Avalon » Serie komiksowe » Thanos Imperative: Devastation » Thanos Imperative: Devastation

Thanos Imperative: Devastation

Postacie
Zapowiedź

THANOS IMPREATIVE DOBIEGŁ KOŃCA! Ale kto i co przetrwało? Co się stało z Thanosem? Jaki jest los Nieumarłego Lorda Mar-Vella i Cancerverse? Kto rządzi Kree i Shi'Ar? Czy ktoś pozostał, by chronić galaktykę? Kto wprowadzi ranne kosmiczne cywilizacje w nową erę? Kosmos Marvela zostaje przedefiniowany na nowo!

Cytat

Quasar: "Shall we take this outside?"

Blastaar: "Oh sh--"

Streszczenie

"Wiecie jak to jest, towarzysze. Udaje wam się przetrwać jedno zagrożenie Anihilacji Wszechświata, a zaraz po nim przychodzi następne. Thanos i Cancerverse zamierzali sprowadzić śmierć na nas wszystkich. Jednak wygraliśmy. Dowodzeni pod moim przewodnictwem. Pod przewodnictwem Cosmo, szefa ochrony Knowhere. Udało nam się przeżyć, oprócz tych, którzy oddali życie, byśmy my mogli żyć. I wtedy właśnie król Blastaar, kiedyś należący do sił sojuszu, postanowił wykonać ruch. Uderzyć, gdy byliśmy jeszcze słabi. Zadecydował, by podbić Imperium Kree."


Attilan, stolica Kree, Hala. Królowa Medusa nie może uwierzyć, że Blastaar ich zaatakował. Właśnie teraz. Ten zagrzewa swoich żołnierzy do boju. Jest pewny, że Imperium będzie należeć do niego.


Attilan, zachodni obwód obronny. Cosmo pojawia się wśród walczących. Crystal pyta go, czy Guardians przybyli im z pomocą. Odpowiada jej, że nie ma już Guardians of the Galaxy, lecz on zrobi wszystko co w jego mocy. Wyczuwa, że Crystal obawia się o losy Inhumans. Ronan uważa, iż powinni być przygotowani, ponieważ Blastaar zawsze atakuje, gdy jego przeciwnik jest osłabiony. Cosmo zauważa, że mogliby być przygotowani. Prosi Ronana o rozmowę na osobności, gdy nadarzy się ku temu okazja.


"To będzie najświeższa z rozmów jakie Cosmo odbył w ostatnim czasie. Często z osobami, które nie były zbytnio w nastroju do rozmów."


Projekt P.E.G.A.S.U.S., Ziemia. Cztery dni temu. Quasar cieszy się, że widzi Cosmo, jednak zjawia się w nienajlepszym momencie. Utracili Nova Force i nie mogą skontaktować się z Worldmindem. Nie tracą nadziei, choć jest jej coraz mniej. Pies przypomina, że był świadkiem poświęcenia, jakiego dokonali Star-Lord i Nova Prime, by powstrzymać Thanosa i właśnie dlatego przybył się z nim zobaczyć. Quasar żałuje, że nie mógł być tam wtedy. Namorita pragnie usłyszeć, co Cosmo ma do powiedzenia.


Attilan, obecnie. Karnak przebija się przez kolejnych przeciwników, by dotrzeć do królowej i zabrać ją w bezpieczne miejsce. Następuje potężna eksplozja, która go powala. Oto zjawia się Blastaar we własnej osobie. Medusa zamierza go zabić za tę zdradę.


Mgławica Coalsack, trzy dni temu. "Cosmo ma wielką frajdę, że może wraz z Silver Surferem podróżować przez mgławicę. Powinien przeprowadzić poważną rozmowę, bowiem Srebrny Człowiek jest z tych poważnych typów. Wojna z Cancerverse pozostawiła jego szefa, faceta w wielkim fioletowym kapeluszu, w złym stanie. Cosmo ma wrażenie, iż Surfer poszukuje dobrego miejsca na posiłek."


Towarzystwo Cosmo dodaje otuchy Silver Surferowi. Jest jednak przekonany, że miał jakiś powód, by go odszukać. Ten oznajmia, że podobnie jak on, mówi do siebie w trzeciej osobie, co jest dobre i za to go lubi. Chciałby z nim również porozmawiać o tym, co może być i co może się wydarzyć.


Navis Koana Pięć, trzy dni temu. Beta Ray Bill nie jest zainteresowany. Ta planeta została zaatakowana przez siły Lorda Mar-Vella. Potrzeba będzie wielu lat na odbudowę, więc jest zajęty. Uważa, że tym ludziom potrzeba praktycznej pomocy, a nie wielkich idei i pustych obietnic. Cosmo uważa, iż ma on rację. Ludziom przydadzą się ładne domy, w których będą mogli mieszkać. Będą jednak potrzebować również ochrony, by te ich ładne domy nie zostały ponownie zniszczone.


Chandilar, stolica Imperium Shi'ar. Dzień wczorajszy. Kanclerz Araki informuje Imperatora, że kolejny w kolejce na audiencję czeka wysłannik z Knowhere, co ten interpretuje jako wysłannika znikąd [ang. "nowhere" - przyp. Sc0agar4k]. Pojawia się Cosmo, który stwierdza, że Kallark wygląda na znudzonego tym ciągłym siedzeniem na tronie i zadawaniem się z nudnymi osobami. Gladiatora to nie śmieszy, tyle ma bowiem spraw na głowie. Pyta, co sprowadza Cosmo do niego. Pies cieszy się, że o to zapytał.


Attilan, obecnie. Blastaar i Medusa walczą ze sobą. Baluurianin przedstawia królowej pierwszą lekcję przetrwania, jaką dostajesz w Negative Zone. Nigdy nie zawieraj paktów, których nie możesz złamać. A co do zabicia jego osoby, to jest to raczej mało prawdopodobne. Nagle za jego plecami rozbrzmiewa śmiech. Tuż za nim stoją Ronan, Silver Surfer, Beta Ray Bill, Gladiator, Cosmo oraz Quasar. Ten ostatni proponuje, by rozstrzygnęli to na zewnątrz [patrz cyt. numeru - przyp. Sc0agar4k]. Stopniowo pokonują siły przeciwnika i samego Blastaara.


"Cosmo uwielbia, gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Nawet, gdy ten plan nie jest jego. Kiedy Star-Lord zakładał Guardians of the Galaxy, chciał stworzyć drużynę, która będzie robić właśnie to. Bronić Galaktyki. To, co udało mu się stworzyć, to drużyna składająca się z ludzi nieprzystosowanych, wyrzutków i psychopatów. Cosmo kocha Gamorę, ale nadal jest ona psychopatką. Star-Lord rekrutował najlepsze osoby, jakie mógł w danej chwili. Jedyne, które postanowiły go wysłuchać. Ci najpotężniejsi nie byli zainteresowani marzeniem Petera. Guardians udowodnili, że choć może nie są najpotężniejsi, to na pewno najodważniejsi. Kilku z nich zginęło walcząc za sprawę Star-Lorda. Wojna z Cancerverse miała jedno pozytywne oblicze. Udowodniła, że marzenie Star-Lorda było dobre. Choć Strażników już nie ma, to pozostawili po sobie dziedzictwo. Pokazali, że Galaktyka potrzebuje obrońców. Nie wyrzutków i psychopatów robiących co w ich mocy, ale tych najlepszych, robiących to, co potrafią najlepiej."


Cancerverse, tydzień temu. Pięć minut przed ostatecznym końcem. Star-Lord pyta Cosmo, czy ten słyszy jego myśli. Informuje go, że nadszedł czas, by teleportował innych z powrotem do Knowhere. On i Nova zostaną, by powstrzymać Thanosa. Chce również, by Cosmo dokładnie odczytał jego ostatnie życzenie. Jego marzenie, które prawie udało mu się zrealizować. Guardians byli czymś więcej niż mógł sobie życzyć, lecz Wszechświat jest bardziej niebezpieczny niż mógł to sobie wyobrazić. Galaktyka nie potrzebuje Strażników ani ludzi odważnych. Jeśli zamierza przetrwać kolejne zagrożenie, to potrzebuje prawdziwych twardzieli. Największych i najsilniejszych. Kosmiczne ciężkie działa, tak przerażających, jak zagrożenie, z którym mieliby się zmierzyć. Wszechświat będzie potrzebował Anihilatorów [ang. Annihilators - przyp. Sc0agar4k]. Peter nakazuje Cosmo, by powiedział im, co mają zrobić. Sam już to raz zrobił, ale oni są zdecydowanie z innej ligi i go nie posłuchają, a on nie będzie miał już drugiej szansy, więc jest to teraz jego zadanie. Cosmo zgadza się.


Knowhere, nazajutrz. Blastaar i jego wojska wycofały się do Strefy Negatywnej. Grupa zastanawia się, czy nazwa Annihilators, jak nazwał ich Quill, nie jest zbyt prowokacyjna. Cosmo każe im się do niej przyzwyczaić, co nie przeszkadza im w szukaniu innej. Gladiator pragnie podkreślić, że ich drużyna nie wiąże się na stałe, tylko w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Silver Surfer zgadza się, że będą ostatnią deską ratunku. Cosmo jest zadowolony. Pragnie oprowadzić ich po Knowhere i pokazać wszystkie udogodnienia. Proponuje również, by przejrzeli listę Quilla, która zawiera informację o sprawach do załatwienia. Pierwsza z nich dotyczy Dire Wraiths. Niespodziewanie Silver Surfer każe im zaczekać. Wyczuwa, że zaraz coś się stanie. Następuje rozbłysk energii. Między nimi pojawia się tajemnicza postać. Oznajmia, że nazywa się Ikon i należy do Kosmicznych Rycerzy oraz że brak działania może doprowadzić do zagłady ich wszystkich. Pyta również, gdzie znajdzie drużynę, której ma przewodzić.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Thanos Imperative: Devastation Thanos Imperative: Devastation Thanos Imperative: Devastation Thanos Imperative: Devastation Thanos Imperative: Devastation Thanos Imperative: Devastation

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.