Avalon » Serie komiksowe » FF » FF #5

FF #5

FF #5

"...The Sound of War"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Wojna Czterech Miast się rozkręca, do walki wkraczają Universal Inhumans! Jaką rolę zagrają FF w nadchodzących wydarzeniach? Przygotujcie się na epicką bitwę i wyczekiwany powrót uwielbianego bohatera Marvela.

Streszczenie

Budynek Baxtera. Reed bada Spiralę, przyniesioną mu przez staroatlantydzkie dzieci, które, razem z Dragon Manem, wyjaśniają, że Sue nie chciała go rozpraszać i dlatego wyruszyła na Antarktydę sama, około dwóch godzin temu. Gdy jednak urządzenie przestało nadawać, postanowili poinformować o tym Fantastica. Ten dochodzi do wniosku, że powinien być w stanie wznowić połączenie, jednak gdy wyświetla holograficzny obraz Peak, okazuje się, że miasto zostało całkowicie zniszczone.

Piętnaście minut wcześniej. Alternatywny Richards prosi Mole Mana, by nakazał on swym sługom rozpocząć budowę urządzenia, podczas gdy jego potwory wspomogą Mala i Chordai w oblężeniu. Sue postanawia dowiedzieć się, co jej mąż robi, gdy jednak zbliża się do nich, jeden rzut oka wystarczy, by zrozumiała, że nie ma do czynienia ze "swoim" Reedem. Geniusz przyznaje jej rację i, dodając, że woli brunetki, powala ją promieniem energii ze swojej broni. Podczas, gdy Spider-Man pędzi jej na ratunek, Alex postanawia ochronić Peak przed atakującymi, najpierw tworząc sporej wielkości uskok między nimi a miastem, a następnie wznosząc lodowe ściany, by uchronić je przed atakami z dystansu. Nie zauważa jednak zachodzących go od tyłu krabopodobnych Mala, z których jeden miażdży mu rękę swoimi szczypcami. Spider-Man ratuje go, nim przeciwnicy mogą zadać mu kolejny cios, tymczasem jednak agresorzy przebijają się przez pole siłowe chroniące Peak. Co więcej, zostaje ukończona maszyna, której budowę zlecił Reed, a która wzmocni działanie komina hydrotermalnego pod miastem, doprowadzając do jego zniszczenia. Richards uznaje to za konieczność i wydaje rozkaz, po czym nakazuje armiom Mole Mana odwrót. Sue udaje się uratować Fantasticar, a gdy jest już po wszystkim, a Mala i Chordai poddają się w obliczu tej zdrady, Susan postanawia skontaktować się z Namorem. Podczas, gdy król Atlantydy zajmie się relokacją teraz bezdomnych mieszkańców Starej Atlantydy, ona zamierza uzyskać od swego męża pewne odpowiedzi.

W swoim mieszkaniu Alicia Masters częstuje Thinga herbatą, a po momencie niezręcznej ciszy stwierdza, że nie odezwał się on do niej od tamtej pamiętnej nocy [patrz Fantastic Four #584 – przyp. S_O], nawet podczas pogrzebu Johnny'ego. Ben przyznaje, że to przez poczucie winy – choć wie, że możliwość bycia z nią powinna napawać go szczęściem, teraz jednak, gdy patrzy na nią, myśli tylko o tym, że nie był w stanie ocalić swego przyjaciela. Kobieta stwierdza więc, że mężczyzna będzie musiał zaakceptować dwie rzeczy – po pierwsze, Johnny odszedł. Po drugie – ona go kocha i nie zamierza go opuścić. A co więcej, wie, że Johnny chciałby, aby Ben był szczęśliwy.

Jakiś czas później, Budynek Baxtera. Reed bada Aleksa, informując, że jego kość łokciowa została złamana w trzech miejscach, i że choć mechaniczny "temblak", który mu założył, przyspieszy gojenie, nie powinien przez jakiś czas nadwerężać ręki. Dodaje jednak, że Spider-Man opowiedział mu o tym, co się stało i zapewnia, że jest dumny z chłopaka. Gdy Alex odchodzi, Richards przystępuje do badania swej żony, u której nie znajduje żadnych ciężkich obrażeń. Ta stwierdza, że obserwowała go, gdy wysłuchiwał on relacji Petera, i zauważyła, że fakt pojawienia się drugiego Reeda w ogóle go nie zaskoczył. Po tym zaczęła się zastanawiać, czemu naprawdę wszyscy ci łotrzy zjawili się w ich domu. Pyta, co takiego Reed przed nią ukrywał, ten więc przyznaje jej, że zrobił coś niewybaczalnego.

Wieczne Miasto. Po przebadaniu maszyny High Evolutionary'ego Reedowie dochodzą do wniosku, że są w stanie przywrócić ją do pełnej funkcjonalności – rozumieją bowiem, w jaki sposób ona działa, jako dowód wskazując noszone przez nich urządzenia, które zabezpieczają ich przed jej wpływem. Przedstawiciel mieszkańców pyta, czy dzięki naprawom będą oni w stanie rozmnażać się w naturalny sposób, a gdy przywódca Rady potwierdza, Mole Man przypomina o swoich warunkach. Niechętnie, reprezentant mieszkańców Miasta przystaje na nie – gdy mechanizm znowu będzie pracował na pełnych obrotach, przestaną przyjmować "uchodźców" z królestwa Eldera. Reed zapewnia, że, jeśli nic im nie przeszkodzi, będą w stanie ukończyć naprawy w ciągu dnia. Wypowiada to jednak w złej chwili, nagle bowiem na miasto pada olbrzymi cień, rzucany przez gigantyczną latającą fortecę – Attilan. Inhumans wrócili na Ziemię, a dowodzi nimi Black Bolt.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF #5 FF #5 FF #5 FF #5 FF #5 FF #5 FF #5 FF #5 FF #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.