Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #11

Heroes For Hire vol. 3 #11

Heroes For Hire vol. 3 #11

"Something to Live For"

Postacie
Zapowiedź

Fear Itself Tie-in. Na zgliszczach Raft, Purple-Man wypuszcza Elektrę, jako swoje mordercze zwierzątko i tylko Shroud stoi mu na drodze. Na Manhattanie Misty dołącza do Gargoyle'a i Paladyna, by walczyć z Potworem.

Cytat

Control: "What is it, Paladin?"
Paladin: "My worst nightmare."
Gargoyle: "Mine too. I don't think we saw the same thing. I think it... changes, somehow. Adapts to suit its... what's the word...? Target."
Paladin: "Victim."
Gargoyle: "Prey."

Streszczenie

Raft. Purple Man stwierdza, że zespół popełnił błąd, wynajmując Elektrę – nie jest ona bowiem bohaterką, lecz zabójczynią. Killgrave jest pewien, że przez cały dzień chciała kogoś zabić i postanawia dać jej na to szansę. Pozostawia jej jednak wolną rękę co do tego, jak ma ona stracić unieruchomionego Shrouda.

Yancy Street. Brady Briedel stwierdza, że choć dla większości osób dzisiejsze wydarzenia były tragiczne, dla niego był to najlepszy dzień w jego życiu. W jego wyniku zyskał on bowiem moce, dzięki którym to on może wzbudzać strach w sercach innych – ktokolwiek na niego spojrzy, widzi w nim swoje największe obawy, w które rzeczywiście się przekształca. Zauważa, że ludzie nazwali go potworem, postanawia więc, że będzie to jego nowe imię. Spogląda na dwójkę bohaterów, których pokonał – jeden z nich obawiał się, że bawiąc się magią, zaprzepaścił swoją duszę, a drugi bał się tego, że nie osiągnął swojego potencjału. Wyczuwa, że zbliża się ktoś inny i zastanawia się, czego będzie się obawiać najbardziej.

Właśnie przybyła Misty Knight cuci Gargoyle'a, który, zrzuciwszy kamienną "skórę", dziwi się, że kobieta go rozpoznała. Odzyskujący przytomność Paladin wyjaśnia więc, że Misty to Control, po czym ostrzega ją, że znajduje się tu z nimi coś strasznego – coś zostało przebudzone przez uderzenie młota, i nie myśli tu o Thingu. Razem z Isaackiem dochodzą do wniosku, że z czymkolwiek mają do czynienia, przyjmuje postać ich największych obaw, Misty każe więc przekazać sobie jeden z pistoletów ogłuszających najemnika, po czym wysyła obu herosów na pomoc mieszkańcom, sama zaczynając szukać potwora.

Raft. Killgrave zaczyna tracić cierpliwość, wtedy jednak Elektra rzuca się na niego i go powala. Gdy cuci Shrouda, ten pyta, jak udało się jej zwalczyć kontrolę łotra, ta stwierdza więc, że wstrzymała oddech. Max dopytuje się, czy go zabiła, a gdy Greczynka podkreśla, że kontrakt jej tego zakazywał, bohater stwierdza, że wolałby, gdyby to zrobiła – jest bowiem pewien, że to jeszcze nie koniec.

Purple Man tymczasem próbuje wydostać się z wyspy. Gdy próbuje otworzyć zniszczone drzwi, ściana nie wytrzymuje i zaczyna opadać do morza – razem z Killgravem.

Yancy Street. Monster obserwuje szukającą go Misty, zastanawiając się, co jest jej najgorszym koszmarem. Gdy jednak staje przed nią, zmienia się w ostatnią rzecz, której by się spodziewał – utraconą nadzieję. Dziecko, które nie istniało. A gdy kobieta próbuje się do niego dostać, to, przerażone, ucieka. Przybyły na miejsce Paladin pociesza Control, po czym razem udają się na pomoc mieszkańcom.

U wybrzeży Hudson River na ląd wydostaje się Purple Man. Po złapaniu oddechu zaczyna się maniakalnie śmiać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11 Heroes For Hire vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.