Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #16

Fantastic Four #16

Fantastic Four #16

"The Micro-World of Doctor Doom!"

Postacie
Streszczenie

Human Torch zaniepokojony leci do Baxter Building, gdyż nikt nie odpowiedział na jego wezwanie. Obawia się najgorszego. Gdy dolatuje, okazuje się, iż reszta grupy została zmniejszona i jest wciągana w wentylację. Johnny ratuje swoją siostrę i przyjaciół, po czym wszyscy wracają do normalnych rozmiarów. W rozmowie, która następuje potem, wychodzi na jaw, że każdy z nich, łącznie z Human Torchem, przeżył ostatnio chwile zmniejszenia i powrotu do pierwotnego rozmiaru. Na dodatek w pomieszczeniu słychać także osobliwy głos ostrzegający ich przed gorszymi wydarzeniami, które mają nastąpić.

Mr. Fantastic dochodzi do wniosku, że potrzebna im będzie pomoc Ant-Mana. Nie wie tylko jak się z nim skontaktować. Na szczęście mrówki są uczulone na nazwę zmniejszającego się superbohatera, dzięki czemu informują go o potrzebie F4. Henry Pym prosi Janet, by ta została w domu, podczas gdy on dowie się, co zaszło.

Ant-Man czym prędzej przybywa do Baxter Building, gdzie grupa superbohaterów opowiada mu o ostatnich wydarzeniach w ich życiu. Pym zostawia więc im kilka kropel swego płynu, aby Fantastyczna Czwórka sama mogła zmniejszyć i powiększyć się wedle woli.

Później Reed testuje na Benie nowy środek, który przywraca go do ludzkiej postaci. Spotyka się to niestety z niechęcią ze strony Alicii, która woli Thinga. Ben stwierdza, że Richards zamiast zajmować się nim, powinien naprawić wzrok jego ukochanej. Rozmowę przerywa im kobiecy głos znikąd, ostrzegający przed Doctorem Doomem.

Każdy członek F4 zajmując się własnymi sprawami również słyszy podobne ostrzeżenia, dzięki czemu wszyscy zbierają się razem. By dowiedzieć się, co zaszło, używają eliksiru Ant-Mana, by zmniejszyć się niemal do nicości, jak wcześniej miało to miejsce w przypadku Dr. Dooma.

Po zmianie rozmiaru okazuje się, iż znaleźli się w Mikroświecie, którym włada Victor. Zmniejsza grupę herosów jeszcze bardziej, by nie stanowili zagrożenia, po czym wyjaśnia jak przejął kontrolę nad Mikroświatem. Używając swej wiedzy, zaczął tworzyć wynalazki, dzięki którym zdobył zaufanie i wysoką pozycję społeczną. Następnie doszedł do władzy, koncentrując się na zaatakowaniu Fantastic Four.

Mimo zmniejszonych rozmiarów superbohaterowie atakują Dooma i jego rycerzy, jednak walka nie przynosi im zwycięstwa. Victor usypia ich i umieszcza w podwodnych lochach wraz z Pearlą i resztą rodziny królewskiej, która wcześniej rządziła Mikroświatem. Okazuje się, że Dr. Doom skontaktował się z planetą Tok, której agresywni mieszkańcy pragną zdobyć Mikroświat. W zamian za niego i za F4 Tokańczycy zgodzą się współpracować z superprzestępcą.

Tymczasem w Baxter Building Ant-Man sprawdza, co się stało z Fantastyczną Czwórką. Widząc ślady zmniejszania niemal w nicość, postanawia dołączyć do superbohaterów i zobaczyć, czy nie potrzebują jego pomocy. Na miejscu zostaje natychmiast zaatakowany przez strażników. Przegrywa nierówną walkę i zostaje zaprowadzony do Dr. Dooma, który postanawia jego również przekazać jaszczurowatym Tokańczykom.

W tym samym czasie w celi, gdzie przebywają Fantastyczna Czwórka, herosi zrywają metal ze ścian, który jest jedyną ochroną przed kwasem wypełniającym wodę wokół lochów. Chowają się w kapsule stworzonej z fragmentów metalu i pozwalają reszcie pomieszczenia się rozpuścić. Następnie używając swych mocy wypływają w prowizorycznej kapsule na powierzchnię, zabierajac że sobą rodzinę królewską.

Invisible Girl uwalnia Ant-Mana. Thing walczy ze strażnikami i niszczy statek kosmiczny Tokańczyków. Ant-Man pokonuje kolejną grupę wojowników, a Susan zabiera broń Dr. Doomowi, który ucieka. Wykorzystując technologię Mikroświata i swoją wiedzę, stworzył urządzenie powiększające, dzięki któremu wraca do normalnej wielkości.

Fantastyczna Czwórka zaś, wraz z Ant-Manem pokonała resztę wojowników Dooma i przywróciła królewską rodzinę do władzy, po czym ruszyła, by wrócić do swego świata i odnaleźć Dr. Dooma.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.