Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524

Postacie
Zapowiedź

SPIDER-ISLAND TIE-IN. Najpierw był American Panther, teraz Sześcioramienna Pantera? Pajęcza infekcja dotyka również T'Challę, nie zamierza on jednak przestać bronić Hell's Kitchen. A kiedy Overdrive przełamuje kwarantanne, Spider-Panther wyrusza w śmiertelnym pościgu po ulicach Nowego Jorku. Co takiego ukradł, że zdecydował się na ten krok i dlaczego ochrania go Lady Bullseye?

Streszczenie

Drugi dzień pajęczej zarazy. Black Panther obserwuje z dachu jednego z budynków Shadowland, wielki, japoński pałac zbudowany pośrodku Hell's Kitchen przez Hand i główną siedzibę ich nowego przywódcy, Wilsona Fiska. Nagle słyszy jakiś hałas i krzyki, wyrusza więc w ich kierunku, wykorzystując swoje nowe, pajęcze moce, które zamanifestowały się również czterema dodatkowymi ramionami. Jak się okazuje, przyczyną zamieszania jest Overdrive, który pędzi w swoim wozie ulicami miasta. Kierowca zauważa ścigającego go Panthera i skręca tak, by potrącić przypadkową kobietę, pewien, że bohater rzuci się jej na ratunek, pozwalając mu na ucieczkę. Nie powstrzymuje to jednak T'Challi na długo i wkrótce wznawia on pościg. Zatrzymuje się jednak, gdy widzi, że samochód zmierza w kierunku Shadowland. Wóz nagle wysuwa po bokach niewielkie skrzydła i, uruchomiwszy dopalacze, przebija się przez ścianę twierdzy, po czym, kilka chwil później, tym samym sposobem się stamtąd wydostaje. Wtedy jednak Panther rzuca się na wóz i uczepia się jego dachu.

W samym Shadowland Fisk zostaje poinformowany o tym, co skradł Overdrive. Gdy dowiaduje się, że kierowcę ściga Panther, dochodzi do wniosku, że lepiej będzie pogodzić się ze stratą niż pozwolić, by bohater czegokolwiek się dowiedział, i wysyła jednego ze swych ludzi.

Tymczasem Overdrive zaczyna tłumaczyć nadal siedzącemu na dachu Pantherowi, że im dłużej go rozprasza, tym większe prawdopodobieństwo, że spowoduje wypadek, który byłby winą bohatera. To najwyraźniej wystarcza, żeby T'Challa zrezygnował z pościgu, okazuje się jednak, że jedynie wyruszył on naprzód, by stanąć na drodze wozu, po drodze zbierając najróżniejsze ostre narzędzia. Wykorzystuje je, by przebić jedną z opon, a po spektakularnej kraksie kierowca z trudem staje na nogi, stwierdzając, że walka byłaby uczciwsza, gdyby też złapał pajęczego wirusa. Słysząc to, Panther nie może uwierzyć, że przestępca dobrowolnie chciałby zostać zarażony, nagle jednak wyczuwa niebezpieczeństwo i rzuca się na Overdrive'a, ratując go tym samym przed shurikenami rzuconymi przez Lady Bullseye. Kobieta rzuca się na herosa, który w czasie walki zauważa, że kierowca ucieka, okazuje się jednak, że ninję niewiele to obchodzi. T'Challa domyśla się, że została ona wysłana nie po to, by zatrzymać samochód, lecz po to, by uniemożliwić mu dostanie się do niego, co go bardzo zaciekawia. Udaje mu się zdobyć jeden z mieczy wojowniczki i za jego pomocą powala ją, przy okazji zrzucając z jej twarzy maskę i ujawniając pajęcze oczy – najwyraźniej także i ona zyskała pajęcze moce. Widząc jednak, że Overdrive ucieka, Panther opuszcza przeciwniczkę i ponownie rusza w pogoń, w końcu lądując na wozie, gdzie zrywa dach i łapiąc za kierownicę grozi, że pośle samochód na dno rzeki, do której szybko się zbliżają, tym samym niszcząc to, co ukrywa w bagażniku. Przestępca odpiera, że nie byłoby to rozsądne, zważywszy, że w środku jest kilkunastoletnia dziewczynka. W tym samym momencie samochód dogania Lady Bullseye, Panther wyrzuca więc Overdrive'a z wozu i sam siada za kierownicą, podczas, gdy zabójczyni balansuje na aucie. T'Challa jednak gwałtownie hamuje, zrzucając kobietę, która ląduje w rzece. Gdy jest już bezpiecznie, Panther otwiera bagażnik i pomaga dziewczynce wyjść. Gdy pyta ją, czemu Kingpin się nią interesuje, ta opowiada, że jej ojciec zawsze ją ostrzegał, że ktoś może próbować wykorzystać ją, by go szantażować, i dlatego wynajął pewnych ludzi, by na to nie pozwolić. Wyjaśnia, że jej ojciec jest grubą szychą na Wall Street, specjalistą od fuzji i przejmowania spółek. Podczas, gdy Overdrive odjeżdża, dziewczynka dodaje, że słyszała, jak ci, którzy ją przetrzymywali, kilka razy wspominali pewne słowo – Wakanda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #524

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.