Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers 2 » Ultimate Comics Avengers 2 #4

Ultimate Comics Avengers 2 #4

Ultimate Comics Avengers 2 #4

"Crime & Punishment" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Ghost Rider przybywa na Ziemię, aby zebrać dusze ludzi należących do jego pana, Szatana. Na drodze stają mu Avengers, uzbrojeni w wielkie spluwy i jeszcze większe cojones.

Cytat

Hawkeye: "How come Punisher and Black Widow get these stark-suits and all I get are bionic eyes? I need to talk to Fury about this."

Streszczenie

Lotnisko w Chicago. Punisher pierwszy rusza na Ghost Ridera wykorzystując siłę i szybkość, które daje mu noszony przez niego kombinezon. Castle dopada przeciwnika, uderza go w twarz, a następnie strzela do niego z bliskiej odległości. Na nim jednak nie robi to wrażenia i trafiając Franka łańcuchem, mówi, że spodziewał się, iż akurat on zrozumie jego misję. Nagle Ghost Rider zauważa krzyż na piersi Franka, odrzuca go od siebie i kieruje się w stronę Warrena, ale najpierw mówi Punisherowi, że ma dla niego wiadomość z "tamtej" strony. Kilka minut później do Castle'a docierają Hawkeye i agenci S.H.I.E.L.D., którzy znajdują bogacza ukrzyżowanego na drzewie, a Frank wyjaśnia, że nie miał z Ghost Riderem żadnych szans i wydaje mu się, że to nie jest mutant.

Triskelion. Carol Danvers nie podoba się, że Avengers znów dostali zadanie do wykonania, o którym nic nie wiedziała. Fury odpowiada, że rozkaz przyszedł z Białego Domu i ani dyrektor S.H.I.E.L.D., ani Ultimates nie musieli o nim wiedzieć. Nick mówi, że wciąż niewiele wie o Ghost Riderze, ale Spider powinien mieć dla nich jakieś informacje dzięki swoim telepatycznym zdolnościom. Nagle obok nich przechodzi Tony Stark i zauważa swojego brata, dając do zrozumienia, że nie podoba się mu jego obecność tutaj. Fury chce z nim porozmawiać, ale Gregory każe mu się nim nie przejmować.

Kilka poziomów niżej. Black Widow i Nerd Hulk chcą, aby Spider powiedział im wszystko, co wie na temat Ghost Ridera, ale ten w zamian żąda od Monici, aby wyznała, dlaczego rozwiodła się z Furym. Kobieta opowiada, że po tym jak uwolnił ją z rąk bośniackiej armii [Ultimate Comics Avengers #6], zakochali się w sobie, wzięli ślub i wszystko układało się między nimi dobrze, ale w końcu odkryła, że Nick przespał się ze wszystkimi kobietami w jej rodzinie i jej przyjaciółkami. Przyznaje jednak, że wciąż go kocha. Usatysfakcjonowany Spider rozpoczyna swoją opowieść o tym, jak dwadzieścia lat temu Johnny Blaze i jego dziewczyna Roxanne podróżowali motocyklem po Stanach i pewnego dnia zatrzymali się w barze, aby uczcić swoje zaręczyny, gdzie poznali grupę motocyklistów dowodzoną przez Bobby'ego Blackthorne'a. Po tym, jak para się upiła, kobieta została uduszona, a Johnny został złożony w ofierze Szatanowi, dzięki czemu członkowie gangu zostali najbogatszymi ludźmi w Ameryce. Spider mówi, że to właśnie oni są teraz zabijani przez Ghost Ridera, czyli Blaze'a, który powrócił zza grobu, aby się zemścić. Szatan złożył Johnny'emu propozycję, chcąc oszukać Blackthorne'a i jego kompanów, i umożliwił ofierze wyrównanie rachunków. Blaze dodatkowo sprzedał swoją duszę, aby zapewnić Roxanne powrót do życia i szczęście, a potem przez dwadzieścia lat był przygotowywany w Piekle do powrotu. Nerd Hulk i Black Widow nie wierzą w opowieść Spidera, który mówi, że zostało jeszcze dwóch członków gangu, do których Ghost Rider jeszcze nie dotarł. Do jednego z nich udali się Cash i Rhodes, ale znajdą jedynie jego ciało, ponieważ mężczyzna wolał popełnić samobójstwo, niż mieć do czynienia z Blazem. Ostatni, przywódca motocyklistów, ustawił się najlepiej z nich wszystkich i zdobył pieniądze, władzę i międzynarodowe sławę. Black Widow pyta się, kim on jest, a Spider dziwi się, że Monica jeszcze się nie zorientowała, i przypomina jej, skąd przyszedł rozkaz dla Avengers zlecający im zlikwidowanie Ghost Ridera.

Biały Dom. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Robert Blackthorne, każe swojej asystentce skontaktować się z Nickiem Furym i podwoić swoją ochronę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4 Ultimate Comics Avengers 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.