Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #29

New Mutants vol. 3 #29

Postacie
Zapowiedź

Gdy podczas Fear Itself Heli zostaje odebrane jej "królestwo", Moonstar, jako jedna z Walkirii, zmuszona jest interweniować. Reszta New Mutants nie chce puścić Dani samej, ale czy mogą zostawić X-Men, którzy próbują powstrzymać Juggernauta przed zniszczeniem San Francisco?

Cytat

Magik: "It will require you to master a dead language, Douglas."
Cypher: "I can do that. My area of expertise."
Magik: "I don't mean latin. I mean a language spoken and understood by the not living anymore."
Cypher: "Distressingly, that also falls within my area of expertise."

Streszczenie

Hela przechadza się po swej domenie, w końcu docierając do najstarszej jej części, której pradawni więźniowie dawno zniknęli, podobnie jak wszelkie o nich wspomnienie. Nagle jednak absolutną ciszę przerywa przebudzenie gigantów ukrytych pod powierzchnią. Władczyni zmarłych chce wiedzieć, z kim ma do czynienia, jej żądania nie mają jednak żadnego efektu – zamiast tego przebudzeni szarżują na nią, a bogini, otoczona i atakowana, wypuszcza ze swych ust chmarę wron.

Gdzieś między Utopią a Las Vegas Dani Moonstar pilotuje Blackbirda, stwierdzając, że powinna zostać z resztą mutantów w San Francisco, Cyclops odpiera jednak, że nie wiedzą na temat ich przeciwników wiele poza tym, że mają swoje korzenie w Asgardzie, dlatego kazał Dani skontaktować się z Helą, podczas gdy X-Men będą toczyć walkę z Kuurthem. Nagle kontakt między nimi zostaje zerwany, a Blackbirda atakuje chmara wron, rozrywając samolot na strzępy.

Na Utopii pozostali New Mutants dowiadują się o zniknięciu Dani. Doug stwierdza, że ich przyjaciółka nie zwykła uciekać przed walką, zgaduje więc, że chciała znaleźć w Las Vegas sposób na zwycięstwo. Przypomina, że już raz zjawili się w mieście grzechu, gdzie Dani miała jakieś niewyjaśnione interesy [patrz New Mutants vol. 3 #11 – przyp. S_O] i domyśla się, że udała się ona do Vegas z zamiarem kontaktu z kimś z Asgardu. Nate uważa, że powinni się skupić na walce, która toczy się w San Francisco, pozostali puszczają to jednak mimo uszu, chcąc pomóc przyjaciółce.

Wkrótce później drużyna zjawia się w X-Brygu, prosząc o pomoc Illyanę. Ta przypomina, że jest więźniem, może im jednak powiedzieć, gdzie Dani się znajduje.

Dani budzi się twarzą w dziób z wroną, która informuje ją, że musi pomóc Heli. Przed sobą dziewczyna zauważa miecz i zbroję Walkirii, a także oczekującego na nią Brightwinga.

Illyana wyjaśnia, że celem Dani jest Hel, nordycka kraina umarłych, znacznie się różniąca od chrześcijańskiego Piekła. Nie może ich tam przenieść, gdyby jednak któreś z nich było wyszkolone w użyciu magii, byłaby w stanie wytłumaczyć im, jak się tam dostać. Doug zauważa, że jest w stanie zrozumieć wszystko, w tym także magiczną składnię zaklęć, Magik wyjaśnia mu więc, że zapisała w bazie danych Utopii odpowiednią inkantację, ostrzega jednak, że Cypher będzie musiał nauczyć się martwego języka – a raczej języka martwych.

Jakiś czas później, w Danger Room. Doug zakończył rozrysowywanie magicznych symboli i przygotowuje się do wypowiedzenia zaklęcia. Gdy w końcu to czyni, w swojej celi Illyana wyczuwa, że popełnił on pewien niewielki, ale istotny błąd.

Gdzie indziej. New Mutants rozglądają się po miejscu, do którego trafili – pełnego ognia i siarki – i zaczynają się domyślać, że nie trafili tam, gdzie trzeba. Po chwili w swoich włościach wita ich Mephisto...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29 New Mutants vol. 3 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.