Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #17

Fantastic Four #17

Fantastic Four #17

"Defeated by Doctor Doom!"

Postacie
Streszczenie

Ant-Man odlatuje z Baxter Building po udzieleniu pomocy Fantastycznej Czwórce, po czym superbohaterska drużyna przypomina sobie, co zaszło ostatnio, gdy znaleźli się w Mikroświecie rządzonym przez Doctora Dooma. Nadszedł jednak czas, by potężnego wroga w końcu znaleźć i pokonać raz na zawsze. Każdy członek F4 rusza osobno na poszukiwania, lecz jedynie udaje im się skłócić ze sobą kilku obywateli i zniszczyć fragment ulicy.

Grupa dochodzi do wniosku, że zaczekają na ruch ze strony Victora, a sami wrócą do normalnego życia. W eleganckich ubraniach, by uniknąć tłumu fanów czekających przy windzie w Baxter Building, korzystają z sugestii sprzątacza, który proponuje im użycie dodatkowej windy. Jako, że nigdy nie był on tak blisko tak słynnych osób, prosi o możliwość uściśnięcia ręki z grupą herosów.

Okazuje się, że przykleił każdemu na dłoń małe urządzenia, a on sam jest nie kim innym, jak Doctorem Doomem w przebraniu. Superprzestępca wysyła za swymi wrogami unoszące się w powietrzu roboty.

Human Torch jest właśnie na kolejnej randce, gdy spostrzega żółtego robota. Bez namysłu atakuje go lecz zarówno ogień, jak i sam Johnny przechodzi przez niego na wylot nie czyniąc mu żadnej krzywdy. Czerwony robot z kolei śledzi Thinga, który spotyka się z prześmiewczymi uwagami ze strony ludzi na ulicy. Susan jest na sesji fotograficznej, gdy pojawia się robot w różowe kropki, nie przestający jej śledzić, nawet po tym jak Sue robi się niewidzialna. Podobny kłopot ma Reed Richards, którego prelekcja jest przerwana wtargnięciem zielonego robota.

Z powrotem w bazie Mr. Fantastic wykrywa tajemnicze urządzenia na nadgarstkach, których usunięcie sprawia, że latające wynalazki Von Dooma znikają. Reed domyśla się, iż za ich powstaniem stoi Victor. Sam przestępca zaś przechodzi do kolejnego kroku w swoim planie - porywa Alicię Masters. Robi to na tyle spektakularnie, aby porwanie trafiło do mediów. Ukochaną Bena zamyka w swoim latającym laboratorium.

Gdy F4 dowiadują się o zniknięciu Alicii, pojawia się przed nimi twarz Dooma. Każe im nie próbować żadnego ataku na jego osobę, gdyż nie dość, że Masters jest jego zakładniczką, to może spowodować masowe halucynacje w Nowym Jorku lub inne zagrożenia. Richards chce jednak atakować natychmiast. Powstrzymuje go siłą Ben, nie chcąc narażać życia ukochanej. W tym czasie Doom wysyła taśmę z żądaniami do Waszyngtonu. Prezydent Kennedy sprzeciwia się podporządkowaniu się Victorowi i nie ma czasu na dłuższe rozmyślanie nad atakiem na USA, gdyż musi położyć córkę do łóżka. Niezadowolony Doom rozpoczyna więc wojnę ze Stanami Zjednoczonymi.

Wszelkie fabryki, laboratoria, urządzenia elektryczne w całym kraju zaczynają zawodzić. Niedługo potem zatrzymuje się niemal cały przemysł Ameryki, wpływając tym samym na życie prawie wszystkich obywateli.

Rząd USA kontaktuje się z Fantastic Four, aby pomogli im w zniszczeniu Dooma. Reed twierdzi, że już przygotował odpowiedni plan. Otóż Richards odkrył kryjówkę superprzestępcy. Nie można jej jednak zaatakować, gdyż roboty, które wcześniej ich śledziły wykryły konstrukcje genetyczne każdego członka F4, przez co zbliżenie się do bazy Dooma natychmiast wywoła specjalnie zaprogramowaną sekwencję, uruchamiającą promienie dezintegrujące. Jedynym wyjściem jest wysłanie Bena w jego ludzkiej postaci.

Reed godzinami bez wytchnienia pracuje nad serum, które przekształca Thinga w jego ludzką formę. Nie wiadomo jak długo będzie ono działać, więc Grimm jest natychmiast wysłany do bazy Dooma. Udaje mu się do niej wkraść w momencie, gdy serum przestaje działać. Jako Thing niszczy fragment ściany, przez który wlatuje reszta F4.

Ich wtargnięcie nie umyka uwadze Dooma, który uruchamia swoje śmiertelne pułapki. Torch zostaje złapany w obrotowym pokoju. Udaje mu się go zniszczyć, lecz z powodu wyczerpania nie może się ponownie zapalić. Reed zostaje zalany cementem, ale wykorzystując pory w jego strukturze wydostaje się na wolność. Pod Benem otwiera się podłoga. Mimo to skalisty siłacz łapie się fragmentu urządzenia i unika upadku. Doom atakuje więc inną bronią - kuliste sfery mocy otaczają i wysyłają do innego wymiaru męską część F4.

Zaskoczeniem jest więc dla Victora fakt, iż grupa przypuszcza atak z drugiej strony. Doomowi udaje się uruchomić pole siłowe nim Fantastyczna Czwórka do niego dobiega. Okazuje się w międzyczasie, że do innego wymiaru wysłał tylko ogniowe duplikaty stworzone przez Human Torcha.

Tymczasem Invisible Girl znalazła Alicię i zajęła jej miejsce. Rychło q czas, bowiem przybywa Doom chcący skorzystać z ostatniego asa w rękawie. Susan go atakuje, lecz Victor włącza kolejną pułapkę. Nie zatrzymuje ona jednak Sue, więc Doom postanawia skąpać ultragorącym promieniem całe pomieszczenie. Zanim ma szansę to zrobić, przybywa reszta F4, zmuszając swego wroga do ucieczki.

Na koniec superbohaterowie cieszą się z wygranej, choć Doctor Doom umknął im ponownie.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.