Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #609

Incredible Hulk #609

Postacie
Zapowiedź

Planet Hulk było wielkie. World War Hulk było jeszcze większe. Lecz teraz to World War Hulks kandyduje do roli najbardziej emocjonalnej i miażdżącej historii, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Bruce'owi Bannerowi. Szokująco-wstrzącające zakończenie Fall Of The Hulks wywróciło jego życie kompletnie do góry nogami, a wszystko, czego zawsze pragnął i pożądał, pojawi się na wyciągnięcie ręki. Czeka nas najbrutalniejsza bitwa, jaką musiał stoczyć Skaar. I Banner, który zostanie wystawiony na pokuszenie. A tożsamość pewnej czerwonoskórej istoty zostanie wreszcie ujawniona!

Cytat

Dr. Doom: "I'll kill you, Banner! I swear I'll tear your --"

Streszczenie

Iluzja. Bruce stoi w objęciach żony na ganku i spogląda, jak dwójka jego dzieci bawi się z kochającym teściem w ogrodzie. Wszystko jest piękne i idealne, nawet pogoda dopisuje. Betty bierze męża na wycieczkę po futurystycznie wyglądającym mieście i opowiada o wszystkim, tak jakby Banner dopiero co obudził się z jakiejś śpiączki i nic nie pamiętał. Hulk nie żyje, najmądrzejsi bohaterowie Marvela dbają o bezpieczeństwo wszystkich, a cały świat to istna kraina mlekiem i miodem płynąca pod ich i Intelligencii rządami.

Rzeczywistość. Leader wciąż stoi nad ciałami najmądrzejszych bohaterów Marvela uwięzionych w iluzji dzięki Liddleville Technology i nie posiada się z radości. Plan zadziałał idealnie, a maszyna wysysa inteligencję z jego adwersarzy. Lecz kilka eksplozji wstrząsających Hellcarrierem przypomina mu, że to jeszcze nie koniec. Szybko wysyła Red She-Hulk do akcji, a sam telepatycznie łączy się z Talbotem, który właśnie wygłasza z Białego Domu orędzie do narodu. Konfabuluje, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wprawdzie zmutowani gamma mocą i oszalali herosi atakują stolicę i budynki rządowe, ale wojsko pod jego dowództwem ma wszystko pod kontrolą.

W tym samym czasie przed Kapitolem. AIMarines, rozszalała, czerwona armia zmutowanych olbrzymów, niszczy wszystko na swej drodze. A-Bomb i Korg bezskutecznie próbują ich powstrzymać, ale po chwili do walki dołącza i Skaar.

Iluzja. Laboratorium dla najmądrzejszych. Banner spotyka tam dobrze mu znanych geniuszy, lecz oni zachowują się dość dziwnie, jakby zgłupieli. Tylko Doom przejawia jeszcze jakiekolwiek oznaki inteligencji i indywidualności. Według niego coś jest nie tak, im dłużej przebywa w laboratorium, tym bardziej jest zagubiony i głupszy. Dzięki magii wciąż jeszcze nie postradał rozumu jak pozostali, a Banner dopiero przybył i jest jego jedyną szansą na dowiedzenie się, co się dzieje, nim dołączy do pozostałych. Bruce również czuje, że coś jest nie tak, ale woli to ignorować i nie mieć nic wspólnego z Doomem. Ma nawet przebłyski z rzeczywistości, ale stawia nad nie swój idealny dom i rodzinę.

Rzeczywistość. Przed Kapitolem brutalna walka trwa w najlepsze. AIMarines są jakby w odwrocie, lecz wtedy dołączają do nich zmutowani gamma mocą herosi, między innymi Thor, Storm, Iceman, Bucky oraz Human Torch. Zaczyna się robić poważnie, aż Skaar musi czerpać siły z pradawnej mocy. A-Bomb tymczasem stwierdza, że tylko Bruce może im teraz pomóc, więc hulkowy syn ciska nim z powrotem na Hellcarriera, a sam zatraca się w bitewnym szaleństwie.

Iluzja. Banner bawi się z dziećmi przed domem, kiedy niespodziewaną wizytę składa mu Doom, który wciąż nalega i naciska, a jego starania powoli zaczynają niszczyć idealny świat Bruce'a. Nagle wszystko się wali lawinowo i trzeba uciekać do rzeczywistości. Banner w końcu przełamał iluzję zgodnie z oczekiwaniami Dooma.

Rzeczywistość. Najmądrzejsi bohaterowie Marvela budzą się na Hellcarrierze podłączeni do technologii Liddleville. Doom od razu próbuje wykorzystać nadarzającą się okazję i wyssać ich inteligencję dla siebie. Lecz Bannerowi ponownie udało się go wykiwać i nic z tego nie wyszło. Doom straszliwie się rozwścieczył na Bruce'a, na szczęście nabiegła akurat na to Red She-Hulk, która nieopodal walczyła z A-Bombem. Czerwona olbrzymka potężnym sierpem wyrzuciła żądnego zemsty złoczyńcę z pokładu, niejako ratując w ten sposób Bannera. Red She-Hulk stanęła triumfalnie nad Brucem, jakby chciała coś mu zdradzić, powiedzieć, lecz wówczas na Hellcarriera wskoczył Skaar i widząc ją odsłoniętą, bez zastanowienia rozpruł jej brzuch swym potężnym siepaczem. A wtedy czerwona olbrzymka padła na ziemię bez życia i ku zaskoczeniu wszystkich przeobraziła się w Betty z wielką raną, z której krew lała się litrami.


[Uwaga: Poniżej ciąg dalszy przygód Hiro-Kali z miniserii Realm Of Kings: Son Of Hulk. - BB]

Act I: "The Night Is For Vengeance"

Postacie:
 * Hiro-Kala
 * Axeman Bone

Planeta K'ai wyrwana zaklęciem z Microversum, gdzieś w czasoprzestrzeni. Syn Hulka uniknął wymazania z historii przez Enigma Force Nullifier, ale teraz osunął się bezwładnie na ziemię, kompletnie wycieńczony i pozbawiony swojej mocy. Teleportacja całej planety i kosmicznej floty mocno go osłabiła, a co gorsza, jego dotychczas wierny generał, Axeman Bone, widział, jak Hiro-Kala skręcił kark jego córce. Czerwonoskóry przywódca barbarzyńców rzucił się z nienawiścią na hulkowego syna, a ten wiedział, że za swoje czyny zasłużył na śmierć, ale coś nie pozwoliło mu się poddać. Ostatkiem sił zaczął uciekać w nieznane, jakby pchała go jakaś niewidoczna moc, aż dotarł do wielkiego krateru z dziurą pośrodku tak głęboką, że można by dochodzić, iż prowadzi do samego wnętrza planety. Hiro-Kala rzucił się w czarną otchłań, a rządny zemsty Axeman, nie bacząc na nic, wskoczył za nim, wymachując swym wielgachnym toporem.
     

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #609 Incredible Hulk #609 Incredible Hulk #609

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.