Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative » The Thanos Imperative #4

The Thanos Imperative #4

Postacie
Zapowiedź

Silver Surfer, Quasar i Nova prowadzą decydujący atak przeciw siłom z innego wymiaru, a Star-Lord dowiaduje się, czy sprzymierzenie się z Thanosem było świetnym pomysłem, czy bardzo złym.

Cytat

Mantis: "Peter, beware! Thanos is in an extremely precarious state."

Star-Lord: "Why? Because his girlfriend dump him?"

Rocket Raccoon: "Yes, given that his"girlfriend" is one of the major universal abstracts and he's, you know, Thanos The Mad Titan."

Streszczenie

Nasz Wszechświat, statek kosmiczny "Sanctuary". Mar-Vell przesłuchuje na swoim statku Namoritę. Pragnie on odnaleźć Awatara Śmierci tego Wszechświata, dlatego też zgromadził wszystkie anomalie jakie udało mu się wykryć, a ona jest z nich najbardziej wyjątkowa. Dziewczyna walczy i oznajmia jedynie, że znajduje się on w poważnych tarapatach. W tej samej chwili Vaughn informuje go, że właśnie coś pojawiło się w pobliżu statku. Sześć obiektów zbliża się bardzo szybko w ich stronę. Namorita uśmiecha się i mówi, że to nadchodzi jej chłopak.


Nova, Quasar, Gladiator, Ronan, Beta Ray Bill i Silver Surfer dokonują abordażu. Accuser odnajduje pomieszczenie z więźniami, trafiając na opór z którym z łatwością sobie radzi. Imperator Kallark natomiast gwarantuje Novie zabezpieczenie maszynowni w przeciągu kilku minut. Quasar ostrzega Surfera przed zbliżającymi się Revengersami, których uważa za bardzo potężnych. Norrin Radd pokonuje ich bez większych problemów, zastanawiając się skąd to stwierdzenie. Rider atakuje Mar-Vella. Worldmind ostrzega go, że to przeciwnik ponad jego możliwości. Mar-Vell bez problemu odczytuje jego myśli. Wie, że przybył tu ratować swoją dziewczynę. Dzięki temu, wie również, iż to nie jej poszukuje. Jako podziękowanie chce mu ofiarować prezent. Wieczne życie i nie dający się ugasić ból.


Cancerverse, planeta Tytan. Star-Lord jest wściekły. Zabicie Thanosa zepsuło cały jego plan. Drax podkreśla, że zrobił to co musiał, to do czego został stworzony i zostało w nim zakodowane. Quill wyrzuca mu, że jego głównym celem jest ochrona galaktyki, obecnie ratowanie całego Wszechświata, a jego działania zniszczyły wszelkie nadzieje na przyszłość. Mantis staje w obronie Draxa. Będąc obecnie w jego umyśle, wie, że ten został Awatarem Życia w momencie, kiedy stał się największym wrogiem Thanosa. Tłumaczy, że w tym Wszechświecie, gdzie Życie jest najważniejsze, po prostu nie mógł postąpić inaczej. Został przytłoczony tym uczuciem. Ich rozmowę przerywa Raccoon, zwracając uwagę, iż coś dziwnego dzieje się ze szczątkami Thanosa. Tytan odrodził się, atom po atomie, komórka po komórce. Jego ból jest ogromny, bowiem jak sam twierdzi, Śmierć go odrzuciła. Wykorzystała i porzuciła. I teraz nie będzie mógł powrócić do swojej ukochanej. Peter stara się złagodzić sytuację. Skoro żyje, to mogą powrócić do pierwotnego planu. Mantis i Raccoon radzą Quillowi trochę przyhamować [patrz cyt. numeru - przyp. Sc0agar4k]. Rozwścieczony Drax rzuca się w kierunku Thanosa. Ten chwyta Destroyera i zabija go wiązką energii.


Nasz Wszechświat, statek kosmiczny "Sanctuary". Lord Mar-Vell wyczuł śmierć Awatara Życia. Wie, że mogła dokonać tego tylko jedna osoba. Nakazuje natychmiastową teleportację. Silver Surfer obawia się tego, co nadchodzi, zważając na to, iż nie docenili przeciwnika. Gladiator oznajmia, że wraz z Beta Ray Billem zabezpieczyli maszynownię, a Ronan uwolnił więźniów. Pyta również, co stało się z ich przeciwnikami. Rider odpowiada, że chyba właśnie losy tej wojny zmieniły się w znaczący sposób. Imperator jest podobnego zdania. Wśród uwolnionych odnaleźli Major Victory, który poinformował ich, że Thanos żyje. Kiedy grupa szykuje się do odwrotu, pojawia się projekcja Mar-Vella. Lord ma dla nich ostatnią rzecz na pożegnanie. Następuje potężna eksplozja.


Cancerverse, planeta Tytan. Thanos odpowiadając na zarzuty Gamory, oznajmia, że to co się stało, nie jest sprawą osobistą. Vision stwierdza, że najważniejsza w tym wszystkim jest śmierć Awatara Życia. Według niego Tytan nie jest już bezpieczną kryjówką. W tym samym momencie rozbrzmiewa sygnał alarmowy. Na miejscu zjawiają się Revengers. Vison staje się pierwszą ofiarą ich ataku.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative #4 The Thanos Imperative #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.