własnego ojca, który całkiem oszalał i zaczął nazywać się "Bestią", po czym pyta obecnego Nathaniela, czy gra wciąż trwa. Gdy ten odpiera, że zwyciężył, Richards stwierdza, że coraz bardziej nienawidzi "tutejszego" Reeda i pyta, co jego "ojciec" tu robi. Ten odpiera, że został tu przesłany przez Eldraca, a gdy gość z innego świata upewnia się, że w tej rzeczywistości jego "Wrota" wysyłają ludzi tam, gdzie są potrzebni, przygotowuje się do ataku, pewien, że Nathaniel przybył na pomoc Doomowi. Ten jednak nazywa "syna" idiotą i stwierdza, że to on potrzebuje jego pomocy.

Avengers Mansion. Ben rozmawia przez telefon z Reedem, zapewniając, że mu też jest przykro i że zastanowi się nad propozycją. Po odłożeniu słuchawki pyta swego kompana, co o tym wszystkim myśli, Spider-Man odpiera więc, że gdy przechodził przez inhumańskie drzwi, myślał, jak bardzo potrzebuje wakacji, pieniędzy i nowej dziewczyny, zamiast tego jednak trafił tutaj. A to oznacza, że musiał powiedzieć coś Thingowi – a konkretnie, że powinien wrócić do domu.

Nieopodal Attilanu ląduje meteoryt. Jak się jednak okazuje, nie jest to zwykła kosmiczna skała, a zakamuflowany statek, na którego pokładzie znajdują się Ronan, Crystal i oddział Kree. Spoglądając na unoszące się w powietrzu miasto Inhumans, Accuser daje żonie ostatnią szansę na odejście, ta jednak zamierza zostać – ku chwale Imperium.

Budynek Baxtera. Richardsowie czekają na przyjaciela, pewni, że wkrótce przybędzie. I rzeczywiście, po chwili obok nich ląduje Quinjet, z którego wysiadają Spider-Man i Thing. Ben pyta o dzieci, które zajmują się swoim "tajnym projektem", a następnie – o Dooma. Reed i Sue zapewniają, że Victor odszedł i że są teraz sami, na co Grimm odpiera, że nie do końca – postanowił bowiem zaprosić paru przyjaciół, jak Captain America, Iron Man i Hawkeye.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #10 FF #10 FF #10 FF #10 FF #10 FF #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.