Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #606

Thor #606

Thor #606

"Latverian Prometheus" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ostateczna bitwa! Dr. Doom dopuścił się barbarzyńskich przestępstw przeciwko mieszkańcom Asgardu żyjącym w jego królestwie Latverii. Teraz Balder, Tyr, a nawet Thor postanawiają bronić swych ludzi. Jaką tajną broń wyciągnie Doom?

Streszczenie

Potwory Dooma ponownie atakują. Balder każe za wszelką cenę chronić Lokiego, który swoimi czarami utrzymuje Keldę przy życiu. Mają nadzieję, że Thor szybko odzyska serce.

W innej części zamku Thor właśnie zostaje wyrzucony przez ścianę na zewnątrz i ląduje w lesie. Za nim przez dziurę w ścianie wychodzi robot Destroyer kierowany przez Dooma. Heros podnosi się, gotów do dalszej walki. Złoczyńca jednak łapie jego młot i ciska nim o ścianę. Widząc, że nie pójdzie mu łatwo, Thor prosi Baldera, aby kto inny zajął się poszukiwaniami serca, podczas gdy on rozprawi się z potworną maszyną. Król rozkazuje Tyrowi bronić Keldy, podczas gdy sam rusza do zamku.

W środku znajduje potwora, który został stworzony z Endrika. Widząc, że z jego poddanego nic już nie zostało, przeszywa go mieczem. W laboratorium widzi pojemniki, w których przechowywane są okaleczone ciała innych jego poddanych. Czuje się odpowiedzialny za to, co ich spotkało. Postanawia zakończyć ich męki i przebija szczątki mieczem, niszcząc przy okazji komory.

Na zewnątrz Doom wie, że zniszczono jego dzieło, ale nie martwi się tym. W zbroi ma wystarczająco mocy, aby pokonać przeciwników. Thor postanawia wyprowadzić go z błędu i wyprowadza potężny cios z rozbiegu. Złoczyńca nie ma czasu się pozbierać, ponieważ heros wyprowadza cios za ciosem, a każdemu towarzyszy wyładowanie energii. Odinson ma zamiar odebrać to, co zostało zabrane Asgardczykom. Po chwili kolejne ciosy zaczynają niszczyć Destroyera. Thor chce zadać ostateczny cios leżącemu przeciwnikowi, ale Doom znika w zielonym rozbłysku.

Na polu walki wszystkie potwory padają, jakby im ktoś odciął zasilanie. Loki wkłada serce Keldy na miejsce i po chwili bogini odzyskuje przytomność. Pyta się o los jej ukochanego. Kiedy upewnia się, że Bill nie żyje, stwierdza, że sama nie ma po co żyć. Tyr i Balder chcą zemsty, ale Loki uświadamia im, że nie wiedzą, gdzie jest Doom. Król postanawia wrócić do Asgardu. Podczas gdy Loki przygotowuje czar teleportacji, Balder prosi Thora na słowo. Odinson nie ma za złe wypędzenia i akceptuje ten stan rzeczy. Prawo jest prawem. Kiedy jego rodacy znikają, on także odlatuje.

Sześć godzin później Loki komunikuje się z Doomem. Mimo generalnej porażki mogło być gorzej. Po powrocie bogów do swojego domu Victor jest dalej królem swojego królestwa, a Loki jest ukrytym władcą Asgardu. Dalej mają szansę zrealizować swoje plany. Von Doom ma pretensje, że Loki nie teleportował go wcześniej. Bóg zasłania się tym, że nie miał pewności, jak potoczy się walka, czy Doom nie ma jakiegoś asa w rękawie. Doom kończy rozmowę. Schodzi do swojego laboratorium, gdzie wyjmuje próbkę DNA Lokiego. Na stole leżą szczątki czegoś, co może być klonem boga.

Broxton. Jane wysiada z taksówki. Kierowcy mówi, że przyjechała do swojego byłego chłopaka, aby sprawdzić, czy nic mu nie jest. Na ulicy widzi, jak Thor jest witany przez Warriors Three i Sif.

Balder stoi na wieży zamku i patrzy na swoje królestwo. W rozmowie z Lokim stwierdza, że ma spore wyrzuty sumienia. Z powodu jego decyzji wielu z jego poddanych poległo. Loki odpiera, że to świadczy, iż jest dobrym królem. Inni nie mieliby wyrzutów. Muszą patrzeć w przyszłość, która zapowiada się pięknie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #606 Thor #606 Thor #606 Thor #606 Thor #606 Thor #606 Thor #606 Thor #606

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.