Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #31

New Mutants vol. 3 #31

New Mutants vol. 3 #31

"The Corpse Shore"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Dani Moonstar podążyła do zaświatów, by ratować Helę. Czy reszta New Mutants dotrze tam na czas i zdoła ocalić przyjaciółkę oraz dusze Valhalli od unicestwienia?

Streszczenie

Dani widzi wspomnienia Draumara, który ją pożarł – wieki temu, w czasach przed czasem, nie był potworem, lecz żołnierzem Serpenta, sługą tak boga strachu, jak i jego Godnych. Aż do tego sądnego dnia, gdy Odin zaatakował twierdzę swego brata w Aeshaimie, przebijając się przez zastępy jego wojowników. Bonegrinder, Draumar, który pożarł dziewczynę, przed śmiercią zdążył jeszcze zauważyć, jak późniejszy Wszechojciec stanął przez Serpentem...

Teraz. Dani budzi się w żołądku Bonegrindera, na wysepce trawionego mięsa pośrodku morza kwasu.

Reszta zespołu zjawia się w Hel, gdzie zauważają zastępy zmarłych salwujących się ucieczką. Doug dopada do jednego z nich i pyta, co się dzieje, nieboszczyk wyjaśnia więc, że Draumar przebudzili się i że pożerają ich dusze. Po chwili przed mutantami zjawia się jeden z nich, dosłownie wysysając "życie" z jednego z uciekinierów. New Mutants ruszają do walki, w pewnym momencie jednak z nieba spada wrona, która porywa emblemat z kostiumu Cyphera. Draumar tymczasem zauważają, że mają do czynienia z żywymi duszami i stwierdzają, że dzięki nim będą mogli opłacić Bloodgeld i przedostać się do świata zewnętrznego.

Dani próbuje się wydostać z żołądka potwora, na razie bez powodzenia. Nagle spada na jej głowę emblemat Douga, domyśliwszy się więc, że jej przyjaciele przybyli jej na pomoc, stawia wszystko na jedną kartę i rzuca się na ścianę żołądka z mieczem.

Na zewnątrz walka wciąż trwa, gdy nagle jeden z potworów ugina się z bólu, a po chwili w jego wnętrzności wydobywa się Dani. Powitawszy przyjaciół ostrzega, że mają do czynienia z nieumarłymi i że nawet to, co przed chwilą zrobiła jednemu z nich, nie powstrzyma ich na długo. Uznaje, że ich jedyną szansą jest Hela, dlatego muszą jak najszybciej dostać się do jej twierdzy. Usłyszawszy to, Amara tworzy między nimi, a potworami ścianę ognia, a Dani przyzywa Brightwinga i inne pegazy, które pomogą reszcie drużyny dostać się na miejsce. Niestety, gdy docierają do twierdzy okazuje się, że Hela jest martwa, nabita na iglicę zdobiącą jedną z wież jej zamku...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #31 New Mutants vol. 3 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.