Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #34

Nova vol. 4 #34

Nova vol. 4 #34

"Riddle of the Sphinx" – Part 3

Postacie
Zapowiedź

Podczas walki ze Sphinxem Nova otrzymuje szansę zmiany przeszłości i przywrócenia do życia jego miłości. Ale za jaką cenę?

Cytat

Sphinx: "Two Ka Stones. A guarantee of godhood... and the dawning of the age of THE SPHINX!"

Streszczenie

"W czerwonym narożniku Anath-Na Mut, lepiej znany jako Sphinx. Czarnoksiężnik mający sześć tysięcy lat. Podróżnik w czasie, wyposażony w Ka Stone. Walczy, by odzyskać życie, które skorodowało od wieloletniego nadużywania. Teraz w Wyrwie, poza regularnym czasem i przestrzenią, już zaczął wykorzystywać jej energię do leczenia swojego ciała. Następnie zajmie się naprawą swojej przeszłości. I nie przejmuje się ani ilością życia i historii, które będzie musiał poświęcić. W niebieskim narożniku... Anath-Na Mut. Ten sam gość, sześć tysięcy lat młodszy i absolutnie przekonany, że nie pozwoli swojej starszej wersji zmienić własnej przyszłości."


"Młodszy Sphinx zauważył swoją szansę. Ka Stone jest bardzo potężny, tylko jeden może występować w danym momencie. Za wyjątkiem Wyrwy, gdzie czas i miejsce są tak wymieszane, że nie występuje już "dany moment". Młody Anath-Na Mut chce zdobyć oba Ka Stone, by zmienić świat na swoje podobieństwo. Na razie każdy posiada jeden kamień. By przełamać impas, młody Sphinx sprowadził pięciu mistrzów, z różnych okresów, by walczyli w jego imieniu. To samo uczynił też starszy Sphinx. Nagrywam to do mojego dziennika, Worldmind. Na wypadek gdybyś odebrał ponownie mój sygnał. Chcę byś wiedział, co za szaleństwo w końcu mnie zabiło."


Młody Sphinx pyta, czy zamierzają się pojedynkować, czy może starszy Sphinx odda mu swój Kamień. Ten odpowiada, że chce odzyskać swoje życie i, że przygotowywał ten świat od wieków, by dostarczyło mu zbawienie. Rozpoczyna się pojedynek. Do pierwszej walki zostają wybrani Moonstone i Nova.


Liceum im. Harry'ego S. Trumana, Long Island. Richard i Karla lądują w starej szkole Ridera. Walczyli już ze sobą wcześniej [patrz: Nova vol. 4 #3 - przyp. Sc0agar4k] i Rich wie, że jest ona trudnym przeciwnikiem. Moonstone atakuje go bez zastanowienia. Nova paruje ataki, starając się przemówić jej do rozsądku. Domyśla się, że młody Sphinx kontroluje swoich "zawodników" dzięki mocy Ka Stone, bowiem wszyscy oni zawdzięczają swoje umiejętności różnego rodzaju kamieniom, bądź kryształom. Karla nie reaguje na jego mowę. Oplata go siatką z drutu i zastanawia się, gdzie by go pochować.


Zarówno młodszy jak i starszy Sphinx wysyłają kolejnych zawodników do walki. Naprzeciwko siebie stają Man-Wolf i Namorita.


Pływająca forteca Arisen Tyrk, Inny Wymiar. Namorita obezwładnia mieszkańca fortecy, zdobywając tym samym miecz. Blokuje ataki Jamesona. Następuje wymiana uprzejmości, w których to oboje wymieniają się swoimi tytułami szermierczymi.


Kolejna para staje do walki. Tym razem są to Mr. Fantastic i Ulysses Bloodstone.


Vanaheim. Reed stara się przekonać Ulyssesa do zaprzestania walki. Łowca jednak nie zamierza kończyć pojedynku. Jego pociski z opóźnieniem czasowym powalają Richardsa, pomimo unikania przez niego trafienia. Bloodstone był przekonany, że będzie to dla niego większe wyzwanie. Doktor jednak nie poddaje się tak szybko, choć po chwili znów pada po potężnym ciosie w szczękę.


Młodszy Sphinx wysyła do walki Basiliska. Starszy uważa, że jest to żaden przeciwnik dla króla Inhumans, Black Bolta.


Ruiny Attilanu. Basilisk zastanawia się co to za miejsce do którego trafił. Wygląda jakby było martwe od dawna. Black Bolt rozpoznaje ruiny. Zostaje zaatakowany od tyłu. Niespodziewanie dla przeciwnika, odlatuje. Zatrzymuje się przed pomnikiem. Widnieje na nim inskrypcja:

 

"Ku pamięci Blackagara Boltagona.

Monarchy, przywódcy, ojca, Inhumana.

Zaginął w roku dwa tysiące dziewiątym.

Oraz wdowy po nim, Medusy, która rządziła w jego imieniu oraz przewodziła Attilanem.

Aż do swojej śmierci podczas Wojny Cieni."


Zaskoczonego Black Bolta ponownie atakuje Basilisk. Dziwi się słowom Sphinxa, który ostrzegał go, że Black Bolt będzie twardym przeciwnikiem, bowiem nawet zamienionego w kamień, rozbija bez problemu.


Młody Anath-Na Mut cieszy się z pierwszego zwycięstwa. Starszy Sphinx przypomina mu, że rytuał musi być dokonany prawidłowo. Ten odpowiada, żeby go nie pouczał. Wie bowiem doskonale, że rytuał musi być przeprowadzony ze skrupulatną dokładnością. Na pytanie, dlaczego złamał zasady i sprowadził pięciu zawodników, odpowiada szyderczo, że zrobił identycznie jak on. Starszy ze Sphinxów dopiero teraz zauważa obecność Darkhawka. Jest zdziwiony jego obecnością, jednak nakazuje mu walczyć z ostatnim przeciwnikiem, który zostaje przedstawiony jako Gyre, członek Bractwa Raptorów.


Null Space. Powell rozpoznaje okolice w jakiej się znajduje. To Tree of Shadows, był tu już wcześniej [patrz: War of Kings: Ascension #3 - przyp. Sc0agar4k]. Gyre przypomina, że wszyscy tu kiedyś byli. To jest bowiem forteca Bractwa Raptorów, w której przechowywane są święte amulety. Raptor atakuje Chrisa, stwierdzając, że nie należał on nigdy do Bractwa i jest zwykłą anomalią. Gyre natomiast, tak jak wielu innych, obudził się niedawno, przejmując ciało archeologa z Kree (patrz: Nova vol. 4 #31 - przyp. Sc0agar4k]. Darkhawk przysięga, że powstrzyma ich przed powrotem, tak jak uczynił to z Talonem. Gyre informuje go, że Talon żyje i jest aktywny. Dodaje również, że nie jest w stanie pokonać Bractwa. Spełnią swój wielki cel i stworzą nowe imperium w imieniu swoich władców. Chris nie rozumie o kim mowa. Wie natomiast, jak wydobyć go z jego zbroi, pokazał mu to właśnie Talon. Wyrywa Gyre jego amulet.


Starszy Sphinx jest zadowolony ze zwycięstwa i doprowadzenia do remisu. Młodszy stwierdza, że może się cieszyć do woli, jednak nic tym nie osiągnie. Bowiem w Innym Wymiarze Man-Wolf szykuje się do decydującego ciosu, natomiast Bloodstone jest o włos od dostarczenia mu trzeciego zwycięstwa.


Reed odrzuca Ulyssesa. Ten łapie za strzelbę i mierzy w niego. Richards wspomina o pociskach z opóźnieniem czasowym. Dokonał w nich pewnych modyfikacji. W tym właśnie momencie pocisk eksploduje powalając Łowcę.


Fale grawitacyjne powalają Novę. Z każdą chwilą ich natężenie wzrasta. Może to wywierać spore wrażenie i jest bolesne, jednak nie ma w tym finezji. Rich pyta Karlę, czy oprócz ciosów zna jakieś sztuczki. Demonstruje jej jedną, której nauczył go Philo. Uderza w nią pociskiem grawitacyjnym, nokautując ją.


Anath-Na Mut cieszy się z trzech wygranych walk. Jest zwycięzcą. Na miejscu pojawiają się wszyscy zawodnicy. Dowiadują się, że król Inhumans jest martwy. Chris proponuje, by zabrać kamień z dala od młodszego Sphinxa. Niespodziewanie rzuca się na niego i wyrywa jego Ka Stone. Starszemu Sphinxowi wydaje się to dziwne. Nie sprowadził ze sobą Darkhawka, znalazł się on tutaj przypadkiem, jednak bardzo mu się przysłużył. A ponieważ nosi jeden ze starożytnych kryształów bardzo łatwo go kontrolować. Choć wszyscy próbują rzucić się na Powella, ten przekazuje Sphinxowi drugi Ka Stone. Oto rozpoczyna się era Sphinxa.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34 Nova vol. 4 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.