Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #605

Thor #605

Thor #605

"Latverian Prometheus" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Niewidzialna ręka bóstwa kłamstw Lokiego pociaga za sznurki... a po dewastujacych wydarzeniach z Thor: Defining Moments Giant-Size i Thor #604, wszystko zmierza do rozwiązania! Niestabilny balans władzy w Latverii zostaje naruszony, a wszystko to prowadzi do wybuchu wielkiej wojny!

Streszczenie

Doom nie boi się walki i wystawia swoje rękawice na spotkanie z młotem Thora. Uderzenie jest tak mocne, że wyrzuca ono dyktatora przez mur na pole walki. Odinson ze spokojem podąża za swoim przeciwnikiem. Pyta się go, co też on uczynił. Victor nie ma sobie niczego do zarzucenia. Zabrał bogom to, czego potrzebował, a z ich szczątek stworzył swoje sługi. To kara za ich arogancję. Następnie rzuca czar w kierunku Thora.

Balder walczy z kilkoma ze swoich dawnych poddanych. Zna każdego z nich i wspomina, kim byli wcześniej. Sprawia mu to ogromny ból. Jeden z nich, mały chłopiec, prawie rani króla laserami z oczu. Widząc to Asgardczycy wzywają wojowników do ochrony władcy. Wezwanie słyszy też Thor, który porzuca swojego przeciwnika i rusza na pomoc. W walce ma możliwość porozmawiać z bratem. Tłumaczy mu, że nie słyszał wezwania rogu, dlatego nie przybył wcześniej. Nagle potwory Dooma wycofują się do zamku. Sam władca wychodzi na mury z ciałem Keldy. Rzuca je na ziemię i każe atakującym zabrać je i wynosić się. To wzbudza prawdziwą furię u Thora. Wzlatuje on w powietrze i wzywa potężną błyskawicę, która uderza w przeciwnika. Ponownie okazuje się, że mieli do czynienia z Doombotem, a do niego przyczepione były kable. Po nich energia z pioruna spływa do tajemniczego urządzenia w laboratorium złoczyńcy.

Kawałek dalej Loki i pilnujący go żołnierze widzą piorun uderzający w zamek. Domyślają się, że Thor włączył się do walki. Więzień prosi strażnika, aby zabrał go na pole walki, inaczej może dojść do strasznej tragedii.

Pod zamkiem Thor stoi nad szczątkami robota, podczas gdy reszta ogląda ciało Keldy. Pozbawiono ją serca. W tym momencie nadchodzi Loki. Twierdzi, że może jej pomóc. Podczas eksperymentów Dooma widział, że zwykły Asgardczyk może przeżyć bez serca około pięciu minut. Kelda była wysoko w hierarchii mocy, więc z pewnością przeżyje dłużej. Muszą tylko odzyskać serce. Heimdall widzi organ na stole w laboratorium Dooma. Thor rusza, aby je zdobyć. Przebija się przez mury zamku, aż dociera do celu. Tam czeka na niego Doom. Od tyłu herosa zachodzi Doombot. Został on skonstruowany na podstawie rysunków zbroi Destroyer zrobionych przez Odyna. Od dawna próbował go skonstruować, ale bez powodzenia. W końcu zrozumiał, że tak naprawdę brakuje mu Asgardzkiej energii. Dlatego wyrywał im serca i dodatkowo wykorzystał moc z błyskawicy do jego zasilania. Teraz zbroja jest w pełni sprawna i teraz wyciera ona Thorem podłogę w komnacie. Kiedy Thor, poturbowany, podnosi się z ziemi, Doom osobiście wchodzi do robota i rusza do ataku.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #605 Thor #605 Thor #605 Thor #605 Thor #605 Thor #605 Thor #605 Thor #605

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.