Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #582

Fantastic Four #582

Fantastic Four #582

"...Because of All These Things I've Done"

Postacie
Zapowiedź

W upadłym Chronopolis, po śmierci cieplnej uniwersum, Reed, Ben, Doom i Nathaniel Richards walczą o przeszłość i przyszłość. Oto koniec wszystkiego, gdy dwóch bohaterów poświęca się dla ich rodziny

Cytat

Valeria: "The coming days are going to be dark... Dark and full of loss. It will feel like everything is going to break apart... That it will shatter and everything will end. Only you can hold us together. Can you be strong, mother? Stronger than you've ever been before? There will be a moment when you're going to want to give up. You're going to want to let go... When you reach that point, look into the sky. Look up... and remember the price that was paid."

Streszczenie

Forteca Chronopolis. Zły Nathaniel staje przed drużyną zebraną przez swój odpowiednik i tworzy buławę z twardego światła. Ben atakuje go, jednak zostaje powalony jednym ciosem. Wtedy łotr postanawia wyrównać szanse i wzywa drużynę zebraną przez innego Nathana, którego zabił – Anachronauts. Gdy młodzi ścierają się z nowoprzybyłymi, zły Nathaniel atakuje dobrego i powala go. Gdy jednak chce zadać mu ostateczny cios, odkrywa że nie może się ruszyć, a to za sprawą Dooma, który kontroluje jego umysł. Szaleńcowi jednak udaje się uruchomić blokady telepatyczne, dzięki czemu uwalnia się spod wpływu Victora i atakuje go. Z pomocą rusza Ben. Zły Richards zadaje mu jednak potężny cios, przebijając się przez jego egzoszkielet. Widząc to, Reed strzela do szaleńca z miotacza energii, spopielając mu rękę. Zszokowany Nathaniel prosi o litość, a gdy jego "syn" zastyga w bezruchu, powala go jednym uderzeniem. Następnie podchodzi do swego nadal leżącego na ziemi odpowiednika i przygotowuje się do zakończenia Wielkiego Polowania. Chełpiąc się, nie zauważa Dooma, który atakuje go od tyłu jego własną buławą. Następnie Victor podaje broń dobremu Nathanielowi, ten jednak stwierdza, że nigdy nikogo nie zabił i nie byłby w stanie tego zrobić, nawet wiedząc, że przeciwnik nie zawahałby się nawet na sekundę. Zdaje sobie jednak sprawę, że Polowanie musi się skończyć, prosi więc Dooma o to, by zrobił to, co konieczne. Ten więc podchodzi do złego Richardsa i miażdży jego głowę, a następnie zwraca się do Reeda, każąc mu zapamiętać, kto ich wszystkich uratował.

Jakiś czas później, z powrotem w przeszłości. Reed zapewnia ojca, że Ben wyszedł z bitwy tylko w popękanymi żebrami, ten zaś dziękuje mu za pomoc. Chłopak domyśla się, że Nathaniel znowu go opuszcza, ten więc tłumaczy, że musi dotrzymać pewnej obietnicy. Ma jednak nadzieję, że wkrótce znowu się spotkają.

Teraźniejszość, Budynek Baxtera. Dorosła Valeria ujawnia, że przybyszem, który pojawił się jakiś czas temu [patrz: Fantastic Four #574 – przyp. S_O] był dorosły Franklin. Miał on za zadanie przygotować ich młodsze wersje na to, co przyniesie przyszłość, tak jak ona chce przygotować swoją matkę. Prosi, żeby Sue przyjęła uzyskane informacje na spokojnie, nie jest bowiem w stanie już niczego zmienić. Następnie wyjaśnia, że wydarzenia z najbliższej przyszłości będą katastrofalne w skutkach – wszystkie rzeczywistości zleją się w jedną. Istnieje jednak kieszonkowy wymiar, stworzony przez Franklina, gdzie czeka on aż zmiany, których dokonał w przeszłości, dosięgną jego teraźniejszości. Jest on bowiem swego rodzaju kotwicą dla owych zmian, tak samo jak ona, po powrocie, stanie się kotwicą dla tych dokonanych przez siebie. By jednak upewnić się, że ta nowa przyszłość będzie miała miejsce, muszą poświęcić swoje życia. Sue wybucha, nie zgadzając się, i pyta, skąd może być taka pewna, że jej plan zadziała. Val odpiera więc, że to wszystko był pomysł Franklina.

Przyszłość. Do kieszonkowego wymiaru wraca Nathaniel, informując Franklina, że jego misja zakończyła się powodzeniem. Słysząc to, chłopak tworzy pod stopami dziadka otchłań, jednocześnie uniemożliwiając mu korzystanie z mocy. Wyjaśnia, że razem z Valerią nie chcą, żeby to, co się wydarzyło, poszło na marne. Wystarczy, że Nathaniel puści się skaju urwiska, a odzyska dostęp do mocy i będzie mógł się przenieść w nową przeszłość. Richards odpiera, że nie może być pewien, do jakiego momentu w przeszłości trafi w takiej sytuacji. Dodaje też, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że jako jedyny Nathaniel Richards w omniversum przetrwa falę zmian, jeśli zostanie tutaj i pyta, czemu jego wnuk nie chce na to pozwolić. Ten więc odpiera, że przez niego każdy Reed Richards został sierotą. Stwierdza, że każde dziecko potrzebuje ojca i spycha Nathana w przepaść.

Teraźniejszość. Czas Valerii się kończy, postanawia więc zostawić Sue jeszcze jedną wiadomość. Mówi, że nadchodzące dni będą mroczne i pełne strat. Będzie się wydawało, że wkrótce wszystko się rozpadnie i tylko ona będzie w stanie utrzymać ich razem. Będzie musiała być jednak silniejsza niż kiedykolwiek, a gdy pomyśli, że nie da rady, niech spojrzy w niebo i przypomni sobie o ich poświęceniu. To mówiąc, znika.

Valeria wraca do kieszonkowego wymiaru, który Franklin próbuje utrzymać w całości – pęka on bowiem pod naporem. Niestety, fala zmian znajduje się dopiero 250 lat w przeszłości, możliwe więc, że jednak ich pomysł się nie powiedzie. Val ma jednak pewien pomysł, ale jej brat zgaduje, o co jej chodzi i stwierdza, że to nie zadziała. Dziewczyna odpiera więc, że tak, czy inaczej umrą i że warto spróbować. Czekając na zbliżającą się falę, rodzeństwo łapie się za ręce. Val mówi, że jej brat zawsze był jej ulubionym bohaterem, ten odpiera więc, że on nadal woli Human Torcha. Następnie razem skaczą w kierunku horyzontu zdarzeń.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #582 Fantastic Four #582 Fantastic Four #582 Fantastic Four #582 Fantastic Four #582 Fantastic Four #582 Fantastic Four #582

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.