Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #3

Mighty Thor #3

Mighty Thor #3

"Galactus Seed" - part 3: "The Stranger"

Postacie
Zapowiedź

Los świata leży w rękach Asgardczyków. Galactus nadchodzi i jest głodny. Thor i Silver Surfer muszą zadecydować, co zrobić z Galactus Seed, artefaktem zdolnym zniszczyć uniwersum. Jaki układ zawarł Odyn z Galactusem?

Cytat

Pastor Mike: "Good morning, brother. Have you heard the good news?"
Volstagg: "... Yes! Of course! Volstagg has come to make you deer omelets and blood sausage. The news is spectacular. For you."
Pastor Mike: "No, no. The news of Christ. He has risen."
Volstagg: "Really? Good for him! I look forward to finally meeting the man."

Streszczenie

Volstagg udaje się do pracy w barze Billów, albo, jak on woli na to patrzeć, edukować mieszkańców Broxton na temat sztuki przyrządzania potraw. Przed jadłodajnią tymczasem zebrała się grupka ludzi pod przewodnictwem pastora Mike'a. Rozmawiający z nim Bill Młodszy stwierdza, że nie podoba mu się pomysł, by komukolwiek – czy to człowiekowi, czy Asgardczykowi – zabraniać dostępu do miasta, a już tym bardziej do jego baru. Zapewnia, że rozumie zaniepokojenie innych, przypomina też jednak, że z powodu nordyckich bóstw stracił on więcej, niż mogą sobie wyobrazić. Pomimo tego uważa, że nie mają do tego prawa. Pastor zapewnia, że nie chcą nikomu zabraniać dostępu do miasta, chcą tylko poinformować "sąsiadów", że są zaniepokojeni. Wtedy na miejscu zjawia się Volstagg, duchowny pyta więc, czy zna on już Dobrą Nowinę. Brzuchacz nie rozumie, a gdy pastor precyzuje, że chodzi o zmartwychwstanie Chrystusa, stwierdza, że powroty do życia nie są tak rzadkie, jak może się wydawać i prosi, by tłum ustąpił mu z drogi. Wtedy ksiądz przestaje owijać w bawełnę, oświadcza, że nie chcą Asgardczyków w pobliżu miasta i każe im zwijać manatki. Słysząc to, Volstagg, sposępniały, zawraca do Asgardu.

Tam trwa walka między Thorem a Surferem, przynajmniej dopóki nie przerywa jej Odin. Gdy sytuacja się uspokaja, Norrin oświadcza, że Galactus pragnie, by przekazać mu Ziarno, a gdy Thor nie rozumie, herold tworzy holograficzny obraz artefaktu i wyjaśnia, że przedmiot ten jest pozostałością czasu sprzed czasu, a jego moc jest nieobliczalna. Stwierdza, że taki posiłek potrafiłby nasycić Pożeracza Światów na wieczność i prosi, by Asgardczycy przekazali mu go, tym samym ocalając niezliczone rasy Wszechświata. Wysłuchawszy Surfera, Odin łapie go za gardło i odmawia. Stwierdza, że herold został okłamany przez swego pana i każe wrócić dopiero, gdy usłyszy od niego prawdę. Powstając, Srebrny ogłasza, że Galactus nie zamierza pożerać Ziemi – gdy przybędzie, jego celem będzie sam Asgard. To powiedziawszy, odlatuje, a wtedy Wszechojciec tłumaczy synowi, że gdy cały ich Wszechświat zapadnie się w sobie, Ziarno, które znalazł w korzeniach Yggdrasila, stanie się zaczątkiem nowego Drzewa Światów, a także nowego Galactusa. Obecny Pożeracz Światów wie o tym, wie też jednak, że bez Ziarna nie będzie miała miejsca śmierć tego Wszechświata, a wtedy także i on będzie żył wiecznie. I taki jest jedyny cel Galactusa. Słysząc to, Thor oświadcza, że w takim razie oznacza to wojnę.

Tymczasem, na drodze między Broxton a Asgardem, Volstagg również wzywa do wojny – do wojny przeciw armiom pastora Mike'a.

Na Księżycu Surfer informuje Galactusa o obrocie spraw, stwierdzając, że, podobnie, jak ludzie, ziemscy bogowie również czasem okazują się barbarzyńcami.

Wkrótce później. Loki spuszcza się na linie do sypialni Sif, próbując odciąć pukiel włosów bogini. To jednak budzi ją, kobieta sięga więc po miecz i gotuje się do zadania ciosu. W tym momencie do komnaty wchodzi Thor, a wykorzystując konsternację, Loki ucieka. Nie będąc pewnym, co się stało, Odinson ogłasza, że kowale zakończyli produkcję kosmicznych zbroi, a oddział gotuje się do wyruszenia. Gdy Sif stwierdza, że powinni do nich dołączyć, Thor odpiera, że mają jeszcze trochę czasu.

Gdy Volstagg słyszy, że jego kompani wybierają się w przestrzeń kosmiczną, stwierdza, że w takim razie stanie przeciw krwiożerczym hordom Broxtończyków samemu i odchodzi. Głos zabiera zaś Odin, ogłaszając, że Galactus jest tchórzem i dręczycielem słabszych, który nigdy nie miał do czynienia z wojownikami ich pokroju. Przysłuchująca się temu Sif zauważa, że rana Thora się rozrasta. Ten zapewnia, że nie sprawia mu ona bólu. Gdy Odin słyszy, że jego syn wspomina o bólu, ten ogłasza, że sprawi Galactusowi takie męki, że przeklnie on dzień, w którym usłyszał on o Asgardzie. Następnie cały oddział z Odinem na czele wyrusza na spotkanie Pożeracza Światów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3 Mighty Thor #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.